jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۵۲۵۱۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۴:۱۶

مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: داروهای اعتیادآوری با منشاء گیاهی و صنعتی هستند که طبق گزارش سازمان ملل، به آنها روانگردانهای جدید و تازه می‌گویند و احتمال ورود این مواد به کشور وجود دارد.

جام جم سرا: فرید براتی سده افزود: سازمان ملل اعلام کرده که نسل چهارم موادمخدر در قالب داروهایی است که به آنها روانگردان تازه گفته می شود. در گزارش 2013 سازمان ملل به این روانگردانهای جدید اشاره شده است که بخشهایی از آن می تواند به کشور وارد شود.
مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مهم این است که برای مقابله با این مواد روانگردان جدید آماده باشیم و رویکرد جدید ستاد مبارزه با موادمخدر در بحث پیشگیری،مقابله و درمان مثبت بوده و در حال استقرار است.
براتی سده افزود: اغلب این موادمخدر با عنوانهای جدید وارد بازار می شوند در حالی که همان محرکهای قبلی هستند به همین دلیل پروتکل درمانی برای این اقلام تهیه نشده است.
وی با اشاره به وجود یک میلیون و 325 هزار معتاد در کشور گفت:متأسفانه برای همه این تعداد امکانات کافی موجود نیست. این به معنی عدم فعالیت دستگاه‌ها نیست بلکه حمایتها کم است به طوری که از کل آماری که موجود است فقط 700 هزار نفر تحت پوشش قرار دارند.|فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر