jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۰۵۸۷۹ ۲۵ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۸:۲۷

نتایج به دست آمده از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد هر قدر شاخص توده بدنی بیشتر شود، خطر ابتلا به ۱۰ مورد از شایع‌ترین سرطان‌ها در افراد هم بیشتر می‌شود.

جام جم سرا: محققان انگلیسی برآورد کرده‌اند که بیش از ۱۲ هزار مورد از مبتلایان به ۱۰ نوع سرطان به دلیل اضافه وزن یا چاقی با این بیماری درگیر می‌شوند.


به گزارش جام جم سرا، در تحقیقی که روی حدود پنج میلیون نفر در انگلیس انجام گرفت، محققان احتمال ابتلا به ۲۲ نوع سرطان را در این افراد بررسی کردند و متوجه شدند بالا بودن سطح شاخص توده بدنی با خطر ابتلا به برخی انواع سرطان‌ها ارتباط دارد. به گفته آن‌ها، افزایش پنج کیلوگرمی در شاخص توده بدنی با خطر ابتلا به سرطان‌هایی از قبیل رحم، کلیه، کیسه صفرا، پستان و روده بزرگ مرتبط است.

به نقل از خبرگزاری شینهوا، دکتر «کریشنان باسکاران» محقق ارشد این مطالعه گفت: در حال حاضر فرآیند ابتلای افراد به اضافه وزن و چاقی در انگلیس و سرتاسر جهان به سرعت رو به افزایش است و در صورت تداوم این روند با تعداد بیشتری از مبتلایان به انواع سرطان روبرو خواهیم بود. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر