jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۶۰۱۳۴   ۱۸ فروردين ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۰

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مردانی که تنها زندگی می‌کنند بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از ملانوم قرار دارند.

جام جم سرا: پزشکان سوئدی خطر مرگ ناشی از سرطان پوستی ملانوم را در بیش از ۲۷ هزار نفر که طی فاصله سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۷ میلادی به این بیماری مبتلا بودند، ارزیابی کرده و مشاهده کردند که مردان مجرد در تمام سنین بیش از بیماران دیگر احتمال دارد بر اثر این بیماری جان خود را از دست بدهند. این وضعیت تاحدودی به این دلیل است که سرطان مذکور در مردان مجرد زمانی تشخیص داده می‌شود که پیشرفت کرده است.
این پزشکان همچنین دریافتند در زنان میانسالی که تنها زندگی می‌کنند ملانوم اغلب زمانی تشخیص داده می‌شود که پیشرفته‌تر شده است.
نتایج این مطالعه حاکی از اهمیت تشخیص به موقع ملانوم در مردان مجرد و زنان میانسال است.
به گزارش هلث دی نیوز، تومور ملانوم در صورتی که پیش از گسترش سلول‌های سرطانی به دیگر بافت‌های بدن با جراحی خارج شوند، این بیماری قابل درمان است. همچنین شانس درمان در صورت پیشرفت ملانوم به مراتب کمتر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها