jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۰۶۳۸۱ ۲۶ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۷

با پرتاب ماهواره ورلد ویو ۳ به مدار زمین توسط شرکت خصوصی دیجیتال گلوب از پایگاه هوایی وندربرگ دقت نقشه‌های گوگل چهار برابر خواهد شد.

ماهواره جدید دقت نقشه‌های گوگل را ۴ برابر می‌کند

این ماهواره همراه با راکت اطلس ۵ روانه فضا شده و دقت تصاویر آن از کره زمین دو برابر استانداردهای فعلی خواهد بود. در سال‌های اخیر گوگل، مایکروسافت و تعدادی دیگر از شرکت‌های بزرگ فناوری در زمره مشتریان تصاویر ماهواره‌های دیجیتال گلوب از زمین بوده اند و انتظار می‌رود با استفاده از تصاویر جدید سرویس های نقشه خود را به روز کنند.

دقت تصاویر ماهواره جدید این شرکت ۳۰ سانتیمتر است که از رقم ۵۰ سانتیمتر قبلی برای ماهواره ورلدویو ۲ فراتر رفته است. البته دیجیتال گلوب برای فروش تصاویر باکیفیت تر خود به غیرنظامیان و شرکت های تجاری باید از دولت فدرال آمریکا مجوز بگیرد.

البته این تصاویر هنوز آنچنان دقیق نشده اند که با استفاده از آنها بتوان پلاک یک خودرو را تشخیص داد، اما برای تشخیص دادن یک کامیون از خودروی عادی به اندازه کافی دقیق هستند. تصاویر یاد شده همچنین برای برنامه ریزی در حوزه های شهری، کشاورزی و … قابل استفاده هستند.

گوگل اظهار امیدواری کرده از این طریق کیفیت تصاویر سرویس نقشه خود را تا چهار برابر افزایش دهد و انتظار می رود تا سال ۲۰۱۵ شاهد استفاده از تصاویر مذکور در سرویس های اینترنتی باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر