jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۸۱۹۶۷   ۱۹ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۰:۵۰

چشم چرانی ویژگی برخی از مردان و حتی زنان در جوامع مختلف بشری است و برای برخی افراد، اعم از زن یا مرد، آن قدر عادی به شمار می‌رود که اگرچه ازدواج کرده‌اند همچنان به آن عادت دارند. چرا بخصوص چنین افرادی با این که همسر و حتی فرزندانی دارند چشم چرانی می‌کنند؟ یکی از دلایل آن را در این نوشتار کوتاه بخوانید.

چرا برخی مردان چشم چران می‌شوند؟

جام جم سرا: با وجود اینکه ارضاء جنسی در اوج لذت جنسی صورت می پذیرد، اما متاسفانه اکثر افراد در رابطه زناشویی با شریک خود نمی توانند این اوج را به حد کفایت برسانند و به بیان دیگر به طور ناقص ارضا می شوند، لازمه ارضا شدن به صورت کامل آن است که دو طرف پیش از برقراری رابطه جسمانی، رابطه ی عاطفی را تجربه کرده باشند .

بیش از ۶۰ درصد همسران در رابطه زناشویی خود به طور ناقص ارضا می شوند، اما این کامیابی های ناقص در جامعه و فرهنگ جنسی جامعه چه تاثیری خواهد داشت؟ مردانی که نتوانند از طریق رابطه زناشویی خود به ارضاء کامل برسند، مانند گرسنگانی هستند که همه چیز را غذا می بینند، آنان همواره در جستجوی لذت جنسی اند و هیچ گاه سیر نمی شوند، طبعا اشخاصی که در روابط زناشویی به ارضاء کامل جنسی دست می یابند به رابطه زناشویی با همسر خود قانع اند، اما اگر کسی کاملا ارضا نشود به آمیزش با همسر خود قانع نبوده و همواره در پی کشف فردی جذابتر و یا روشی جدید برای ارضای جنسی خویش است.

به بیان ساده تر ریشه اصلی تنوع طلبی جنسی، انحرافات جنسی و…، نرسیدن به ارضای کامل جنسی و گرسنه ماندن است، تنوع طلبی جنسی ذاتی و برخواسته از طبیعت انسان نیست، بلکه پدیده ای است که هرگاه عشق در روابط زناشویی جامعه کمرنگ می شود، این نارضایتی ها متولد می شود، بنابراین میزان تنوع طلبی جنسی با میزان عشق در جامعه رابطه عکس دارد، در جامعه ای که عشق معنای خود را از دست بدهد، مردان و زنان در طمع کسب لذت بیشتر و ارضای تنوع طلبی خویش، به دنبال چشم چرانی و تماشای فیلم ها و تصاویر غیر اخلاقی، انحرافات جنسی و… خواهند رفت .

اشتباه است اگر بگوییم که فردی که تنوع طلب نیست با همسر خود ارضاء می شود و فردی که تنوع طلب هست با چند شریک جنسی، صحیح تر آن است که بگوییم، فقط کسانی به معنای واقعی و کامل ارضاء می شوند که تنوع طلب نیستند، تنوع طلبی برخواسته از ارضاء های ناقص جنسی است و شخص تنوع طلب هیچ گاه به طور کامل لذت نمی برد، چنانچه شخص تنوع طلب بتواند چندین بار در رابطه زناشویی با همسر خود ارضای کامل جنسی را تجربه کند، میل به تنوع طلبی در او کمرنگ و به مرور زمان ریشه کن خواهد شد .

اگر به همسرتان شک داشته و نگرانید از اینکه مبادا با شخص دیگری رابطه داشته باشد، به جای کنترل روابط و رفت و آمدهایش سعی کنید روابط عاطفی میان یکدیگر را قوی و قوی تر کنید، در این صورت می توانید مطمئن باشید که او لحظه ای به شخص دیگری فکر نخواهد کرد.(آفتاب)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهدی
Germany
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
آخ گفتی...
۰
۰
ارتان.
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
باز كوبیدین تو سر مردها ؟؟!!! واقعیت اینه كه مردان ما سركوب جنسی میشن همسران ما خودشون رو برای كوچه خیابونها بزك میكنن وقتی به شوهرشون میرسن مثل برج زهر مار میشن نق زدنها ایرادهای بیجا چشم و همچشمی با دیگران دیگه فرصتی نمیمونه كه زن به شوهرش برسه حالا نظر منو ثبت میكنین؟! اگه دیدید زیادی تنده ایرادی نداره یه خورده سانسورش كنین بعد ثبت كنین چه میشه كرد عادت كردیم.
۰
۰
عفت
United States
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
زنان كه از خداشون تو كانون توجه باشند پس خیلی هم از این قضیه ناراحت نمیشن كه اگه میشدن نیازی نبود به هزار و یك تدبیر بگیم خانم محترم لطفا رعایت عفاف فراموش نشود!!ولی حیف جوهر والای مردونگی نیست كه با این چشم چرانیها تحقیر بشه؟!ای كاش مردان مرد و زنان زن باشند...ای كاش!!
۱
۰
مرد چشم چران
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
سفره رو كج ننداز می رم زن میگرم ، منو سر لج ننداز می رم زن میگرم !!!
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
عجبا. پس این ساپورتارو كی می پوشه. چرا واقعیات رو برعكس جلوه می دهید!
۰
۰
آرین
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
اتفاقا به نظر من تنوع طلبی جنسی ، ذاتی و برخاسته از طبیعت انسان است و بیماری نیست اابته شدتش در انسانهای مختلف متفاوت هست مخصوصا تو آقایون بیشتره هرچند امروزه تو خانومها هم زیاد دیده میشه، قبلا هم بوده اما جامعه شدیدا سنتی انسان قدیم حتی جرات بیان چنین چیزی رو از آدم ها گرفته بود.با نگاهی به تاریخ میبینیم كه بسیاری از مشاهیر زندگی چند همسری رو داشتن و این خود دلیل بر صحت وجود حس تنوع طلبی انسان است ولی نمیدونم چرا همیشه تبلیغات تو جوامع در راستای مخالف با ذات انسان بوده،یعنی یه جورهایی سعی میشه انسان موجودی مثبت قلمداد بشه اما قبول كنیم اینطور نیست.
۰
۰
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
در جوانی پاك بودن شیوه پیغمبری است و رنه هر گبری به پیری می رسد می شود پر هیزگار. روابط مرد وزن بستگی به نوع عملكردشان به قبل از ازدواج بر می گرددو تحقیقات روانشناسی نشان می دهد انسان اگر موردی را برای اولین بار دیده باشد آن مورد تا آخر عمر در ذهن او باقی می ماند چگونه جوانی كه قبل از ازدواج به دنبال هوی و هوس بوده می تواند بعد از ازدواج موفق باشد
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
باسلام
چشم چرانی در فطرت بعضی انسان ها نهفته است یعنی كسی كه چشم چران باشد برمیگردد به پدر و مادر شخص كه چشم چران بودند كاری نمیشود كرد
۰
۰
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
بسمه تعالی
قضیه چشم چرانی شایدیكی از عوامل ان نظر مكتوب شما باشد ،چرا كه این مساله برمی گردد به تربیت اسلامی شخص . چشم چرانی مثل دزدی می ماند كه در اسلام حرام است غریزه جنسی مثل بقیه غرایز كه در نهاد انسان است بایست مهار وتربیت شودمثلاً انسان پرخور هرچه جلویش بگذاری می خورد یا انسان پول پرست چه مقدار پول ایشان را ارضا می كند ؟
۰
۰
میرممد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
به نظر میرسد زنان ارتباط جنسی زناشوئی را یك نوع گناه میدانند و ارضائ جنسی صورت نمیگیرد در حالیكه از نظر شرع نیز باید پیش درآمدهایی را رعایت كرد . پس باید آموزش های لازم داده شود تا افراد جامعه دید واقعی نسبت به رابطه جنسی زناشوئی داشته باشند
۰
۰
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
كاش واقعا همینطوری باشه كه میگین .همسرمن به ارضای كامل جنسی میرسه امابازم میترسم یه روز از من خسته شه و بره سراغ یكی دیگه!
۰
۰
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
كاش واقعا همینطوری باشه كه میگین .همسرمن كاملا راضیه امابازم میترسم یه روز از من خسته شه و بره سراغ یكی دیگه!
۰
۰
یك خانم
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
یك كلام مردان ایرانی غیرتتان كجا رفته سبك پوشش و آرایش خانم هایتان را در جامعه اصلاح كنید . البته اگر از اول به دنبال دختران نجیب بروید و ان ها را برای زندگی مشترك انتخاب كنید چنین مشكلاتی یا ندارید یا قابل كنترل تر است .
۰
۰
یعقوب
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
باسلام-مواردذكرشده صحیح اندولی نه صددرصد.این خصیصه برمیگرددبه طبیعت ذاتی شخصی كه چشم چرانی میكندوچشم ودلش با هیچ چیزوبه هیچ ترتیب سیرنمیشود.اینجانب زمان سربازی ازدست دختران باوساطت كدخدابه خانه ای بناه بردم و18ماه درانجابانسیون بودم.چون منطقه كوهستانی بودو45كیلومترجاده مالروداشت خانم خانه روزهای بنجشنبه آب برای استحمام من فراهم میكرد.بنده هیچگاه اندام واقعی اوراندیذم وگاهی مردخانه برای آوردن نمك ازطالقان 20روزخانه راترك میكرد.بنده هیچگاه آن خانم رافراموش نكرده وهمیشه درخانه مان به نیكی از او یادمیكنم چون خدماتی كه آن خواهرم به من كردازخواهران تنی خودندیده ام.
۰
۰
عمار
United States
۰۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۱
سلام. تا كی بایستی خویشتن داری كند مردی كه توان ازدواج را ندارد و امكان ازدواج موقت هم ندارد؟ بنده 38 سالمه و امكان مالی برای تشكیل خانواده ندارم.باید برم خودكشی كنم؟
۰
۰
تاجیك
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۹
احسنت به عمار. حرف دل ما را هم گفتی.
۰
۰
نیكو
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
اگه همسر اون مرد شوهرشو كاملا راضی كرد شو هر باز چشم چرونی كرد اونوقت چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۰
خیلی خوب بود
۰
۰

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها