jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۴۰۹۷۸ ۰۱ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۰

اگر فردی مشترک همراه اول باشد و به دلایلی در محله سکونت خود آنتن‌دهی مناسب نداشته باشد، می‌تواند بدون تغییر شماره خود، از خدمات و تعرفه‏های ایرانسل استفاده کند یا اگر فردی رضایت کامل از خدمات ارائه شده در ایرانسل را نداشته باشد می‌تواند با حفظ شماره به‌عنوان کاربر همراه اول به شبکه این شرکت مهاجرت کند.

با شماره یک اپراتور،مشترک اپراتورهای دیگر تلفن همراه شوید

به گزارش جام جم کلیک به نقل از دنیای اقتصاد: اینکه بتوانید با شماره یک اپراتور از خدمات و تعرفه اپراتور دیگری استفاده کنید تعریف ترابردپذیری است. با استفاده از این طرح دیگر موضوع اهمیت شماره تلفن جای خود را به کیفیت سرویس می‏دهد، بنابراین اپراتورها ملزم خواهند شد برای حفظ مشتریان خود سرویس‏های بهتر و تعرفه‏های متناسب‏تری عرضه کنند.

طرح ترابردپذیری شماره‏های تلفن همراه طرحی است که طی ماه‏های گذشته مورد تاکید وزارت ارتباطات قرار گرفته و قرار است در بازه‏ای 18 ماهه عملیاتی شود. اما بعضی از اپراتورها مخالف آن هستند. ترابردپذیری شماره‏ها عنوان سیاستی است که با اجرایی شدن آن امکانی به‌وجود می‏آید که مشترکان می‏توانند بدون تغییر شماره خود اپراتور موبایل‌شان را تغییر دهند.

به‌عنوان مثال، اگر فردی مشترک همراه اول باشد و به دلایلی در محله سکونت خود آنتن‌دهی مناسب نداشته باشد، می‌تواند بدون تغییر شماره خود، از خدمات و تعرفه‏های ایرانسل استفاده کند یا اگر فردی رضایت کامل از خدمات ارائه شده در ایرانسل را نداشته باشد می‌تواند با حفظ شماره به‌عنوان کاربر همراه اول به شبکه این شرکت مهاجرت کند. البته قطعا برای این مهاجرت‌ها محدودیت‌هایی نیز در نظر گرفته خواهد شد و به‌عنوان مثال، طبق آنچه تاکنون اعلام شده مشترک تنها با پرداخت هزینه‏های جابه‌جایی بین دو شبکه و تنها دوبار در سال می‌تواند این جابه‌جایی را انجام دهد.

جزئیات بیشتر در این خصوص نیز طبیعتا در زمان اجرای این طرح اعلام خواهد شد. همچنین به گزارش «ایسنا» در این باره رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از راه‌اندازی مرکز مدیریت ترابردپذیری در سطح ملی خبر داده و اظهار کرد: این مرکز می‌تواند مدیریت هوشمند در زمینه شناسایی شماره‏هایی که قرار است از این طرح و خدمات ارزش‌افزوده آن استفاده کنند داشته باشد. علاوه‌بر این گفته می‌شود با اجرایی شدن این طرح می‌توان بحث نامبرینگ را در کشور سر و سامان داد و به این ترتیب فضای نامبرینگ را که از منابع پراهمیت کشور به حساب می‏آید مدیریت مناسب‏تری کرد.

بنابر اخبار منتشر شده مشترکان سه ماه پس از فعال سازی سیم‌کارت می‌توانند این مهاجرت را انجام دهند و اپراتور پذیرا نیز می‌تواند به ازای هر درخواست ترابرد شماره از سوی مشترک و همچنین پس از تکمیل عملیات ترابرد و برقراری خدمات، مبلغی را که از سوی کمیسیون تنظیم مقررات تعیین شده از مشترک دریافت کند.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر