اندروید 5 معروف به آب‌نبات چوبی به همراه قابلیت قرار‌ دادن قفل بر روی گزینه تنظیمات مجدد کارخانه دستگاه ارایه می‌شود. این قابلیت باعث خنثی شدن استفاده مجدد دستگاه پس از دزدیده شدن می‌شود
کد خبر: ۷۲۹۴۲۰
قابلیتی در اندروید 5 که دزدان تلفن همراه را نا امید می‌کند!

اندروید 5 معروف به آب‌نبات چوبی به همراه قابلیت قرار‌ دادن قفل بر روی گزینه تنظیمات مجدد کارخانه دستگاه ارایه می‌شود. این قابلیت باعث خنثی شدن استفاده مجدد دستگاه پس از دزدیده شدن می‌شود.

این قابلیت اخیرا در تلفن های دیگر نیز به‌کار گرفته شده‌است. طبق اعتراض دولت آمریکا به تولیدکنندگان، شرکت اپل قبلا این قابلیت را افزوده بود و این‌بار نوبت به گوگل رسید تا این دستگاه‌های محبوب، امنیتی بیشتر را برای کاربران خودبه ارمغان آورند.

ربایندگان تلفن همراه و تبلت معمولا پس از ربودن دستگاه، آن را ریست کرده و به تنظیمات کارخانه‌ای باز می‌گردانند تا هم اگر برنامه‌ی ضد دزدی نصب بود پاک شود و هم برای فروش دستگاه به مشتریان‌شان آماده شود. اما با اضافه شدن این گزینه به اندروید آب‌نبات چوبی این کار دزدان تلفن همراه خنثی خواهد شد و تنها چیزی که به دست آن‌ها خواهد رسید، یک تکه شیشه و فلز خواهد بود! (یا شاید هم یک تکه شیشه و پلاستیک!)

منبع: آی‌تی رسان

برچسب ها: اندروید 5 سرقت
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۰۷ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
جالبه اما دزدان با هدف فروش قسمتهای موبایل به تعمیر كاران اقدام به دزدی موبایل می كنند!!!!
مثل موبایل بنده كه با ردیابی هم پیدا نشد

نیازمندی ها