jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۶۶۱۲۱ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۸

در گذشته بازنشستگی به معنی پایان زندگی کاری بود و معمولا افراد فعالیت کاری خود را بسیار محدود می‌کردند. اما امروزه افراد زیادی در سرتاسر دنیا به دنبال کار بعد از بازنشستگی هستند.

جام جم سرا:
طبق آمار مؤسسه Bank rates، بیش از نیمی از کارمندان در امریکا به دنبال کار بعد از بازنشستگی هستند. ۳۹ درصد این افراد اعلام کرده‌اند که به کار کردن علاقه دارند، ‌۳۲ درصد اعلام کرده‌اند که به پول احتیاج دارند و مابقی به دلایل مختلف خواهان ادامه فعالیت‌های کاری خود هستند.
بسیاری از افراد برای آنکه بتوانند از مزایا و حقوق استفاده کنند، بازنشستگی خود را تا حد ممکن به تعویق می‌اندازند. برخی دیگر نیز بعد از بازنشستگی به دنبال شغل‌های دیگری می‌روند.
به نقل از بازار خبر، زمینه‌های کاری بسیاری وجود داردکه برای افراد بازنشسته مناسب اس. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. به کار کردن در محل کار فعلیتان فکر کنید.
برای فعالیت کاری بعد از بازنشستگی گزینه‌های زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها ادامه فعالیت در محل کار فعلیتان است. اگر به کار خود علاقه دارید و حقوقتان نیز مناسب است به فکر داشتن یک کار پاره وقت در محل کار خود بعد از بازنشستگی باشید. بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها علاقه دارند که از کارمندان خوب خود بعد از بازنشستگی نیز استقبال کنند. حتی می‌توانید کار کردن از راه دور با شرکت و یا سازمان خودتان را نیز در نظر بگیرید.

۲. خدمات مشاوره را امتحان کنید
اگر توانایی و یا قابلیت خاصی دارید برای مثال اگر استعداد بالایی در امور حقوقی، کامپیوتری و یا مالی دارید می‌توانید به کار کردن در امور مشاوره‌ای فکر کنید. شما می‌توانید کاری مشابه کار فعلی خودتان اما با ساعات کاری کمتر و انعطاف پذیر‌تر داشته باشید. برخی شرکت‌ها ترجیح می‌دهند به جای استخدام کارکنان تمام وقت، مشاوران پاره وقت را به کار گیرند. در این صورت دست شما کاملا باز است و می‌توانید به میزان فعالیت و ساعات کاری خود را انتخاب کنید.

۳. به کارهای دولتی فکر کنید
اگر قصد داشته باشید در مشاغل دولتی فعالیت کنید گزینه‌های مختلفی را برای کارهای پاره وقت پیدا خواهید کرد. بسیاری اوقات کارهای دولتی فصلی و موقتی هستند. از این رو انتخاب‌های زیادی دارید. بازه وسیعی از شغل‌ها وجود دارد که می‌توانید با توجه به شغل کنونی و قابلیت‌ها و استعدادهای خود به سراغ هر کدام بروید.

۴. سرگرمی خود را به شغل تبدیل کنید
بسیاری از افراد پس از بازنشستگی وقت آزاد زیادی نسبت به زمانی که تمام وقت کار می‌کردند دارند. اگر به یک فعالیت به عنوان سرگرمی علاقه دارید و هیچ‌گاه فرصت پیگیری جدی آن و تبدیل کردن آن به یک شغل را نداشتید دوران بازنشستگی بهترین زمان است. برای مثال اگر به ورزش و فوتبال علاقه دارید می‌توانید فعالیت‌های متنوعی در این زمینه انجام دهید. یک تیم کوچک فوتبال (یا هر ورزش دیگری) تشکیل دهید و در مسابقات شرکت کنید یا از هنر دست خود استفاده کنید. برای مثال اگر توانایی ساخت لوازم تزئینی را دارید می‌توانید با ساختن و فروش آن‌ها درآمد خوبی داشته باشید.

۵. به شغل آزاد فکر کنید
اگر تمام مدت فعالیت کاریتان، ساعات استرسزای طولانی را تجربه کرده‌اید شاید زمان آن رسیده که روند کاری خود را تغییر دهید. دوران بازنشستگی زمان خوبی است. فعالیت‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در شغل‌های آزاد داشته باشید. می‌توانید فروشنگی را در انواع مشاغل امتحان کنید. اما بهتر است با تحقیق کافی حوزه‌ای را انتخاب کنید که با سلایق، روحیه و توانایی‌های شما همخوانی داشته باشد.
بر اساس شخصیت فردی مشاغل مختلف دیگری مانند تدریس به صورت پاره وقت و یا فعالیت در مراکز خدمات درمانی و مراقبتی نیز وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر