jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۶۱۵۶۱   ۲۲ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۱

برنده مسابقه آقای گزارشگر:

تبریزی ها برای تبریک به خانه ام آمدند

برگزیده مسابقه «آقای گزارشگر» گفت: در این برنامه ریسک نکردم و شیوه جدیدی از گزارش را در پیش نگرفتم چون ممکن بود مورد رضایت داوران قرار نگیرد. در نهایت سبک گزارشگران فعلی و قدیمی فوتبال را تلفیق کردم.

تبریزی ها برای تبریک به خانه ام آمدند

«پیمان احمدی» برنده مسابقه «آقای گزارشگر» با اشاره به این که این برنامه راهی برای ورود به گزارشگری را پیش روی علاقه‌مندان قرار داد، گفت: خدا را شکر می‌کنم که برگزاری این مسابقه با فارغ التحصیلی من و پایان خدمت سربازی‌ام همزمان شد. گزارشگری علاقه‌ای بود که من از کودکی دنبال می‌کردم. اما واقعا نمی دانستم که راه ورود به این حرفه چیست. باید از آقای محمدی به خاطر ایده و طرحی که در این مسابقه ایجاد کردند، تشکر کنم. ایشان برای این مسابقه زحمت زیادی کشیدند.

وی درباره کیفیت داوری‌ها نیز عنوان داشت: فکر می‌کنم به دلیل این که من برنده این مسابقه شده‌ام خیلی درست نباشد درباره داوری‌ها نظر بدهم. اما به نظر من اساس هر مسابقه‌ای بر برد و باخت قرار دارد و طبیعت رقابت این است که عده‌ای حذف می‌شوند و عده‌ای به رقابت ادامه می‌دهند.

این شرکت کننده 25 ساله که دارای مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی است در پاسخ به این که آیتم‌ها تا چه اندازه قابلیت سنجش استعداد و مهارت‌های شرکت کنندگان را داشت، افزود: شاید اگر آیتم تصادفی از این مسابقه حذف می‌شد بهتر بود و شرایط عادلانه‌ای برای رقابت همه شرکت کنندگان ایجاد می‌شد. اما من از میان آنها گزارش توصیفی را بیشتر از همه دوست داشتم.

احمدی با اشاره به این که از کودکی گزارشگری را دنبال و تمرین می کرده است، ادامه داد: من در خود این مسابقه هم یک بار مطرح کردم که در دوران بچگی به جای کارتون فوتبال می دیدم. حافظه ام درباره مسابقات فوتبال بسیار خوب کار می‌کند. با این که سن کمی داشتم، دربی سال 73 را یادم است. این طور هم نبود که بخواهم مثل بعضی افراد صدای تلویزیون را هنگام پخش مسابقه کم کنم و با صدای خودم بازی را گزارش کنم. بلکه سعی می کردم بیشتر بشنوم، به حرف های گزارشگران توجه کنم و به سبک گزارش آن ها دقت می‌کردم.

وی در همین رابطه گفت: در این برنامه هم ریسک نکردم و نخواستم شیوه جدیدی از گزارش را در پیش بگیرم. زیرا ممکن بود مورد رضایت داوران قرار نگیرد. بنابراین با توجه به آنچه که از سبک گزارشگران فعلی و قدیمی فوتبال در ذهنم نقش بسته بود رویه ای نسبتا معمول و مشابه را انتخاب کردم. متاسفانه کسانی هم که در این مسابقه تلاش کردند تا از سبک جدیدی در گزارششان استفاده کنند، حذف شدند.

برنده عنوان آقای گزارشگر همچنین عنوان کرد: به نظر من همه افرادی که در حال حاضر به گزارشگری فوتبال در رادیو و تلویزیون می پردازند افراد بسیار توانمندی هستند و نمی توانم بگویم سبک گزارش یکی از آن ها را بیشتر از دیگری دوست دارم. قطعا آن ها آنقدر خوب عمل کرده اند که باعث علاقه من من و همه 20 هزار نفری که در این مسابقه شرکت کردیم، شده‌اند.

احمدی درباره میزان استقبال مردم تبریز و بازخورد همشهریان خود نسبت به این برنامه اضافه کرد: برخورد مردم تبریز در این روزها با من آنقدر خوب است و آنقدر به من لطف داشته‌اند که باید بگویم هر کاری برای مردم این شهر شود، باز هم کم است. حتی این چند وقت کسانی بودند که آدرس منزل ما را پیدا کردند و برای تبریک به خانه مان آمدند. برنامه آقای گزارشگر مخاطبان زیادی در شهر ما داشته است و آقای مهرداد خمیرگیر هم که از دیگر شرکت کنندگان راه یافته به فینال مسابقه بودند و از همشهریان من هستند هم به این مساله اشاره می کردند.

برنامه تلویزیونی «آقای گزارشگر» کاری از گروه ورزش شبکه سه سیماست که به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی محمدی در ایام عید هر شبکه از شبکه سه سیما به روی آنتن رفت. طی این رقابت رسانه ای 10 گروه 6 نفره توانایی خود را در عرصه گزارشگری در معرض قضاوت داوران این مسابقه قرار دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر