روز اولی که به خواستگاری می‌روید شش دانگ حواستان را جمع کنید و اگر تفاوت‌های اساسی بین خودتان و همسر آینده‌تان می‌بینید،‌‌ همان جا خداحافظی کنید چون این تفاوت‌ها بعداً مثل چماق هر روز بر سرتان می‌خورد.
کد خبر: ۷۲۹۴۰۳
دل باختن به عروس‌های نازک نارنجی

جام جم سرا به نقل از بیتوته: دختر‌ها همیشه روحیات حساس تری نسبت به پسر‌ها دارند؛ زود‌تر می‌رنجند و آسیب پذیر‌تر به نظر می‌رسند اما زندگی با دختری که همیشه چیزی برای دلخور شدن پیدا می‌کند، زود گریه‌اش می‌گیرد، زود می‌رنجد و قهر می‌کند واقعا کار ساده‌ای نیست. اگر زره پوشیده‌اید و می‌خواهید همسر چنین زنی شوید، باید طرز رفتار با او را یاد بگیرید.


آدم‌های حساس، به همه چیز حساسند. آن‌ها بسیار شکننده به نظر می‌رسند و حتی اگر رفتار مودبانه و محترمانه‌ای داشته باشند یا خویشتندار باشند و دلخوریشان را نشان ندهند، باز هم ممکن است حساسیت آن‌ها باعث دردسر در روابط شود.

وقتی نامزدتان در طول روز چندین بار آزرده می‌شود و حتی چیزهای کوچک هم ناراحتش می‌کند؛ وقتی از انتقاد کردن ناراحت می‌شود، می‌توانید حدس بزنید که او فردی حساس و زودرنج است.


حساس‌ها چطورند؟
ویژگی‌های خاص افراد خیلی حساس آن‌ها را از افراد با حساسیت‌های عادی جدا می‌کند. خصوصیات افراد خیلی حساس شبیه به افراد درونگرا است. درست مثل افراد درونگرا، این افراد هم نیاز به تنهایی دارند. آن‌ها گاهی به راحتی از کوره در می‌روند یا احساساتشان به جوش می‌آید و گریه‌شان می‌گیرد، به درد سریعاً واکنش نشان می‌دهند، از حالات دیگران خیلی زود تاثیر می‌پذیرند و...
این افراد سیستم عصبی بسیار حساستری دارند که وضعیتی فیزیولوژیکی و در عین حال روانی است. اصولاً افراد بیش از حد حساس، به محرک‌های خارجی (صدا، تصویر یا حتی لرزش‌ها) حساسترند. جالب است بدانید که سیستم دفاعی بدن آن‌ها به گونه‌ای است که به هوا، خوراکی‌ها و برخی مواد حساسیت دارند و در واقع این آلرژی یا حساسیت به همه چیز، یک وضعیت عمومی بدنی برایشان به حساب می‌آید نه صرفا روحی.

نمی‌توان گفت بیش از حد حساس بودن، بد، خوب، سالم یا ناسالم است. این هم یک نوع روحیه است اما هرچقدر بیشتر در مورد افراد حساس بدانید، بهتر می‌توانید با این افراد و موقعیت‌های دور و برتان کنار بیایید.
آن‌ها ویژگی‌های بسیار مثبتی هم دارند که در دیگران ممکن است وجود نداشته باشد. مثلا دل رحم‌تر هستند، عاطفی ترند، می‌توانند اطلاعات را عمیقاً پردازش کنند و تمرکز بهتری دارند. در کارهایی که نیازمند دقت، سرعت و جزئیات است مهارت دارند. شدیدا وظیفه‌شناس هستند. نیمکره راست مغزشان قوی‌تر است و این یعنی خلاق‌تر هستند.
آن‌ها می‌توانند فکر دوستان و اعضای خانواده‌شان را هم بخوانند. حتی می‌توانند شخصیت و خصوصیات افراد غریبه را هم تشخیص دهند.


با او تند و خشن برخورد نکنید
افرادی که بسیار حساس هستند، تا می‌توانند از افراد تند و ناملایم دوری می‌کنند. اگر فردی عصبی و تهاجمی هستید و زود شروع به فریاد زدن می‌کنید، این را بدانید که نمی‌توانید در رابطه با افراد حساس به سرانجام خوبی برسید.


حرف‌های انتقادی خود را به حداقل برسانید
البته توصیه ما به شما این نیست که به طور کامل انتقاد کردن را کنار بگذارید! گاهی اوقات انتقاد کردن بسیار ضروری است، اما سعی کنید به طور مداوم از او انتقاد نکنید. هر چه از او بیشتر انتقاد کنید، او نیز از شما بیشتر دوری می‌کند.


بیشتر رمانتیک باشید
افرادی که بسیار حساس هستند، با عواطف و احساسات خود فکر می‌کنند؛ بخصوص در روابطشان. هر چه در برابر همسر حساس خود رمانتیک‌تر رفتار کنید، او بیشتر شما را دوست خواهد داشت.


به خط قرمز‌هایش نزدیک نشوید
اگر با یک خانم حساس و نازک نارنجی طرفید یا با چنین فردی ازدواج کرده‌اید و قصد دارید همه عمر در کنار او بمانید، باید برای کم کردن تنش‌ها تلاش کنید. شما قطعا بعد از مدتی می‌دانید که خط قرمزهای همسرتان کجاست و چه رفتارهایی او را از کوره در می‌برد، پس با دم شیر بازی نکنید.


نشان دهید که شنیده‌اید
بسیاری از غرولندهای خانم‌های حساس به دلیل ترس از نشنیده شدن اتفاق می‌افتد. او شما را تهدید می‌کند و از‌‌ همان اول با توپ پر سراغتان می‌آید تا بهتر شنیده شود. اگر از‌‌ همان آغاز به او نشان دهید که حرف‌هایش را می‌شنوید و قصد برآورده کردن خواسته‌های منطقی او را دارید، دیگر دلیلی برای غر زدن باقی نمی‌ماند.


حرف بزنید
در صورتی که می‌بینید خواسته همسرتان قابل اجرا نیست، خودتان را به بی‌اعتنایی نزنید. با او در این مورد صحبت کنید و دلایلتان را بگویید. شاید در جریان این بحث‌ها شما قانع شدید و اگر هم نشدید لااقل دلایل مخالفتتان را با او در میان گذاشته‌اید و به بی‌خیالی متهم نمی‌شوید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
یك خانم حساس
Germany
۲۰:۱۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
خیلی خصوصیاتش رو من دارم . البته من كمتر اهل گریه كردن و قهر كردن و غرو لند كردن هستم بیشتر سعی می كنم بامسائل كنار بیام بعدش هم شما مشخصات یك فرد 100 درصد حساس رو تو سایتتون زدید . خصوصیت تشخیص ویژگیهای افراد غریبه و حساسیت به غذا و هوا را من به طور 100 درصد دارم . دست خودمون كه نیست ماهم اینجوری هستیم یه جوری در مورد این جور شخصیت ها حرف زدید كه هیچ كی نره خواستگاریشون . بترشیم خوبه . شما روانشناسان به اون چه مد نظرتون هست می رسید . خب اقایون محترم سعی كنند خیلی بی ادبانه برخورد نكنند . یعنی می گید هر كی تو جامعه هر جور خواست حرف بزنه برخورد كنه . ما هم چون انگ حساس بهمون می زنند هیچی نگیم . اصلا همین عناصر ذكور محترم جامعه كه میان خواستگاری . ازدواج اگر نصف انتقادهایی كه بما می كنند رو بهوشون بگی اصلا ببخشید از صورت انسان خارج می شن . چرا اینا رو نقد نمی كنید. مردها هم هر كاری دوست دارند می كنند مثلا وسط جمع اروغ بزنند . اصلا اگر ما نباشیم تو جامعه به جون خودم جامعه از شكل انسانیش خارج میشه .
غلامشیر
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۶ - ۲۹ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
اگر زندگیتان را دوست دارید و یك عمر میخواهید آسوده زندگی كنید و اعصابی آرام داشته باشید و نمیخواهید زود پیر بشوید و موهایتان نیز مانند دندانهایتان سفید شود و زود بریزد و كچل شوید و در سنین جوانی مبتلا به آلزایمر نشوید از همچین دختران و زنان دوری كنید كه به درد زندگی نمیخورن
محمود
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۶ - ۰۱ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
یكباره بگویید شوهر كنید.خلاص

نیازمندی ها