jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۳۲۵۳۰   ۰۶ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۲

تا به امروز هنوز مشخص نیست که آیا سیگنال هایی که در تجهیزات الکترونیکی استفاده می شود باعث صدمات جسمی به انسان می شود و روی سلامت تاثیرگذار است یا خیر!! ماجرا از اینجا شروع می شود که خانم 72 ساله ای برای جلوگیری از عبور سیگنال های موبایل و وای فای تصمیم به رنگ آمیزی خانه اش می گیرد.

رنگ آمیزی دیوار برای جلوگیری از عبور سیگنال های موبایل از آن

جام جم کلیک: تا به امروز هنوز مشخص نیست که آیا سیگنال هایی که در تجهیزات الکترونیکی استفاده می شود باعث صدمات جسمی به انسان می شود و روی سلامت تاثیرگذار است یا خیر!!

ماجرا از اینجا شروع می شود که خانم 72 ساله ای برای جلوگیری از عبور سیگنال های موبایل و وای فای تصمیم به رنگ آمیزی خانه اش می گیرد.

وی برای اینکار چیزی در حدود 4000 پوند به یک متخصص رنگ پرداخت می کند تا با استفاده از رنگ مخصوص که مانع از عبور سیگنال می شود به سلامتی وی کمک کند.

این خانم که راسل نام دارد و اهل انگلیس است از نوعی سردرد مزمن رنج می برد که بخاطر حساسیت به امواج الکتریکی است. این سردرد به‌قدری آزاردهنده است که خانم راسل از اتوبوس نمی‌تواند برای رفت و آمد به محل زندگی اش استفاده کند زیرا دستگاه های موبایل متعددی در اتوبوس های عمومی روشن است که مربوط به مسافران آن است، به گفته این خانم این مسئله بر روی روابط اجتماعی وی تاثیر گذاشته و مانعی برای معاشرت وی شده است به خصوص که وی نمی‌تواند از اینترنت و موبایل استفاده کند.

بنابراین این خانم راه حل را در رنگ آمیزی خانه اش با 4 لایه رنگ مخصوص می داند و می‌گوید با این کار سیگنال های کمتری به خانه اش وارد می‌شود و برای این‌کار از تجهیز ویژه ای که میزان امواج الکتریکی را در فضا نشان می‌دهد بهره می برد. وی خاطر نشان می کند که بعد از رنگ آمیزی احساس آرامش بیشتری در خانه اش دارد.

قدم بعدی برای خانم راسل آگاهی کودکان است از امواج وای فای و تاثیر منفی آنها بر سلامت آنها. وی معتقد است که سیستم اینترنتی سیمی با پهنای باند بالا (Broadband) بهتر از وای فای است و اثرات سوء کمتری دارد.

مهدی روانبخش
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر