jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۰۷۲۴۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۰

یک متخصص پوست گفت: هیچ یک از انواع شامپو، کرم و ماسک پوست که سازندگان آن مدعی هستند عصاره طبیعی چون روغن شترمرغ یا عصاره حلزون دارد برای پوست مفید نیست.

محصولات طبیعی منفعتی برای پوست ندارد

جام‌جم‌سرا: دکتر سید مسعود داوودی در گفت‌وگو با جام‌جم افزود: چنین محصولاتی که درباره آنها تبلیغات زیادی صورت می‌گیرد اغلب حاوی اثرات و ویژگی‌های مورد ادعا نیست یا اگر باشد از طریق منافذ پوست قابل جذب نیست.

محصولات بهداشتی امروزه در بازار با بهره‌گیری از فناوری نانو، قابلیت عبور از منافذ میکرونی پوست را دارد؛ وگرنه هیچ محصولی به طور طبیعی قابلیت جذب از طریق پوست ندارد.

وی تاکید می‌کند: حتی ماسک‌های میوه یا گذاشتن پوست میوه روی پوست صرفا برای یک یا دو ساعت به افزایش رطوبت پوست کمک می‌کند و تاثیر بیشتری در جوان‌سازی پوست ندارد، اما خوردن میوه‌ها به خاطر خواص آنتی‌اکسیدانی آنها به جوان‌سازی پوست کمک می‌کند. براین اساس نباید تبلیغات مربوط به تاثیر ویژه محصولات طبیعی بر پوست را باور کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر