jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۴۹۹۳   ۱۵ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

کارگردان اپرای عروسکی «سعدی» از حضور محمد معتمدی برای خوانندگی در نقش شیخ اجل، سعدی شیرازی خبر داد.

به گزارش مهر، بهروز غریب‌پور که این روزها در حال طی کردن مراحل تولید اپرای عروسکی «سعدی» است، درباره انتخاب خواننده ایفاگر نقش این شاعر بزرگ پارسی گفت: نقش اصلی اپرای عروسکی «سعدی» مشخص شد و قرار است محمد معتمدی خوانندگی نقش سعدی را در این اپرا بر عهده داشته باشد.

او درباره دیگر نقش‌های اصلی این اپرا افزود: علی زندوکیل در نقش منصوربن حلاج، روشنک کی‌منش در نقش همزاد سعدی، سحر محمدی در نقش حنونه خواهر حلاج و مهرداد ناصحی در نقش فرعون در اپرای عروسکی «سعدی» حضور دارند و خوانندگی می‌کنند.

کارگردان اپرای «سعدی» با اشاره به ضبط اپرا همزمان با انتخاب خواننده‌ها یادآور شد: بخش عمده‌ای از موسیقی کار توسط امیر بهزاد ساخته شده است. طراحی عروسک‌های اپرای «سعدی» هم توسط علی پاکدست انجام شده و ساخت آنها بزودی انجام می‌شود.

غریب‌پور تاکید کرد: با وجود این‌که بودجه‌ای برای اپرای عروسکی «سعدی» تعلق نگرفته، با همت گروه کار را شروع کردیم و امیدواریم حمایت لازم برای تولید این اپرای عروسکی از گروه وجود داشته باشد تا اپرای «سعدی» را بهمن‌ماه امسال روی صحنه ببریم.

محمد معتمدی، خواننده موسیقی ایرانی پیش از این در اپراهای عروسکی «مولوی»، «عاشورا» و «حافظ» با بهروز غریب‌پور و گروه تئاتر عروسکی «آران» همکاری داشته است. اکنون اپرای «لیلی و مجنون» به زبان آذری توسط گروه «آران» در تالار فردوسی اجرا می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر