jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۴۸۰۰۱   ۲۲ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۷

برای کاهش مصرف آب هنگام استحمام، گروهی مخترع دست به کار شده‌اند و سردوش هوشمندی ساخته‌اند که دمای آب را اندازه می‌گیرد و در صورت حضور فرد شیر آب را باز می‌کند.

صرفه‌جویی در آب هنگام استحمام

کم‌آبی مشکلی جهانی است که به کشوری خاص محدود نمی‌شود.

یکی از موارد مصرف زیاد آب در خانه به حمام و دوش گرفتن مربوط می‌شود. برای کاهش مصرف آب هنگام استحمام، گروهی مخترع دست به کار شده‌اند و سردوش هوشمندی ساخته‌اند که دمای آب را اندازه می‌گیرد و در صورت حضور فرد شیر آب را باز می‌کند.

این دوش حتی با اندازه‌گیری فاصله فرد، شدت آب را نیز تنظیم می‌کند. این سر دوش هوشمند برنامه‌ای هم برای تلفن‌های همراه دارد که مدت زمان استحمام را در خود ذخیره می‌کند و اطلاعات دیگر افراد را به کاربر نشان می‌دهد تا فرد به صرفه‌جویی تشویق شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها