jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۵۶۵۵۹ ۲۶ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۰:۳۶

رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام خطوط قرمز پلیس در نوروز ۹۳، گفت: خط قرمز پلیس، برخورد با تخلفات حادثه‌ساز از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز است.

تخلفات حادثه‌ساز، خط قرمز پلیس در نوروز

سردار اسکندر مومنی صبح دیروز در رزمایش بزرگ ترافیکی نوروز ۹۳ با بیان اینکه امروز نیم میلیون نفر از امدادگران، تکنیسین‌های اورژانس و مسؤلان همه دستگاه‌ها از جمله اورژانس، هلال‌احمر، راهداری، بازرسان نامحسوس و... فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، گفت: همچنین ۳۰ فروند بالگرد نیز در این طرح نوروزه به کار گرفته خواهند شد.
وی با بیان اینکه در نوروز امسال همه هموطنان بیش از یک بار سفر می‌کنند، گفت: ۳۷ درصد از تصادفات از نوع واژگونی است و به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود که حتما پس از دو ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه استراحت کنند تا سفری ایمن داشته باشند.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه امروز همه هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است، گفت: خط قرمز پلیس، برخورد با تخلفات حادثه‌ساز از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز است.
مومنی با بیان اینکه به رانندگان توصیه می‌شود که پیش از سفر، سیستم فنی و معاینه فنی خود را چک و اخذ کنند، گفت: امروز علاوه بر انجام رزمایش، آخرین تمرینات نیز انجام می‌شود تا نوروزی ایمن داشته باشیم.
وی همچنین در پایان این رزمایش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۱۰ هزار تیم خودرویی پلیس در طرح نوروز ۹۳ به کار گرفته می‌شوند، گفت: ۱۰ میلیون همیار پلیس نیز به کمک ماموران پلیس راهور در این طرح می‌آیند.
مومنی در پاسخ به این سؤال که آیا پلیس راهور ناجا برای خودرویی خاص همچون اسکانیا، محدودیت تردد در سطح جاده طی نوروز برقرار خواهد کرد؟ گفت: پلیس به مانند هر ساله محدودیت‌ زمانی و مکانی در نظر می‌گیرد و همچنین تردد برخی خودرو‌ها همچون کامیون و تریلر در برخی جاده‌های پرتردد به صورت مقطعی و یا کلی ممنوع می‌شود. اما برای خودروی خاص که شما نیز از آن نام برده‌اید، تصمیم‌گیری نشده است.|امتیاز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر