jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۹۶۹۳۶   ۲۶ تير ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۳

دو مرد که به بهانه فروش ارزهای خارجی، یک مرد صراف را فریب داده و 300 میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند، تحت تعقیب پلیس تهران قرار گرفتند.

دلار فروش‌های شیاد تحت تعقیب پلیس

به گزارش جام‌جم، چند روز پیش مرد صرافی با حضور در شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران از دو مرد به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

شاکی گفت: قصد تهیه ارزهای خارجی از جمله دلار و یورو برای صرافی را داشتم که با دو مرد آشنا شدم. آنها ادعا می‌کردند دریک شرکت بازرگانی فعالیت دارند و ارز‌های خارجی را از ترکیه خریده و در اختیار صرافی‌های تهران و شهرستان‌ها قرار می‌دهند. پس از چند بار ملاقات با آنها و حضور دردفتر شرکتشان به آن دو اعتماد کردم.

وی اضافه کرد: پس از توافق با این دو مرد قرار شد آنها 5000 یورو، 2000 دلار و ارزهای دیگری به ارزش یک میلیارد تومان از ترکیه بخرند و به من تحویل دهند. من نیز 300 میلیون تومان به آنها پرداخت کردم و قرار شد بقیه پول را پس از تحویل ارزهای خارجی بپردازم. آنها برای ضمانت اجرای این معامله دو فقره چک نیز به ارزش سه میلیارد تومان از من گرفتند.

شاکی گفت: پس از چند هفته از دو مرد فروشنده خبری نشد و تلفن هر دو خاموش بود. در ادامه با بانکی که فیش‌ها به نام آن صادر شده بود مکاتبه کردم که معلوم شد فیش‌های ارائه شده به من جعلی بوده و پولی بابت خرید ارزهای خارجی به حساب بانک ترکیه‌ای واریز نشده است.

وی یادآور شد: با اطلاع از موضوع متوجه شدم این دو مرد کلاهبردار هستند و دفتر کارشان را تخلیه کرده‌اند و کسی از آنها خبر ندارد و بیم آن می‌رود دو کلاهبردار فراری دو چک ضمانتی‌ام را که مبلغ آن میلیاردی است، در بانک نقد کنند.

با تشکیل پرونده و دستور قضایی، تحقیقات پلیس در این باره آغاز و معلوم شد گفته‌های شاکی صحت دارد و بانک ترکیه‌ای هیچ‌گونه ارزی به آن دو متهم فراری نفروخته است. با دستور توقیف دو چک میلیاردی شاکی، جستجو برای دستگیری دو متهم شیاد ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر