jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۹۷۶۸۵   ۲۹ تير ۱۳۹۳  |  ۱۸:۲۳

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: تاکنون هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده ناشی از کمبود انرژی در تهران اعمال نشده است و درصورت مدیریت مصرف و صرفه جویی، خاموشی با برنامه نخواهیم داشت.

خاموشی برنامه ریزی شده نداریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، سید محمد هاشمی افزود: از پاییز سال گذشته برای گذر از تابستان، برنامه ریزی های لازم و برنامه های فنی و مهندسی مانند افزایش تعداد خطوط، تقویت و توسعه پست ها و اجرای مانورهای مختلف انجام شده است.

وی ادامه داد: استاندارد استفاده از ظرفیت پست ها 70 تا 80 درصد بوده و توسعه و تقویت پست ها بر این اساس صورت گرفته است و اگر مصرف برق بی رویه باشد و اضافه بار به تجهیزات برق تحمیل شود، امکان خلل در شبکه و آسیب دیدن تجهیزات وجود دارد.

هاشمی با بیان اینکه مهندسی شبکه بر اساس قدرت قراردادی مشترکان صورت می گیرد، اظهار داشت: متاسفانه برخی مشترکان با تغییر خودسرانه فیوز موجب به وجود آمدن مشکلات و آسیب دیدن تجهیزات می شوند که ترمیم این آسیب ها به مدت زمانی هر چند اندک نیاز دارد و موجب می شود که مردم از نعمت برق محروم شوند.

وی سهمیه اعلامی مدیریت مصرف برای شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ را 190 مگاوات عنوان کرد و گفت: با اقدام های صورت گرفته درمجموع 250 مگاوات از کانال های مختلف نسبت به مدیریت مصرف اقدام کرده ایم.

مدیر عامل توزیع نیروی برق تهران بزرگ اظهار داشت: براساس مذاکره های صورت گرفته با صاحبان صنایع، برخی از صنایع برنامه تعمیر خود را به فصل تابستان منتقل کرده و برخی نیز دیزل ژنراتورهای خود را به منظور کمک به شبکه سراسری وارد مدار می کنند که برای این گونه از صنایع هم مشوق های خوبی درنظر گرفته شده است.

وی با تشبیه کابل برق به لوله های آب، گفت: همان طور که لوله های آب ظرفیتی برای انتقال دارند، خطوط انتقال برق نیز تا حد مشخصی قادر به انتقال انرژی الکتریکی هستند و درصورت افزایش بار، امکان آسیب دیدن و حتی ذوب آنها وجود دارد.

هاشمی افزود: خوشبختانه با همت همه دست اندرکاران هیچ گونه خاموشی با برنامه ناشی از کمبود انرژی در تهران نداشته ایم و با توجه به برابر بودن تولید و مصرف برق در تهران، با اندکی صرفه جویی خاموشی با برنامه به هیچ عنوان نخواهیم داشت.

وی مصرف برق در روزهایی به غیر از تابستان را درحدود دوهزار تا 2.5 هزار مگاوات ذکر کرد و افزود: در بدترین شرایط در تاریخ 9 تیر میزان مصرف برق در تهران به چهارهزار و 33 مگاوات رسید که حکایت از سهم بیش از 40 درصدی سرمایش در مصرف برق دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه ساعت های اوج مصرف برق در تهران در روز 11 تا 15 و در شب 21 تا 23 است، اظهار داشت: از 11 تا 15 ساعت کار اداری نیز است که با توجه به سهم 625 مگاواتی اداره ها در مصرف برق تهران بزرگ، صرفه جویی 100 مگاواتی کمک بسیاری به صنعت برق می کند که نخستین اقدام نیز در شرکت های تابعه وزارت نیرو انجام شده است.

وی تصریح کرد: در هر شرایط و هر فصلی بین 47 تا 49 درصد از برق تولیدی برق منطقه ای تهران سهم توزیع تهران بزرگ است.

هاشمی سپس با اشاره به نصب حدود یک میلیون و 500 هزار دستگاه کنتور سه زمانه در تهران، گفت: با نصب کنتورهای سه زمانه و افزایش بهای برق در ساعت های اوج مصرف برق، مردم نسبت به مصرف برق بیشتر توجه می کنند .

وی اضافه کرد:مشترکان با عدم استفاده از ماشین های لباس شویی، اتو، ماشین ظرف شویی، جاروبرقی در ساعت های اوج مصرف و همچنین خاموش کردن حتی یک لامپ افزون بر کاهش هزینه های خود، مانع از اعمال فشار به تاسیسات برق می شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر