از کدام سیم کارت اینترنت ارزان تری می توانید بگیرید؟

مقایسه اینترنت سه اپراتور تلفن همراه

اینترنت موبایل یکی از بهترین گزینه های کاربران برای دسترسی به فضای مجازی است اما هزینه های این خدمت رسانی گویا چندان به مذاق مشترکان خوش نمی آید.
کد خبر: ۷۴۷۰۹۹
مقایسه اینترنت سه اپراتور تلفن همراه

به گزارش جام جم کلیک: با توجه به رشد تکنولوژی تلفن همراه و افزایش کاربردهای آن و استقبال گسترده مردم از این تکنولوژی در ایران، در سال های اخیر تلفن همراه از دستگاهی صرفا جهت ارسال و دریافت تماس و پیامک به دستگاهی برای دسترسی به اینترنت تبدیل شد. بسیاری از کاربران تمایل دارند هنگام حرکت، اینترنت همراه داشته باشند و بر این اساس بهترین گزینه برای این افراد استفاده از اینترنت موبایل است چرا که طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، ارائه کنندگان وایمکس نمی‌توانند به مشتریان خود در هنگام حرکت اینترنت ارائه کنند.

این موضوع باعث ایجاد بازار رقابتی جدی بین اپراتورهای تلفن همراه کشور شد تا با کوشش برای جذب مشتری جدید و از طرفی حفظ مشتریان قبلی سهم خود را در این بازار افزایش دهند.

در شرایطی که در کشورهای منطقه چند سالی از استفاده نسل های 3G و 4G می گذرد، در کشور ما انحصار ارائه این نسل از اینترنت توسط یکی از اپراتورها و عدم توانایی در ارائه این سرویس به مدت سه سال متقاضیان اینترنت پرسرعت را ناامید ساخت اما در ماه های اخیر با اتمام دوره انحصار دو اپراتور دیگر نیز مجاز به ارائه این سرویس شدند.

این در حالی است که به اعتقاد بسیاری از کاربران وضعیت اپراتورهای کشور از لحاظ زیرساخت های ارائه سرویس اینترنت پرسرعت چندان رضایت بخش نیست. مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) نیز در مناظره تلویزیونی تصریح کرد: در نسل 3 تجهیزات داخلی نداریم و مجبور به واردات و پرداخت حق گمرکی بسیار بالایی هستیم بنابراین دولت باید زیرساختها را برای افزایش دانش فنی داخلی تامین کند.

چندی پیش سازمان تنظیم مقررات رادیویی با ابلاغ نرخ جدید، تعرفه اینترنت با هر سرعتی را به یک پنجم کاهش داد. اما با وجود رقابت شدید بین 3 اپراتور در جذب و حفظ مشتریان با ارائه اینترنت و بسته های تشویقی ایرانسل همچنان با نرخ های قبل این سرویس را در اختیار مشترکین خود قرار داده است. یکی دیگر از اقدامات این اپراتور عدم ارسال پیامک اتمام بسته تخفیف ویژه، برای مشترکین می باشد که باعث بروز نارضایتی در بین دارندگان سیم کارت های این اپراتور شده است.

در این خصوص وزیر ارتباطات در خصوص افزایش نجومی قبوض تلفن همراه تاکید کرد: «هیچ اتفاقی برای تعرفه در این 9 ماه گذشته نیفتاده و هیچ اپراتوری حق ندارد تعرفه های خود را افزایش دهد.»

وزیر ارتباطات گفت: « به نظر می رسد مردم نسل سوم موبایل (3G) را فعال کردند و انواع و اقسام برنامه ها روی گوشی های هوشمند وجود دارد که بدون استفاده آگاهانه خود به خود به روزرسانی می‌شود و به همین دلیل رقم هایی برای اینترنت آنها محاسبه خواهد شد.»

واعظی با بیان اینکه تا پیش از این، اینترنت به نرخ GPRS محاسبه می شد، افزود: از آخر این ماه نرخ اینترنت به نیم ریال می رسد. مردم توجه داشته باشند که چنانچه بسته اینترنت بخرند، این رقم حتی تا یک پنجم کاهش پیدا می کند.

روی تصویر کلیک کنید تا در اندازه بزرگتر نمایش داده شود

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
مسعود
Spain
۱۴:۵۸ - ۱۷ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
واقعا جای تاسف داره كه اپراتور همراه اول اینقدر از بقیه اپراتورها عقبت تر هستش . به عنوان مثال در شهر ما كه مركز استان هم هست هنور نسل 3 خودش رو هنوز راه نینداخته درحالی كه ایرانسل در چندین شهر نسل چهار رو راه اندازی كرده.برای همین و همچنین پس از مراجعه به سایت ایرانسل و مشاهده توضیحات خوب و تقریبا دقیق ارایه شده در سایت و احترام به مشتری تصمیم گرفتم اپراتورم رو بعد سالها تغییر بدم چون امیدوار بودم همراه اول در این زمینه باتوجه به گسترده و دولتی بودنش اول باشه اما .....
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۶ - ۲۱ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
اپراتور بعدی چه رنگی باشه؟! :)

نیازمندی ها