jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۴۴۳۶   ۲۰ تير ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۱

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دستور آغاز عملیات نظامی زمینی در غزه را صادر کرد. موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از شروع عملیات محدود نظامی زمینی در غزه خبر داد. درپی آغاز عملیات زمینی، نیروهای مقاومت فلسطینی تلاش یک گروه از کماندوهای اسرائیلی را که در بندر غزه قصد نفوذ به این شهررا داشتند ناکام گذاشتند.

آغاز حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه

گاردین: دستیابی به منابع گازی انگیزه اصلی رژیم صهیونیستی از حمله به غزه

به گزارش المیادین، روزنامه گاردین فاش کرد ؛ هدف واقعی اسرائیل از حمله به نوار غزه، تسلط بر منابع گازی کشف شده در سواحل این منطقه و مقابله با بحران انرژی در فلسطین اشغالی است. این روزنامه به سخنان قبلی موشه یعلون وزیر جنگ اسرائیل درباره تلاش برای بهره برداری از منابع گازی اشاره کرد که در سال 2000 نزدیک سواحل غزه کشف شده بود.حجم ذخایر گاز کشف شده در سواحل نوار غزه 1400 میلیارد فوت مکعب برآورد می شود که درآمد سالانه فروش آن به چهار میلیارد دلار می رسد.

98 شهید و 670 زخمی در حملات صهیونیستها به غزه

شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد: در روز پنجم تجاوز رژیم صهصونیستی به نوار غزه تعداد شهدای فلسطینی به 98 شهید و مجروحان به 670 زخمی افزایش یافته است.

شهادت پزشک فلسطینی در غزه

پزشک فلسطینی در حمله هوایی بامداد امروز رژیم صهیونیستی به جنوب غرب غزه به شهادت رسید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گفت: دکتر انس رزق ابوالکاس 33 ساله که پزشک خانه سالمندان درغزه بود، در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منطقه تل الهوی شهید شد.

اشرف القدره افزود: سه غیر نظامی هم در حمله هوایی به خانه ای در محله الزیتون در جنوب شرق غزه زخمی شدند.جنگنده های اف 16 اسرائیل در ساعات اولیه امروز تعدادی از خانه های مسکونی را در دو منطقه تل الهودی و الزیتون هدف قرار دادند و تعدادی از خانه های مردم را ویران کردند. سه خانه مسکونی هم در مناط الشجاعیه ، جبالیا و رفح هم در حملات هوایی اسرائیل ویران شدند.

هلاکت دو صهیونیست در حیفا و اسدود

منابع فلسطینی اعلام کردند در حمله موشکی بامداد جمعه مبارزان فلسطینی از غزه به شهر حیفا یک صهیونیست کشته شد.

منابع صهیونیستی با تایید این خبر تاکید کردند، یک شهرک نشین هم پنجشنبه شب در شهر اسدود در جنوب اسرائیل کشته شد. این منابع گفتند گردانهای قسام دیشب یک موشک به شهرک اسدود شلیک کردند که به یک خودروی سواری اصابت کرد ویکی از سرنشیان آن کشته شد.

دست کم 32 اسرائیلی هم در حملات موشکی دیشب فعالان فلسطینی به شهرک معالیه ادومیم در شهر اشغالی بیت المقدس زخمی شدند.همچنین صبح جمعه بر اثر اصابت موشک به جایگاه سوخت در شهرک اشدود در جنوب فلسطین اشغالی چند شهرک نشین زخمی شدند.

سفیرآمریکا در تل آویو: ازحمله زمینی اسرائیل به غزه حمایت می‌کنیم

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: دن شاپیرو سفیر آمریکا در تل آویو بر حمایت واشنگتن از عملیات زمینی اسرائیل در نوار غزه تاکید کرد.

محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به غزه از سوی برخی کشورها

به دنبال ادامه حملات نظامی رژیم صهیونیستی به فلسطینیان نوار غزه دولت های موریتانی، ‌کویت، بحرین و پاکستان تجاوزات این رژیم به غزه را محکوم کردند و از جامعه جهانی و شورای امنیت خواستند به مسئولیت های خود در مهار کردن جنگ طلبی رژیم صهیونیستی و اعلام آتش بس در سرزمین های اشغالی فلسطین و حمایت از مردم غزه عمل کنند.

شورای همکاری خلیج فارس جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

عبد اللطیف بن راشد الزیانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه ای اعلام کرد: ادامه حملات و جنایت های رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی فلسطین در کرانه باختری رود اردن و نوار غزه و اقدام تل آویو در اجرای سیاست انتقام و سرکوب فلسطینی ها نقض آشکار حقوق ملت فلسطین ، اصول و قوانین بین المللی است. وی از جامعه بین المللی و شورای امنیت سارمان ملل متحد خواست به مسئولیت مهم خود عمل و اقدام فوری برای حمایت از فلسطینی ها و توقف حملات خصمانه و وحشیانه اسرائیل به نوار غزه انجام دهند.

واشنگتن نمی تواند سونامی بین المللی علیه اسرائیل را متوقف کند

مشاور کاخ سفید در امور خاورمیانه گفت: اگر اسرائیل به اشغالگری پایان ندهد واشنگتن نمی تواند سونامی بین المللی علیه اسرائیل را متوقف کند.

پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی چاپ لندن در گزارشی نوشت: رسانه های آمریکایی از اظهارات فیلیپ گوردون مشاور کاخ سفید در امور خاورمیانه شوکه شدند که گفته بود: ادامه اشغالگری اسرائیل و شهرکسازیها سبب انزوای تل آویو و راه افتادن جنبش تحریم علیه اسرائیل خواهد شد.

گوردون که در کنفرانس بین المللی روزنامه اسرائیلی هاآرتص در میان جمعی از اسرائیلیها سخن می گفت تصریح کرد: اسرائیل با یک واقعیت غیرقابل انکار روبرو است و آن این است که سلطه نظامی بر یک ملت برای ابد نمی تواند ادامه داشته باشد.

تاکید محمود عباس بر اجرای بدون پیش شرط آتش بس

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پنجشنبه شب در دیدار با جمعی از شخصیت ها و فعالان فلسطینی گفت: «مااز هیچ یک از طرفها نمی خواهیم برای توقف درگیری و بازگشت به آتش بس در نوار غزه ، پیش شرط هایی مطرح کنند چون مسئله اساسی و مهم برای ما جلوگیری از خونریزی و پایان دادن به کشتار مردم بی گناه است».

وی اظهار داشت مقامات مصری رایزنی های فشرده ای با مقامات رژیم صهیونیستی و گروههای فلسطینی برای توقف درگیریها انجام دادند اما این رایزنیها بی نتیجه بوده است.

دعوت حماس از مردم فلسطین برای تظاهرات در روز جمعه

جنبش مقاومت اسلامی حماس از مردم فلسطین در کرانه غربی و قدس و سرزمین های اشغالی خواست امروز جمعه برای برگزاری تظاهرات به خیابان ها بیایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر