jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۵۹۷۱۵ ۱۷ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۲:۱۵

مجموعه انیمیشن «شکرستان» از تولیدات حوزه هنری و تهیه‌کنندگی سیدمسعود صفوی در دومین جشنواره سیلک رود ایرلند عنوان اول را کسب کرد.

موفقیت «شکرستان» در یک جشنواره بین المللی

مجموعه انیمیشن «شکرستان» با توجه به کیفیت بالای اثر و همچنین استقبال بی نظیر مخاطبان حاضر در جشنواره، توانست در بخش انیمیشن بین الملل دومین جشنواره سیلک رود (Silk Road Film Festival) مقام اول را کسب و عنوان بهترین انیمیشن را از آن خود کند.

این جشنواره میزبان فیلم‌هایی از کشورهایی است که زمانی جزو مسیر بازرگانی جاده ابریشم بوده‌اند و بر سینمای آسیا، عرب، فارس و آسیای میانه تمرکز دارد. از جمله کشورهای شرکت کننده در این جشنواره می توان به لبنان، فلسطین، قزاقستان، چین، ژاپن، پاکستان، مراکش، ترکیه، آلبانی و... اشاره کرد.

در جشنواره سیلک رود که از ۱۹ تا ۲۵ مارس در شهر دوبلین ایرلند برگزار شد در مجموع 170 فیلم در بخش های مختلف جشنواره به نمایش در آمد. همچنین محمود کلاری ریاست هیات داوران این جشنواره را بر عهده داشت.

فیلم کوتاه «مادرانه» ساخته نوید نیکخواه آزاد، «دزدی» ساخته محمد فراهانی، مستند «راز ماندگار» ساخته خشایار محمودآبادی و انیمیشن «شکرستان» ساخته بابک نظری و سعید ضامنی به نمایندگی از ایران در این جشنواره حضور داشتند.

مجموعه انیمیشن «شکرستان» به تهیه کنندگی مسعود صفوی با مشارکت مرکز انیمیشن حوزه هنری، شبکه دو سیما و موسسه صبا تولید شد. داستان‌های این مجموعه با بیش از ۱۸۰ شخصیت در یک شهر قدیمی و خیالی روی می‌داد که با استقبال مخاطبان زیادی روبرو شد.

علاوه بر این، انیمیشن «شکرستان» در هر قسمت دارای داستانی مجزا بود که شخصیت ها بنا به نیازهای دراماتیک هر قصه، در هر قسمت نقشی متفاوت برعهده می گرفتند. قصه‌های این انیمیشن بر اساس داستان‌ها، ضرب المثل‌ها و قصه‌های قدیمی و عامیانه ایرانی-شرقی انتخاب و سپس با رویکردی مدرن و به روز به رشته تحریر در آمدند. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر