ازدواج دختر‌ها در ایران آنقدر‌ها هم ساده نیست. آن‌ها انتخاب شونده هستند و کمترمی توانند پیشقدم شوند. بنابراین ممکن است به هزار و یک دلیل از جمله دیده نشدن، در اجتماع نبودن، شرایط فردی و خانوادگی موقعیت دلخواه‌شان را برای ازدواج نداشته باشند.
کد خبر: ۶۵۶۵۸۸
۱۵راهکار برای باز شدن بخت دختران

اما این همه ماجرا نیست. برخی دخترها به دلیل ویژگی های خاصی که دارند و افکار و عقاید اشتباهشان نمی توانند به موقعیت مطلوب ازدواج شان دست پیدا کنند. ما برای این دسته از دختران توصیه هایی داریم که ممکن است راهگشا باشد.

خودِ واقعی تان باشید

یکی از متداولترین اشتباهات افراد مجرد این است که سعی می کنند خودشان را برای طرفی که با او آشنا می شوند تغییر دهند. با این کار درمورد آنچه هستید با طرفتان رو راست و صادق نیستید و همین برایتان بعدها مشکل ساز خواهد شد. اگر روشی که تا حالا برای باز شدن بختتان پیش گرفته اید کار نمی کند، پس روشتان را تغییر دهید و یک یک کار متفاوت انجام دهید. سعی نکنید کسی باشید که نیستید، در عوض پهنه و گستره شخصیت تان را بیشتر کنید.

خودِ واقعیتان همان خودی است که قبل از اینکه دنیا شما را عوض کند و به شما بگوید که چطور باشید و چطور نباشید، هیچ ترسی از قضاوت دیگران ندارد. خودِ ساختگی شما ماسک اجتماعی است که برای خشنود کردن اطرافیان به چهره می زنید و اگر به دنبال یک رابطه پردوام و همیشگی هستید، این ماسک به دردتان نخواهد خورد. پس به خودتان فرصت دهید تا خودِ واقعیتان را پیدا کنید.

گفتگوی درونی تان را تغییر دهید

برای باز شدن بخت تان مثبت فکر کنید و به آینده خوش بین باشید. سخت است اما غیرممکن نیست. ممکن است شما با افکار منفی که در سر می پرورانید، خودتان را برای شکست آماده کنید. فقط هفت درصد از ارتباط، کلامی است. برای هر فکر شما، یک واکنش فیزیولوژیکی وجود دارد. مراقب سیگنال هایی که به بیرون می فرستید باشید. مثلاً در مکالمات غیرکلامی نومیدی و یاس به وجود می آید.

انتخاب کنید

ببینید با چه نوع شخصیتی می خواهید آشنا شوید و خودتان را در چنان محیط هایی قرار دهید. مثلاً اگر دوست دارید با مردی آشنا شوید که عاشق طبیعت است، پس به آنجا بروید.

شاد باشید

ازدواج خوب است اما یادتان باشد که برای کامل شدن حتمالازم نیست متاهل باشید. این تفکر شادی را از شما می گیرد و بی تردید هیچ خواستگاری دنبال دختر افسرده نمی رود . اگر تنها و شاد باشید بهتر از این است که با کسی همیشه غمگین و گرفته زندگی کنید. مهمترین رابطه ممکن، رابطه شما با خودتان است.

سعی کنید دیده شوید

خودنمایی نکنید اما در فضایی قرار بگیرید که امکان دیده شدن تان وجود دارد. قابلیت دسترسی خودتان را بسنجید. ببینید آیا خودتان را در شرایطی قرار داده اید که با کسی آشنا شوید؟ آیا یک نفر اگر بخواهد چهار قدم با شما راه برود ،باید خودش را زیر چرخ های ماشین تان بیندازد؟ در محیط های اجتماعی مناسب، جمع های خانوادگی رفت و آمد دارید یا نه؟ گاردتان را بسته اید طوری که همه پسرها از عاقبت سلام علیک کردن با شما می ترسند؟

نومید و درمانده رفتار نکنید

برای باز شدن بخت به خودتان این پیام را بفرستید که می خواهید وارد یک آشنایی سالم منتهی به ازدواج شوید، نه اینکه وارد یک رابطه خطرناک شوید. شما مجبور نیستید خود را وارد یک آشنایی یا تعامل کنید. شما انتخابگر هستید و کسی را که مناسب خود بدانید انتخاب خواهید کرد.

ارزش‌های ارتباطی در فرد

در آشنایی پیش از ازدواج هم مثل سایر جنبه های زندگی، روحیه و منش رفتاری شما به همان اندازه اعمال تان اهمیت دارد. اگر ارزش هایی را که به آنها اشاره می کنیم سرمشق زندگی خود قرار دهید، خواهید دید که کم کم با صداقت، راستی، عشق و اشتیاق بیشتر زندگی می کنید و این روح زندگی به رابطه تان خواهد دمید.

مالک رابطه‌تان باشید

در رابطه با باز شدن بختتان شما کاملاً مسئول هستید. نباید فکر کنید که قربانی هستید و از این رابطه زجر می کشید، چون طرف رابطه تان همانی نیست که می خواهید. فقط وقتی دست از این طرز تفکر بردارید قادر خواهید بود خود را فردی توانمند و با نفوذ در رابطه بدانید.

خطر زخم خوردن را بپذیرید

اجازه ندهید ترس بر زندگی شما مستولی شود. خواستن، بیرون رفتن و امید داشتن شما را آسیب پذیر می کند. وقتی خود را روی این خط بیندازید، این احتمال هست که به آنچه می خواهید دست پیدا کنید و خواه ناخواه احتمال این هم وجود دارد که به خاطر اینکه به آنچه خواسته اید نرسیده اید، آسیب ببینید، اما نباید خودتان را ببازید.

طرفتان را بپذیرید

اگر طرفتان ببیند که شما او را پذیرفته اید، توانایی نزدیک شدن به شما را پیدا می کند. دو زوجی که به سمت همدیگر در حرکتند، به جای اینکه به خاطر ترس از زخم خوردن به دنبال یک جای امن بگردند، احتمال زیادی وجود دارد که با هم تلفیق پیدا کنند.

اعتماد به نفس طرفتان را بالا ببرید

باید روحیه پذیرش را در عمل بیاورید. این جرات و خلاقیت را پیدا کنید که چطور حس اعتماد به نفس طرف مقابلتان را بالا ببرید، حتی وقتی که مجبورید او را نقد کنید. به این وسیله محیط بهتری برای پرورش ایجاد می کنید و طرفتان هیچ علاقه ای به ترک شما نشان نخواهد داد.

حتما ناکامی‌هایتان را بیرون بریزید

ناکامی هایتان را بررسی کنید و درمقابل این وسوسه که آنها را در طرفتان خالی کنید مقابله کنید. وقتی تشخیص دهید که نقاط منفی که در طرفتان می بینید، همان چیزهایی است که در خودتان می بینید، مطمئناً طریقه رابطه تان را با او تغییر خواهید داد.

روراست و صادق باشید

هیچ چیز بدتر از یک رابطه ناهمخوان نیست. رابطه ای که فرد حرفی می زند اما با رفتار و منشِ غیرکلامی خود چیزی کاملاً متفاوت با آن را می رساند. سعی کنید احساساتتان را رشد یافته و مسئولانه ابراز کنید. با صادق بودن در مورد احساساتتان، رابطه تان را بر پایه راستی و درستی بنا می کنید نه دروغ و ریا.

همیشه حق به جانب نباشید

سعی نکنید کارهایی که در رابطه انجام می دهید را برمبنای کارآمد بودن آن کارها بسنجید. مثلاً سعی نکنید همیشه و همیشه این را به اثبات برسانید که شما بیشتر از طرفتان می فهمید. درعوض شکیبایی، درک، و دلسوزی از خود نشان دهید که در رابطه تان دشمنی هم ایجاد نمی کند. پس به جای حق به جانب شدن، سعی کنید در کنار هم شاد و خوشحال باشید.

غرور را زیر پای تان له کنید

هر کسی توانمندی های دارد ، سعی کنید به خاطر زیبایی ، تحصیلات ، پولدار بودن ، خانواده اسم و رسم دار داشتن و ...به دیگران فخر نفروشید . پسران از دختر مغرور به این ظواهر بشدت متنفرند. این غرور باعث می شود هیچ کس برای ازدواج با شما پا پیش نگذارد. از قدیم گفته اند " درخت هر چه پربارتر ، سرش پایین تر . دختران زیادی هستند که چون فکر می کنند زیباروی هستند و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری دارند، خواستگاران زیادی را رد کرده اند و اکنون در حسرت فصت های از دست رفته هستند . تجربه انان را تکرار نکنید.|خانه سلامت

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۳
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۲
۰
۰
با بخش آخر مطلب شما كاملا موافقم . گاهی غرور بیجا ما رو از زندگی عقب نگه می داره
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۲
۰
۰
این راهكارها مال خودتان ؛شرایط كار و حقوق مناسب را برای مردان فراهم كنید دیگر دنبال راهكار نگردید ؛وقتی من مرد كار ندارم پول ندارم ؛خانه ندارم چگونه میتوانم ازدواج بكنم ....شما اقتصاد را درست كن همه چیز درست میشود .. راستگو با ایمان ؛نماز خوان . شاد و بخشنده و .... هزاران هزار صفت خوب .... دیگه نیاز به این فكرها نداریم
ناهید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۲
۰
۰
از قدیم گفتن كبوتر با كبوتر باز با باز
آدم نباید به خاطر اینكه اطرافیان بگن فلانی ازدواج كرد با هر كسی ازواج كنه
سن مهم نیست مهم كیفیت ازدواجه
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۷ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
اینجور دختری الان دیگه نیس.
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۶ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
راهكار اصلی اینه كه مردا شغل داشته باشن كه بتونن صاحب زندگی شوند
الهه
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۸ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۳
۰
۱
مردا به اندازه كافی اعتماد به نفسشون بالا هست. فكر نمی كنم نیازی باشه كه دخترها هم تو این مورد فعالیت كنن!!!
هانیه
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۵ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
وقتی ما تو هیچ اربطه ای نیستیم اینا رو چطوری رعایت كنیم؟
مرضیه
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
خاستگار خوب بابای پولدار میخواد. اینا همش چرته....
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۲ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۳
۰
۰
با مرضیه موافقم.
حوصله اجتماع ندارم.تا سال سوم دانشگاه بودم خواستگار هم داشتم ولی هیچ كدومش نشدچون پولدار نبودیم.
لااقل بذار اعصابم از حسادت ها ودورویی ها وحرف مفت دیگران درامان باشه.
یه ازدواج بود كه اینم نخواستیم ببینم دیگه میخواد بازندگیم چیكار كنه.
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳
۰
۰
خیلی خوب بود
كسی كه این مطلب را نوشته به حق مشكل زن ایرانی را خوب درك كرده .
دقیقا این مشكلات زن های ایرانی است كه حتی بعد از ازدواج هم ادامه داره و ازدواج ها هم به بن بست میرسه .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳
۰
۰
زیاد سخت نگیرید همه موندن
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۳
۰
۱
اتفاقا وقتی كاملا روراستیم وخودمون خاكی نشون میدیم پسرها بیشتر كلاس میذارن وتازه فكر میكنن باید بیشتر فكر كنن ودخترهای بیشتری ببینن این اتفاق اسفند گذشته برای من افتاد خواستگاری كه بمن معرفی كردن وبا اینكه من خیلی ساده ومتواضعانه رفتار كردم طرف گفت باید دخترهای دیگه ای هم ببینم وتصمیم بگیرم واقعا مسخرست اون جواب منفی بمن داد...
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۳
۰
۰
خانم مرجان همه پسرها اینطوری نیستند،ایشون احتمالا تكیلفش با خودش هم معلوم نبوده،هم دختر خوب میخواسته هم پولدار و آن چنانی اما همه اینطوری نیستند.

نیازمندی ها