jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۸۹۴۹۹   ۰۷ تير ۱۳۹۳  |  ۲۰:۵۵

رقابت شاعران طنز در ساعت 22 هر شب

آغاز پخش قندپهلوی رمضانی از فرداشب

شبکه آموزش سیما برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های ویژه‌ای چون «قندپهلو» و «رادیو هفت» رمضانی و سفرنامه منظوم ‌«قاسم در میقات‌» را پخش می‌کند.

آغاز پخش قندپهلوی رمضانی از فرداشب

شبکه آموزش به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه‌های معارفی با حال و هوای نیایش و عبادت تدارک دیده است. ویژه برنامه ماه مبارک رمضان با نام «خدا با من است» هر شب قبل از افطار از ساعت 20 با بخش‌های مختلف در حوزه ادبیات داستانی طنز لحظات افطار مخاطبان را شیرین می‌کند. در این برنامه ساعد باقری به نیایش خوانی و بازخوانی متون کتب کهن اسلامی می‌پردازد. همچنین شاعرانی همچون ناصر فیض، احمد عربانی و یوسفعلی میرشکاک نیز در برنامه حاضر می‌شوند.

سفرنامه منظوم ‌«قاسم در میقات‌»

از دیگر آیتم‌های برنامه ‌«خدا با من است‌» مستند گونه‌هایی از مکه مکرمه و مدینه منوره است که توسط ‌قاسم رفیعا‌ یک سفرنامه منظوم با عنوان ‌«قاسم در میقات‌» تقدیم بینندگان می‌شود. ‌بها الدین خرمشاهی‌ نیز به بازخوانی تاریخ کتابت قرآن و نقل لطلیف و ظرافات آیات قرآنی می‌پردازد.

این برنامه ‌به تهیه کنندگی امیر قمیشی و اجرای شهرام شکیبا هر شب ساعت 20 روی آنتن شبکه آموزش سیما قرار می‌گیرد.

«گل آموز» نیز که با هدف بالا بردن مهارت‌های اجتماعی کودکان و آشنا کردن آنها با نکات کلیدی آموزشی پخش می‌شود، در ماه مبارک رمضان به سراغ دارالقرآن‌های کشور رفته و با دعوت از کودکان و نوجوانان به مساله قرآن و کودک و آموزش‌های قرآنی می‌پردازد.

در این برنامه، بیان احکام دین مبین اسلام با زبانی ساده و کودکانه، قصه‌های قرآنی، پخش نماهنگ‌های رمضانی و مسابقات قرآنی برای مخاطبان تدارک دیده شده است.

بازگشت «قندپهلو» با دکور جدید

سری جدید مجموعه برنامه ‌«قند پهلو‌» نیز ویژه ماه مبارک رمضان در شبکه آموزش در حال تولید است، این مسابقه نیز همانند دوره‌های گذشته در دو گروه خانم‌ها و آقایان و با حضور مجریان و کارشناسان حوزه شعر و ادب برگزار می‌شود.

جنگ ادبی ‌«قند پهلو‌» پیش از این در 24 قسمت 50 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی امیر قمیشی ساخته ‌شده، در طول این برنامه‌ها پنج گروه چهارنفره در چهار جلسه با هم رقابت می‌کردند، در نهایت 10 نفر از شرکت‌کنندگان به مرحله نهایی راه یافته و یک گروه چهارنفره به مرحله نهایی راه پیدا کرده و بخش نهایی این برنامه را برگزار می‌کردند.

این بار هم ویژه برنامه ‌«قند پهلو‌» با همین رویه، البته با تغییر دکور و پیوستن ناصر فیض به جمع داوران در کنار شهرام شکیبا با اجرای رضا رفیع هر شب ساعت 22 روی آنتن شبکه آموزش سیما می‌رود.

سخنرانی ویژه شبکه آموزش نیز سلسله مباحث اندیشمند فرزانه مرحوم ‌آیت الله آقا مجتبی تهرانی‌ در خصوص اخلاق است که هر روز از شبکه آموزش روی آنتن می‌رود. ذکر و نیایش این عالم ربانی در مراسم شب‌های قدر نیز به صورت ویژه برای نخستین بار پخش می‌شود.

طرح «1448» برنامه‌ای برای حفظ موضوعی قرآن در ماه مبارک رمضان است که در شبکه‌های مختلف سیما به طور متمرکز پیگیری می‌شود و شبکه آموزش نیز در این خصوص در فواصل مختلف برنامه‌ها به پخش آموزه‌هایی در راستای این طرح مبادرت دارد.

ترانه‌های عرفانی در «رادیو هفت»

یکی دیگر از برنامه‌های ویژه شبکه آموزش برای روزه داران برنامه ‌«رادیو هفت» است که در این برنامه هر شب ترانه‌هایی با مضامین عرفانی پخش می‌شود، رویکرد این برنامه آوایی نیایشی خواهد بود که در قالب موسیقی‌های سنتی و ترانه‌های عرفانی در ماه مبارک رمضان پخش می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های ‌«رادیو هفت‌» در ماه مبارک رمضان پخش دعای ابوحمزه ثمالی به همراه شرح و ترجمه این فرازها خارج از استودیو و در فضای باز است.

برنامه ‌«باز باران‌» نیز مجموعه‌ای ترکیبی است از کلاسی آموزشی که در ماه مبارک رمضان به تناسب موضوعات و شاخصه‌های این ماه مبارک از شبکه آموزش پخش می‌شود.

پخش «صبحی دیگر» با دو ساعت تأخیر

برنامه زنده ‌«صبحی دیگر‌» در قالب جنگ صبحگاهی با حضور کارشناسان در حوزه‌های علمی، ادبی، فرهنگی و دینی با هدف بالا بردن آگاهی مخاطبان در ماه مبارک رمضان با بخش‌های مختلفی روی آنتن می‌رود.

بخش ‌کسب حلال‌ و اسماء الحسنی و گفتگو با خدا‌ از جمله بخش‌های این برنامه است که در ماه مبارک رمضان با 2 ساعت تاخیر جدول پخش ساعت 11:15 شبکه آموزش سیما را به خود اختصاص می‌دهد. (خبرگزاری مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها