jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۴۲۰۲۶ ۰۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۷

دلالی عاطفه زیر پوست بیمارستان‌های شهر!

رحم خانم جوان دارم ۳۰ میلیون اجاره؛ دبه هم نمی‎کنم!

اینجا یکی از بیمارستان‌های زنان و زایمان در تهران است. جایی که هم چهره‌های مغموم و نگران فراوان است هم چهره‌های شاد و سرشار از انتظار و امید به آینده.

رحم خانم جوان دارم ۳۰ میلیون اجاره؛ دبه هم نمی‎کنم!

جام جم سرا به نقل از تابناک: از در که وارد بیمارستان می‌شوی هم نگاه‌های پر حسرت مادرانی که جنین خود را در بطن حمل می‌کنند دیده می‌شود و هم نگاه‌های غرق در شادی از فهمیدن جنسیت فرزند و هم دست‌های پر مهر پدر‌های منتظر که به همسر خود برای راحت بلند شدن کمک می‌کنند و هم دست‌های از هم دور افتاده زوج‌های جوانی که به خاطر درد فرزنددار نشدن جدا مانده است.

در این میان، نگاه‌هایی که در عطش داشتن یک فرزند می‌سوزند و چشم به دست‌های توانمند پزشکان و پیشرفت علم دوخته‌اند، بیشتر جلب توجه می‌کند. نگاه‌های پر سوز گداز و دست‌هایی که آماده‌اند بر هر ریسمانی چنگ بزنند تا کودکی آن‌ها را پدر و مادر خطاب کند.


۲۰ درصد خانواده‌ها، فرزنددار نمی‌شوند

بر اساس آمار وزارت بهداشت، تقریبا از میان هر ۵ زوج یکی نابارور است و این عمق فاجعه را به نمایش می‌گذارد.

روش‌های مختلفی برای درمان ناباروری وجود دارد از استفاده از قرص‌ها و داروهای خاص تا کاهش وزن و جراحی‌های کوچک و بزرگی که روی زنان و مردان صورت می‌گیرد تا بتواند رحم بانوان در انتظار مادر شدن را بارور کند.
رحم‌های اجاره‌ای آخرین راه حل برای زنانی است که دیگر راهی برای بارداری ندارند. روشی که این روز‌ها اخبار سودجویی و تخلفات حول و حوش آن زیاد است.

به سراغ پرستاری که در قسمت پذیرش بیمارستان ایستاده می‌روم و برایش توضیح می‌دهم که می‌خواهم درباره رحم اجاره‌ای بیشتر بدانم. تردید آنقدر در چشمانش موج می‌زند که وقتی می‌پرسد چرا، داستانی می‌بافم. می‌گویم کسی را می‌شناسم که باردار نمی‌شود و از شهرستان برای درمان می‌خواهد به این بیمارستان بیاید تا از رحم اجاره‌ای استفاده کند.

با تردید به من نگاه می‌کند و دفترچه بیمه می‌خواهد. می‌گویم بیمه نیستم. سرانجام ویزیت را پرداخت می‌کنم و در انتظار نوبت برای پزشکی می‌مانم که پرستار گفته متخصص ناباروری است و در خصوص رحم اجاره‌ای هم اگر لازم باشد توضیحات کافی به من خواهد داد.

بالاخره نوبت به من می‌رسد و وارد می‌شوم. پزشک مرد جوانی است که بدون آنکه نگاهی به من بیاندازد می‌پرسد: مشکل شما چیست؟
می‌گویم: یکی از آشنایانم باردار نمی‌شود.
بدون هیچ کنجکاوی به من نگاه می‌کند. سوال می‌کند: چند سال است ازدواج کرده و آیا اولین بار است برای رفع مشکل اقدام می‌کند؟
می‌گویم: ۷ سال است ازدواج کرده و به او گفته‌اند رحمش برای باروری مناسب نیست و حالا به امید پیدا کردن رحم اجاره‌ای می‌خواهد به تهران بیاید.
این بار نگاهش رنگ کنجکاوی می‌گیرد و از من آخرین آزمایش‌هایی که این فرد تخیلی داده را طلب می‌کند. دیگر بیشتر از این پیش رفتن جایز نیست برای همین برایش توضیح می‌دهم خبرنگارم و می‌خواهم از مشکلات استفاده از این روش بیشتر بدانم.
شرطش این است که برای صحبت نه نامی از او باشد و نه بیمارستان، می‌پذیرم و او توضیح می‌دهد: اجاره رحم، انتقال یک یا تعداد بیشتری از جنین‌های حاصل از لقاح تخمک و اسپرم زوج نابارور به رحم یک زن دیگر است. در این حالت فرد اجاره دهنده رحم، تنها یک میزبان برای جنین است و از نظر ژنتیکی هیچ گونه مشارکتی با جنین حاصله ندارد یعنی مادر و پدر کس دیگری هستند و جای پرورش جنین جایی است به جز بدن مادرش.

جام جم سرااو در جواب سوالم که می‌پرسم به چه زوج‌هایی این راه پیشنهاد می‌شود، می‌گوید: به زوجهایی توصیه می‌شود دست به این کار بزنندکه یا همسرانشان بدون رحم هستند یا به دلایلی رحمشان با جراحی برداشته شده و یا اینکه به دلیل بیماریهای مختلف مثل دیابت، بیماری قلبی، فشار خون یا بیماریهای بدخیم و سرطان قادر به حمل جنین نیستند.

این پزشک در خصوص نحوه پیدا کردن افرادی که متقاضی اجاره رحم خود هستند، توضیح می‌دهد: ما در این موارد دخالتی نداریم. زوج‌های متقاضی با فرد اجاره دهنده بعد از اینکه به محضر مراجعه می‌کنند و پس از عقد قرارداد نزد ما می‌آیند تا ما کار پزشکی را روی آن‌ها انجام دهیم و از روند کار بی‌اطلاعم.

با اصرار می‌پرسم بالاخره باید راهی برای معرفی کسانی که رحم اجاره می‌دهند باشد. می‌خندد و می‌گوید: جلوی در همین بیمارستان یک مرد مسن خمیده ایستاده ما معمولا بیماران را که کسی را ندارند از سر اجبار به او معرفی می‌کنیم. اسمش عبدالله است و دلال این کار است. جزئیات بین خود افراد است و من از جزئیات بیشتر بی‌خبرم.

از او درباره مشکلاتی که بر سر راه این زوج‌ها قرار دارد می‌پرسم. او می‌گوید: بار‌ها دیده‌ام که بعد از انجام عمل جانشینی جنین در رحم، وقتی زن اجاره دهنده برای معاینه به همراه زوجین به بیمارستان می‌آید درخواستهای نابجایی دارد یا در درد و دل‌های این زوج‌ها شنیده‌ام که سوء استفاده مالی دلالان مانند همین عبدالله که گفتم بسیار اذیت کننده است. در این میان بحث شناسنامه دار کردن نوزاد پس از زایمان هم وجود دارد چرا که بر اساس قانون ثبت احوال شناسنامه به نام به دنیا آورنده نوزاد ثبت می‌شود و بنابراین باید با رشوه به بیمارستان، فرد اجاره دهنده را با شناسنامه مادر اصلی بستری کرد.

این متخصص ناباروری اما در باره مشخصات فرد اجاره دهنده رحم نیز توضیح می‌دهد: بی‌تردید فرد اجاره دهنده باید از نظر جسمی سالم باشد، بارداری برای او خطری به همراه نداشته باشد و حداقل یک بار دوران بارداری را تا پایان طی کرده باشد. اوباید از نظر بیماری‌هایی چون هپاتیت و ایدز به دقت بررسی شود و از نظر فشارخون و بیماری سرخچه کنترل شود.

از اینکه وقتش را گرفتم عذر خواهی می‌کنم و به امید اینکه عبدالله معروف را بیابم به خارج از بیمارستان می‌روم. بعد از ساعتی معطلی در محوطه بیمارستان مردی را می‌بینم که با موهای سفید و قدی خمیده و زنجیری در دست کنار درب اصلی ایستاده.

به سراغش می‌روم و می‌پرسم: شما فردی به اسم عبدالله را می‌‌شناسی، دکتر به من گفته می‌توانم برای پیدا کردن رحم اجاره از او کمک بگیرم.

نگاهی کنجکاو به سرتا پای من می‌اندازد و با لحنی خاص می‌گوید: برای خودت می‌خوای آبجی یا کس و کارت بچه دار نمی‌شن؟
می‌گویم: خودم مشکل دارم.
می‌پرسد: پس شوهرت کو؟
می‌گویم: من اینجا زندگی نمی‌کنم. همسرم شهرستان است اگر رحم جور شود سریع به تهران می‌آید.
می‌گوید: من با زن جماعت طرف نمی‌شوم با شوهرت بیا.
عزم رفتن می‌کند که می‌گویم: شما با من قرارداد نبند فقط لااقل بگو هزینه‌ها چقدر است که همسرم پول لازم را با خود بیاورد.
می‌پرسد: رحم از ۲۲ تا ۳۰ سال یک نرخ است و از ۳۰ تا ۳۵ یک نرخ دیگر. اگر رحم جوان‌تر می‌خواهی باید پول بیشتری بدهی!
می‌گویم: رحم جوان می‌خواهم، می‌گوید: ۳۰ میلیون نقد به علاوه هزینه‌های جانبی که مربوط به دوران بارداری است وپول دوا و درمان. هزینه‌های محضر و قرارداد محضری هم با خودتان است.
می‌پرسم: قرارداد محضری دیگر چیست؟
می‌گوید: محضر آشنا دارم می‌توانیم برویم قرارداد را ثبت کنیم، هم می‌توانید با من قرارداد دست نویس ببندید که هزینه محضر را ندهید. من کلاهبردار نیستم کارم این است، دبه نمی‌کنم! یک پنجم پول را اول می‌گیرم مابقی را بعد از تحویل بچه.

چانه زدن را آغاز می‌کنم اما کوتاه نمی‌آید و در ‌‌نهایت می‌گوید: یک زن ۳۵ ساله هست. هزینه می‌شود ۱۵ میلیون با دوا و درمان.

عبدالله بدون دادن هیچ فرصت اضافه‌ای می‌رود!
من هم عزم رفتن می‌کنم که زنی چادری صدایم می‌زند. نگاهش می‌کنم. جوان است و لرزان. می‌پرسم: با من کاری داشتید؟
می‌گوید: بچه دار نمی‌شی؟
می‌گویم: بله.
می‌گوید: من ۲۳ سالم بیشتر نیست حاضرم با ۱۰ میلیون رحمم را اجاره دهم.
می‌پرسم: چرا؟ تا به حال این کار را کردی؟
می‌گوید: بله به خدا. بار دومم است. بچه کاملا سالم بود. نگاه به ظاهرم نکن بدنم سالم است.
باز می‌پرسم: چرا این کار را می‌کنی؟
می‌گوید: پسرم تنها ۴ سال دارد، سرطان خون دارد. هزینه‌ها زیاد است چاره‌ای ندارم. نمی‌خواهم به خاطر چند میلیون جگرگوشه‌ام بمیرد.
می‌پرسم شوهر نداری؟ با اجاره رحمت مخالف نیست؟
می‌گوید: شوهرم کارگر است، ۲ سال پیش از داربست افتاد و پایش ناقص شد. نمی‌تواند کار کند. به من اجازه و اختیار تام داده و من هم چاره‌ای ندارم برای نجات فرزندم این کار را با همه سختی که برایم دارد انجام دهم. شوخی که نیست، ۹ماه بچه در شکم من است و با او انس می‌گیرم و بعد ولش می‌کنم انگار بند دلم می‌رود اما به خدا اهل پول اضافی گرفتن نیستم.
نگاهش آنقدر رنگ التماس دارد که دلم می‌سوزد و برایش توضیح می‌دهم نیازی به رحم اجاره‌ای ندارم اما هر کاری از دستم بربیاید برای او و فرزندش انجام می‌دهم. چشمانش نمناک می‌شود، سرش را پایین می‌اندازد و در میان بهت و حیرت من میان جمعیت ناپدید می‌شود.

هر چند که رحم اجاره‌ای شاید تنها امید بسیاری از زوج‌های نابارور باشد اما اینکه در رحم زنی بچه یک زوج دیگر رشد کند در فرهنگ ایرانی هنوز هم تابوست و هر چند شوهر این زنان موافقت خود را با این کار اعلام کرده‌اند اما در هر حال در جامعه ما برای بسیاری از این مردان پذیرش این نکته که زن آن‌ها جنین مرد دیگری را در رحم دارد، دشوار است.

از سوی دیگر زنان ایرانی به دلیل عاطفی بودن اغلب درگیری عاطفی با فرزندی که در بطن دارند پیدا می‌کنند هر چند بدانند این فرزند از خون آن‌ها نیست و برای همین جدایی از فرزند برای این مادران اجاره‌ای سخت و دشوار است.

در این میان هر چند مراجع تقلید از نظر شرعی این نوع بارداری را تایید کرده‌اند اما نبود قانون در خصوص نوع قرارداد‌ها و همچنین نبودن ابزاری برای جلوگیری از سودجویی دلالان در این راه بر مشکلات زوج‌های نابارور می‌افزاید و شاید اگر قانونی در این خصوص تدوین شود و مرکزی برای معرفی رحم‌های اجاره‌ای با مجوز قانونی باز شود، دیگر خبری از بسیاری از تخلفاتی که در این روش صورت می‌گیرد نباشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶۹
در انتظار بررسی: ۵۷
غیر قابل انتشار: ۰
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
خداوندبه حق شش ماهه امام حسین علیه السلام دامن همه منتظرها راسبز كند
خداوند به حق بیمار مصلحتی كربلابه همه بیماران شفای عاجل عنایت فرماید
۵
۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۴
آمین یا رب العالمین
۱
۰
رحمان
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۴
باید خوددولت دراین كارمداخله كندتاآن زن وشوهربیچاره ای كه قبول میكنند رحم اجاره دهند به خاطر مشكلات زندگی، دیگرانی مثل عبدالله ها سود دلالی نبرند
۳
۰
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۴
ایشالا خدا به همه ی زوجها بچه بده به شرطی كه قدرشو بدونن و وقتی بزرگ شد باهاش كل كل نكنن!
۲
۰
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۵
باید مركزی تاسیس شود تا افراد متقاضی رحم اجاره ای و افراد اجاره دهنده رحم را به طور رسمی و قانونی به همدیگر معرفی كند
۷
۰
سالار
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۵
الهم عجل لولیك الفرج
۱
۰
انی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
سلام من حاضرم رحممو اجاره بدهم من 30 ساله هستم اگه كسی خواست به من ایمیل بزنه شماره بده باهاش تماس میگیرم
۱۱
۳
هدا
Australia
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۰
سلام من نیاز به رحم جایگزین دارم لطفا با این شماره تماس بگیرید ....
انی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
من رحممو اجاره می دهم لطف اگر كسی خواست این ایمیل منه شماره بزاره زنگ میزنم.
...
۶
۵
123
-
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
من دنبال رحم اجاره در تهران هستم
۲
۰
سمیه
-
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
من 30سالمه متاهل یه پسر دارم رحممو اجاره میدم 40میلیون ماهی 300با هزینه ی دكترفقط اوكی بودی تماس بگیر09330823977
انیس
-
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
سلام من تهرانم ۲۴ سالمه یك پسر م دارم ۰۹۳۰۹۶۳۵۴۱۶
فریبا
-
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
سلام خانمی مشكلتون حل شده یانه من 29 ساله دوتابچه دارم ساكن تهران
مژگان
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
سلام مشكلتون حل شده یا نه؟؟
موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
من تهران هستم اجاره میدم 09377560835
حدیث
-
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
25 سالمه رحم اجاره میدم ساكن اصفهانم و فقط اصفهان این كارو انجام میدم برای اطلاعات بیشتر به آی دی تلگرامم پی ام بدید parmis_70@
۱
۰
maral
-
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
27سالمه رحممو اجاره میدم ساكن اصفهان 09367578004
۱
۰
نرگس
-
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۹
سلام نرگس هستم زندگیم در حال متلاشی شدن هست نیاز به یه خانم بیوه و یا مطلقه سالم از نظر روحی و جسمی كه بچه دار شده باشه جهت اجاره دادن رحمش هستم خواهشمندم اگه كسی میخواد رحمش رو اجاره بده به این شماره تماس بگیره 0
شماره تلفنم جهت تماس 09160398471 لطف كنید قبل از تماس پیام بگذارید
۲
۰
سمیه
-
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۱
سلام من زنگ زدم جواب ندادی هنوز منطزرم اینم شمارم 09109880680
رجایی
-
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
۳۴ساله متاهل ودارای یك دختر۱۳ معتقدوباایمان یك بار دیگه رحم اجاره ای شدم هیچ مشكلی برام پیش نیامده ساكن اصفهان ۰۹۳۶۱۲۲۳۱۰۹
۰
۰
ندا
-
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
سلام.نیازمند فوری دهنده رحم زیر ۲۷ سال و دهنده تخمك زیر ۲۵ سال در اصفهان هستم.قیمت توافقی.۰۹۹۰۳۱۱۸۹۰۱.لطفا تماس بگیرید.
۰
۱
مریم
-
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۶
سلام.26 سالمه.هم جوون و هم خشگل هستم واز نظر روحی صحیح وسالم هستم.یك دختر نازه 3 ساله هم دارم قیمتمم نسبت به خیلیا بهتره.تلگرام عكس خودم وخانوادم میفرستم.دارای خانواده ای مومن و معتقد هستم.بارضایت همسرم رحمم اجاره میدم.
۱۰
۱
نگین
-
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
سلام.مریم خانوم ساكن كدوم شهر هستید؟؟چه جوری میتونم باهاتون تماس بگیرم
هانا
-
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
سلام لطفا با شماره 3183682908 تماس بگیرید ، من دنبال رحم اجاره هستم
لیلا
-
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
با شماره ٠٩١٢٤٦٦٥٨٦٣،تماس بگیرین لطفاً.لیلا
نیما
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۵
سلام چند قیمت
زهرا
-
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
سلام.نیازمند فوری دهنده رحم زیر ۲۷ سال در اصفهان هستم.۰۹۹۰۳۱۱۸۱۰۹
۱
۱
رجبی
-
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
با سلام. بنده ۳۱ ساله متاهل و دارای یك دختر ۴ ساله زیبا هستم‌ با موافقت همسرم رحمم رو اجاره میدم.
شماره تماس ۰۹۹۰۶۳۷۶۹۵۹
۲
۰
سنا
-
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
سلام.چرا پیام ها رو نمیزارید رو صفحه
۰
۰
سحر
-
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
سلام من به خاطر مشگلات شدید مالی رحم اجاره میدهم . ۰۹۲۱۲۶۴۷۸۱۱
۱
۰
زهرا
-
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
سلام.سحر خانوم كدوم شهر هستید؟؟
فاطمه
-
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۰
سلام؛ من ۳۳ ساله، متاهل، پسر ۷ ساله و كارشناسی ارشد دارم. از نظر جسمانی سالم، باهوش، متدین و از خانواده اصیل هستم، بخاطر مشكلات مالی با رضایت همسرم حاضرم تخمك و رحم در اختیار خانواده نیازمند ترجیحا از تهران قرار بدم.
۰
۰
مینا
-
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۲
خانم فاطمه چطور میشه با شما تماس گرفت.
نسترن
-
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
نیازمند رحم اجاره ای هستم از تبریز.فقط تبریز لطفا.درصورت داشتن شرایط تماس بگیرید.
09143018009
۰
۰
تدین
-
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۲
اصفهان هستم رحم اجاره میدم لطفا فقط خانم تماس بگیره .
۱
۰
میرزایی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
سلام میرزایی هستم ۲۵سالمه،ازاراك,بااجازه ی كامل همسرم رحممواجاره میدم
۴۰میلیون،ماهی۳۰۰
باقراردادمحضری
نطفه فقط از زوج سالم وبدون هیچگونه بیماری
۰
۰
maryami
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
سلام .خانومای عزیزی ك مایل به دادن تخمك هستن لطفا به این شماره اس ام اس بدن ممنون میشم.09379525159
۰
۰
Fatemeh
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
سلام 25 سالمه رحمم رو اجاره میدم ساكن اصفهان هركسی خواست شماره بذاره تو تماس بگیرم, كاملا سالم متاهل و محجبه
۰
۱
مژده
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
سلام نیازمند رحم اجاره ای خانمی ك سنش كمتر از سی سال باشه پونزده و ماهی سیصد اگر واقعا كسی با این شرایط بود تماس بگیره
فوری فوری
09362966094
حاتمی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
سلام من احتیاج به رحم اجاره ای میباشم كلیه مسائل شرحی وقانونی باید رعایت شود همان طور كه شما محجبه میباشید بنده اهل نماز وجانباز هستم در هر كاری باید رضایت خداوند در نظر گرفته شود مطمئن باشید در طول زمان از شما كاملا حمایت خواهد شد التماس دعا
حسینی
Slovakia
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
سلام. نیاز به تخمك دارم تماس یا تلگرام. 09034547537
۰
۰
حسینی
Slovakia
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
سلام. نیاز به تخمك دارم تماس یا تلگرام. 09034547537
۰
۰
نسرین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۰
نسرین هستم ۳۴ ساله رحم اجاره میدم ۲۵ یك پسر ۶ ساله دارم تحصیل كرده لیسانس حسابداری ساكن تهران بخاطر شرایط بد اقتصادی و مالی حاضر به انحام چنین كاری شدم ورزشكارم هستم ۰۹۳۸۲۹۹۶۹۴۱
۱
۰
مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
خانومی هستم از ارومیه ۳۲ساله و مطلقه و دارای یه پسره ۸ساله ..كاملا سالم و لیسانس و پایبند ب اصول مذهبی و اخلاقی ،رحممو بخاطره مشكلات اجاره میدم ۴۰میلیون ۰۹۳۸۲۱۷۶۱۲۹ فقط خانوما تماس بگیرن ،با تشكر از سایت
۰
۰
هستی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
سلام 22سالمه متاهل ودارای فرزند رحمم رواجاره میدم شیرازوحومه اگه پیشنهادخوب باشه راه دورهم میام091725883727
۱
۰
فرزانه
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
باسلام 31سالمه متاهل دوفرزند با رضایت كامل همسرم به دلیل نیاز به رهن منزل رحم اجاره میشم ساكن شیراز 30 میلیون وهزینه های دكتر و زایمان
۰
۱
Hana
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
سلام، شماره تلفنی برای تماس نگذاشتید، چگونه تماس بگیرم
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
فوری فوری رحمم رو اجاره میدم 25 ماهی400دوتا فرزند دارم بارضایت كامل همسرم 09336866809 بروجرهستم تهران هم میتونم بیام مشكل مسكن ندارم
۰
۰
neda
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
باعرض سلام وخسته نباشید خانوم 33ساله هستم اهدای تخمك وجنین می تونم بكنم نیاز مالی دارم اجاره رحم هم اگه بشه هستم سه تابچه دارم سالم سالم شماره تماسمم میزارم09360527848
۰
۰
ندا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
میشه با من تماس بگیری اینم شماره ام 09900729406
رویا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
خانمی 30ساله دارای سه فرزندسالم رحمم اجاره میدم 25ماهی 400ازقم 09037913194
۱
۰
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
باسلام!چنانچه دهنده ویاگیرنده رحم اجاره ای هستیددرخدمتتون هستم.باتشكر 09307428282
۰
۰
سحر
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
سلام من رحم و تخمكم اجاره میدم 09016533013
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
من رحم اجاره میدم یه پسر سه ساله هم دارم
تبسم
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
خواهش میكنم اگهی مربوط به نام تبسم اینجا ثبت شده رو پاك كنید از روی دشمنی این شماره رو گذاشتن برای من دردسر شده چندین بارم پیام دادم پاكش كنید اما نكردید لطفا پاكش كنیدد توی صفحه اوله جز اولین پیام هاست به نام تبسم
۰
۰
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
من نیازمند رحم اجاره ای هستم خانمی زیر 30 سال. متاهل و بچه دار . از استانهای خوزستان و لرستان و كرمانشاه و یا مركزی . با قیمت توافقی 15 با ماهیانه 300 تومن . با این شماره تماس بگیره یا پیام بزاره تماس میگیرم 09900729406
۰
۱
مونا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
28 ساله هستم ساكن مشهد و با اصالت خانوادگی كاملا سالم متاهل و دارای دو فرزند (یك پسر یك دختر) آماده برای واگذاری رحم اجاره ای با رضایت كامل همسرم . 27 م . ماهیانه ۳۰۰ تومن لطفا فقط دریافت كننده واقعی تماس بگیره ممنون تماس با 09331446663
۰
۰
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۹
سلام از كسانی كه تمایل به خرید یا فروش رهم یا تخمك دارن میخام كه باهام تماس بگیرندرخدمتم09373327753
۰
۰
هانا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
سلام 23 سالمه یك دختردارم بارضایت اقام تخمك ورحم اجاره میدیم 25 یا20 ماهی 300تومن استان گلستانی ام هستم لطفا خریدار واقعی تماس بگیره پیام لطفا09118775560
۱
۰
فرشته
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۶
رحم اجاره ای در تبریز . سالم دارای یك فرزند دختر شماره تماس 09015628229 لطفا فقط پیام بفرستین
۰
۰
راضیه
Germany
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۲
سلام 28 سالمه و یه دختر دارم و رحم خود را اجاره میدم ومتاهلم وساكن استان فارس 09302447534
۰
۰
نسرین
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
۳۴ ساله تهران كلیه آزمایشات سونو انحام دادم مشكلی ندارم رحم اجاره میدم ۳۰ ماهی ۷۰۰ ی پسر شش ساله دارم مطعلقه تماس۰۹۳۸۲۹۹۶۹۴۱
۱
۰
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۲
سلام خانم 28 ساله از مشهد دارای پسر شش ساله محجبه و نماز خون رحم خودم را اجاره میدهم
۱
۰
قلیپور
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
چنانچه دهنده و یا گیرنده رحم جایگزین در تبریز هستین تماس بگیرین.با تشكر09015628229
۰
۰
قلیپور
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
چنانچه دهنده و یا گیرنده رحم جایگزین در تبریز هستین تماس بگیرین.با تشكر09015628229
۰
۰
صدف
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
رحم خودرااجاره میدم تهران متاهل دوتابچه دارم سی میلیون ماهی ششصد۰۹۱۰۷۶۴۷۹۳۹فقط خانمهاتماس بگیرن
۰
۰
پریا
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۵
سلام اگه از اصفهان كسی هست با قیمت منصفانه من به رحم اجاره ای احتیاج دارم
به ایدی تلگرام پیام بدین ممنون
P5495
۰
۰
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۵
متأهل هستم ۳۴ سالمه دوتا بچه سالم دارم ب دلیل مشكلات مالی رحمم رو اجاره میدم ساكن اصفهان هستم 09902838376
۱
۰
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۵
رحمم اجاره میدم دوتا بچه سالم دارم ۳۴ سالمه ساكن اصفهان متأهل ب دلیل مشكلات مالی همسرم هم راضیه قیمت ۳۰ م نهایت ۲۵م شماره تماس صفر نهصدو نود دویست و هشتاد و سه ، هشتادوسه هفتاد و شش
۱۱
۲

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر