jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۲۴۲۶۶   ۱۲ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۰

لوازم آرایشی را از داروخانه‌ها بخرید

یک متخصص: از ۶ ماهگی به بعد ضد آفتاب بزنید

یک متخصص پوست با هشدار درباره لزوم خرید لوازم آرایشی از داروخانه‌ها و اهمیت قائل شدن برای پوست گفت: ضد آفتاب‌ها در گروه لوازم آرایشی قرار نمی‌گیرند و بیشتر نقش حفاظتی برای پوست دارند. از همین رو بهتر است همه مردم، در تمام فصول، حتی از ۶ ماهگی به بعد از ضد آفتاب استفاده کنند.

یک متخصص: از ۶ ماهگی به بعد ضد آفتاب بزنید

جام جم سرا: دکتر پرویز طوسی با تاکید بر لزوم توجه به تاریخ مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی گفت: تاریخ انقضای محصولات براساس نگهدارنده‌های موجود در آنها، تعیین شده و بی‌توجهی به تاریخ انقضا ممکن است عوارض مختلفی در پوست ایجاد کند؛ بنابراین بهتر است لوازم آرایشی از داروخانه‌ها و با توجه به مجوز وزارت بهداشت خریده شود.

وی ضد آفتاب‌های رنگی را محصولاتی متنوع و فاقد عوارض جانبی عنوان کرد و گفت: بهتر است کرم پودرها به میزان کمتری استفاده شوند؛ چرا که به پوست آسیب وارد می‌کنند. علاوه بر آن، این محصولات با ضد آفتاب‌ها نیز تداخل دارند و در صورت استفاده از آنها، فرد نمی‌تواند از محصولات ضد آفتاب استفاده کند.

رییس مرکز تحقیقات پوست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر لزوم مشورت با متخصصان پوست برای انتخاب لوازم آرایشی معتبر و متناسب با هر نوع پوست، گفت: محصولاتی متنوع و بدون مجوز وزارت بهداشت در سطح بازار موجود است، بنابراین بهتر است تهیه لوازم آرایشی از داروخانه‌ها و با توجه به مجوز وزارت بهداشت صورت گیرد.

این متخصص پوست با تاکید بر لزوم توجه به تاریخ مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی، ادامه داد: تاریخ انقضای یک محصول براساس نگهدارنده‌های موجود در آن محصول، تعیین شده و عدم توجه به تاریخ انقضای آن ممکن است عوارض مختلفی را در پوست به دنبال داشته باشد.

طوسی با تاکید بر اینکه اغلب لامپ‌های صنعتی، نوری مشابه نور آفتاب و اشعه UV تولید می‌کنند، به افراد دارای پوست‌های روشن و حساس‌ توصیه کرد که در منزل نیز از ضد آفتاب استفاده کنند تا اثرات مضر این لامپ‌ها موجب آسیب به پوست آنها نشود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استفاده از لوازم آرایشی برای سنین پایین‌تر از 18 سال را مناسب ندانست و گفت: ضد آفتاب‌ها نقش حفاظتی دارند و در گروه لوازم آرایشی محسوب نمی‌شوند. در مجموع استفاده از ضد آفتاب‌ها در تمام فصول و از سن 6 ماهگی برای همه افراد توصیه می‌شود. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها