jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۵۴۱۶۹   ۱۹ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۲:۵۳

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در مورد سوء استفاده کلاهبرداران از احساسات و عواطف شهروندان در قالب کمک به خیریه در آستانه نوروز، هشدار داد.

سرهنگ سید محسن عرفانی گفت: در پی رصد تیمی از کارشناسان پلیس فتا، کارشناسان متوجه برخی فعالیت‌های غیرقانونی تعدادی از افراد سودجو شده که در مواقع و ایام خاص با ترفند دریافت سبد کالا و یا کمک به مستمندان در شب عید و... افراد را فریب داده و با اغفال آنها سعی بر این دارند تا با هدایت آنها به سمت وبگاه‌هایی تحت همین عنوان از افراد کلاهبرداری کنند.
وی در ادامه افزود: این افراد کلاهبردار که خود را دلسوز و با نیت خیر معرفی می‌کنند پس از هدایت شهروندان به سمت وبگاه مورد نظر سعی می‌کنند با مبالغی نه چندان زیاد کلاهبرداری کرده و یا با فیشینگ و ایجاد تله مشخصات حساب فرد اغفال شده را بدست آورده و در فرصتی موجودی حساب وی را خالی کنند.
عرفانی به شهروندان هشدار داد: در صورت کمک اینترنتی به امورخیریه، پس از حصول اطمینان از اصالت وبگاه مورد نظر برای واریز وجه اقدام کنید.|ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر