jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۶۹۸۵۲ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۱:۱۵

نتایج یک نظرسنجی در مصر حاکی از رای 72 درصدی مصری ها به ژنرال عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع سابق این کشور در انتخابات آینده ریاست جمهوری است.

بیش از 70 درصد مصری ها به السیسی رای می دهند

به گزارش خبرگزاری یونایتد پرس اینترنشنال آمریکا، یک نظرسنجی که مرکز افکارسنجی «بصیره» مصر انجام داده است، نشان می دهد که السیسی حائز 72 درصد آرای مصری ها خواهد شد در حالی که رقیب بارز وی «حمدین صباحی»، تنها 2 درصد آرا را از آن خود خواهد کرد.

22 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نگفته اند که به چه کسی رای خواهند داد.

نتایج این نظرسنجی که تعداد نمونه آماری آن ذکر نشده است، نشان می دهد که 85 درصد مصری ها، شامل 81 درصد شهر نشینان، 88 درصد ساکنان مناطق روستایی، بیش از 81 درصد در میان جوانان پایین تر از 30 سال و 91 درصد از مصری های گروه سنی 50 ساله به بالا، تمایل به شرکت در انتخابات دارند، در حالی که 10 درصد تصریح کرده اند در انتخابات شرکت نخواهند کرد و 5 درصد نیز هنوز تصمیمی در این باره نگرفته اند.

انتخابات ریاست جمهوری مصر قرار است در روزهای 26 و 27 ماه می جاری (5 و 6 خردادماه 1393) برگزار شود و پیش از آن انتخابات شهروندان مقیم در خارج از آن کشور برگزار خواهد شد.

این انتخابات در حالی به برگزاری نزدیک می شود که محمد مرسی رییس جمهور قانونی این کشور از جماعت اخوان المسلمین در تاریخ دوازدهم تیرماه ۱۳۹۲ پس از نا آرامی‌های چندروزه و حالت بحرانی کشور مصر به دست ارتش و با فرماندهی السیسی عزل شد و پس از آن به طور مداوم، مصر درگیر ناآرامی ها و تنش هایی جدی بوده است.

جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر