jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۰۶۳۸۱ ۲۶ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۷

با پرتاب ماهواره ورلد ویو ۳ به مدار زمین توسط شرکت خصوصی دیجیتال گلوب از پایگاه هوایی وندربرگ دقت نقشه‌های گوگل چهار برابر خواهد شد.

ماهواره جدید دقت نقشه‌های گوگل را ۴ برابر می‌کند

این ماهواره همراه با راکت اطلس ۵ روانه فضا شده و دقت تصاویر آن از کره زمین دو برابر استانداردهای فعلی خواهد بود. در سال‌های اخیر گوگل، مایکروسافت و تعدادی دیگر از شرکت‌های بزرگ فناوری در زمره مشتریان تصاویر ماهواره‌های دیجیتال گلوب از زمین بوده اند و انتظار می‌رود با استفاده از تصاویر جدید سرویس های نقشه خود را به روز کنند.

دقت تصاویر ماهواره جدید این شرکت ۳۰ سانتیمتر است که از رقم ۵۰ سانتیمتر قبلی برای ماهواره ورلدویو ۲ فراتر رفته است. البته دیجیتال گلوب برای فروش تصاویر باکیفیت تر خود به غیرنظامیان و شرکت های تجاری باید از دولت فدرال آمریکا مجوز بگیرد.

البته این تصاویر هنوز آنچنان دقیق نشده اند که با استفاده از آنها بتوان پلاک یک خودرو را تشخیص داد، اما برای تشخیص دادن یک کامیون از خودروی عادی به اندازه کافی دقیق هستند. تصاویر یاد شده همچنین برای برنامه ریزی در حوزه های شهری، کشاورزی و … قابل استفاده هستند.

گوگل اظهار امیدواری کرده از این طریق کیفیت تصاویر سرویس نقشه خود را تا چهار برابر افزایش دهد و انتظار می رود تا سال ۲۰۱۵ شاهد استفاده از تصاویر مذکور در سرویس های اینترنتی باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر