jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۷۲۶۵۳۵   ۱۹ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۶

تیمی از محققان علوم پزشکی با همکاری محقق ایرانی دانشگاه نیویورک ابتکار عملی در دنیای دیجیتال به خرج داده و‌ شیوه ای ساده برای کمک به افراد کم‌درآمد یا کم‌سواد جهت ترک سیگار ارایه کرده‌اند

روش دیجیتالی ترک سیگار با تلاش محقق ایرانی دانشگاه نیویورک

تیمی از محققان علوم پزشکی با همکاری محقق ایرانی دانشگاه نیویورک ابتکار عملی در دنیای دیجیتال به خرج داده و‌ شیوه ای ساده برای کمک به افراد کم‌درآمد یا کم‌سواد جهت ترک سیگار ارایه کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان همواره از این موضوع نگران بوده‌اند که وقتی صحبت از استفاده از دنیای دیجیتال برای ارتقای سطح سلامتی افراد می‌شود افراد کم سواد و بادرآمد کم از نظر پنهان می‌مانند و این نکته می تواند زنگ خطر جدی برای جامعه باشد.

اکنون ابزار آنلاین StopAdvisor که حاصل تلاش محققان کالج سلطنتی و دکتر کامران صدیقی از دانشگاه نیویورک است به عنوان راهکاری ساده اما تاثیرگذار در کمک به این دسته از افراد برای ترک سیگار و دوری از خطرات جدی آن به شمار می‌آید.

مشکل اساسی در فرآیند ترک سیگار این است که افراد پس از ترک، به تدریج باز هم سیگار در دست می‌گیرند که این مشکل در میان افراد سیگاری کم‌سواد و کم‌درآمد بیشتر مشاهده می‌شود. ‌

اما ابزار آنلاین StopAdvisor با این هدف طراحی شده که منبع مفیدی از اطلاعات راهبردی جهت ترک سیگار را در اختیار افراد سیگاری قرار دهد. این کار در قالب فرآیندی موسوم به ترک سیگار در یک طرح ساختارسازی شده صورت می‌گیرد.

از طریق این ابزار آنلاین امکان برقراری تعاملات و گفتگوهای دو سویه میان فرد سیگاری و مشاوران و پزشکان وجود دارد. دراین گفتگوهای آنلاین مشاوره های خاصی جهت کمک به فرد سیگاری ارایه می‌شود.

در این فرآیند درمانی تاریخ مشخصی جهت سیگار تعیین و زمانی که موعد آن فرا می‌رسد سیستم به طور خودکار ایمیلی به صندوق پستی الکترونیکی فرد تحت درمان ارسال و برنامه ها و هشدارهای لازم را به طور روزانه در اختیار او قرار می دهد.

این ابزار جدید آنلاین با استفاده از ۶۴۰۰ فرد سیگاری مورد آزمایش قرار گرفته که نتایج امیدوارکننده‌ای نیز به همراه داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر