jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۷۳۳۸۰   ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۴

درس دادن به دانش‌آموز وظیفه معلم است، تا اینجای کار طبیعی است، ولی این‌که معلمی همه دانش‌آموزان کلاسش را صبح به صبح به مدرسه برساند و کیلومترها راه صعب‌العبور را طی کند تا شاگردانش بتوانند هر روز به مدرسه بروند، این کار در زمره وظایف معلمی نیست و بدون اغراق، مثال چنین رفتارهایی فقط از سوی یک انسان والا مقام معنوی سر می‌زند.

معلمی فراتر از نقش یک معلم

معلم فداکار شهرستان آبدانان در استان ایلام در زمره همین معلمان قرار دارد و او هر روز با طی مسافت 50 کیلومتری، دانش‌آموزان عشایری خود را با موتورسیکلت شخصی به‌مدرسه می‌رساند.

آن‌گونه که ایرنا گزارش داده است، داوود نوریان آموزگار مدرسه عشایری منطقه محروم و دورافتاده دهبنه در دینارکوه شهرستان آبدانان، هر روز 13 دانش‌آموز عشایری را از مناطق اطراف منطقه سخت گذر و جنگلی دینارکوه با استفاده از موتورسیکلت شخصی خود جمع می‌کند و آنها را به محل تحصیل در روستای دهبنه می‌رساند.

او هر روز به سیاه چادرهای عشایر منطقه می‌رود و در شش نوبت، 13 دانش آموز و از فرزندان عشایر را به چادر محل تدریس آنها منتقل می‌کند و به آنها درس می‌دهد.

این معلم فداکار درباره انگیزه‌های این کارش می‌گوید: محرومیت، معصومیت، اخلاص و نیاز این دانش‌آموزان را با جان و دل خود لمس و درک کرده‌ام و همانند فرزند خود تک‌تک آنها را دوست دارم.

نوریان ادامه می‌دهد: عشق به این بچه‌ها باعث شده است که بیشتر روزهای تعطیل هم برای انجام امور فوق‌برنامه آنان با موتورسیکلت به منطقه دورافتاده دهبنه مراجعه کنم و در کنار این دانش‌آموزان باشم.

نوریان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد است و به‌گفته رئیس آموزش و پرورش این شهرستان داوطلبانه خدمت در این منطقه محروم را انتخاب کرده است.

آوید طالبیان‌ -‌ گروه جامعه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر