jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۴۷۷۰۰   ۳۰ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۸:۴۱

داشتن کیف لوازم آرایش با مارک‌های عالی و رنگ‌های خوش رنگ دلیل بر زیبا شدن نیست بلکه کافی است بلد باشیم چطور از لوازم آرایش برای برطرف کردن ایرادهای چهره‌مان استفاده کنیم. ۶ گام از آن دانسته‌ها را در این نوشتار بخوانید.

جام جم سرا: اگر ندانید چطور از لوازم آرایش خود استفاده کنید، گاهی نتیجهٔ آرایش کردنتان به جای زیبا شدن، باعث بالا نشان دادن سنتان می‌شود! برای آنکه مرتکب این خطا‌ها نشوید، به این موارد دقت کنید:

قدم اول: زمینه سازی مناسب

برای برطرف شدن بعضی ایرادهای چهره و پوست باید از کرم پودر مناسب استفاده کرد. کرم پودر مناسب برای پوست‌های چرب، باید SPF حداقل ۱۵ داشته باشد. از طرفی این کرم پودر بهتر است از انواع جامد انتخاب شود. کرم پودر را روی صورت مالیده و آن را با دست روی پوست بماید. سپس با پد مناسب، میزان اضافی آن را بگیرید.
برای پوست‌های خشک، کرم پودر مایع با SPF، ۲۰ تا ۴۲ است. اگر پوستتان مختلط است، از کرم پودرهایی که فاز آبی بیشتری دارند، استفاده کنید. بنابراین با استفاتده از کرم پودر وضعیت پوست بهبود پیدا می‌کند. از طرفی با استفاده از کرم پودر جای اسکارهای احتمالی ناشی از جوش زدن، ترمیم رنگ پوست افرادی که دچار کک و مک یا دیگر مشکلات دیگر هستند از همین طریق امکانپذیر است.

قدم دوم: هم رنگ پوست

حتما این اصطلاح یا جمله را شنیده‌اید که «کرم پودر باید خوب روی صورت بخوابد»؛ این یعنی اینکه شما باید نکته اول و همین نکته دوم یعنی انتخاب کرم پودر مناسب با پوست صورت را مد نظر قرار دهید. به این ترتیب کرم پودری که روی پوست می‌زنید زیرساخت خوبی برای رفع ایرادهای احتمالی صورت مانند کک و مک، لک و... خواهد بود. اگر کرم پودر مناسب پوست نباشد، صورت زشت و پیر نشان داده می‌شود. برای این کار کافی است مقدار مناسبی از کرم پودر را پشت دست یا روی گردن بزنید و رنگ و کیفیت آن را ببینید. کرم پودری که خوب روی صورت نخوابد، پوست صورت را گچی یا چروک خورده نشان می‌دهد.

قدم سوم: مکان نامناسب

در مواردی بعضی از لوازم آرایشی، در مکان مناسبی در صورت استفاده نمی‌شود. یکی از این اشتباهات استفاده از رژ گونه درست روی برجستگی گونه و امتداد ندادن آن به سمت بالای صورت یعنی سمت شقیقه هاست. به این ترتیب گونه به صورت غیرعادی دیده می‌شود. بعضی نیز رژ گونه را خیلی پایین‌تر از برجستگی گونه استفاده می‌کنندکه این مسئله نیز باعث ایجاد حس افتادگی گونه و پیر شدن صورت می‌شود. بهترین شیوه استفاده از رژ گونه، استفاده آن در ناحیه برجستگی گونه و امتداد دادن آن به سمت بالاست. البته شیوه دیگر نیز استفاده از رژ گونه درست کمی پایین‌تر از برجستگی گونه به سمت بالاست.

قدم چهارم: رنگ نامناسب

گاهی همه اصول استفاده از لوازم آرایشی را می‌دانید اما رنگ‌ها را نامناسب استفاده می‌کنید. این هم یک اشتباه آرایشی است که صورت را نازیبا می‌کند. مثلا استفاده از رژ گونه با رنگی کاملا متفاوت از رژ لب است. رنگ رژ لب و رژ گونه باید همرنگ باشدو هر دوی آن‌ها با رنگ پوست سازگار باشد. مثلا استفاده از رنگ‌های روشن که باعث پریدگی رنگ افرادی که پوست سفید دارند، اشتباه است. لوازم آرایشی باید چهره را بشاش نشان دهند.

قدم پنجم: رفع ایراد‌ها

استفاده از بعضی از لوازم آرایشی باعث رفع ایرادهای چهره می‌شود، مثلات افرادی که مشکلی در ناحیه لب یا پشت لبشان دارند می‌توانند با استفاده از خط لب این مشکل را تا حد زیادی برطرف کنند. رنگ این وسله آرایشی باید خیلی ملایم باشد تا مشخص نشود از آن استفاده شده است.

قدم ششم: شاخص نکنید

افرادی که دور چشمشان به هر دلیل اعم از کهولت سن و یا استفاده نکردن از کرم دور چشم، چروک شده است، نباید دور چشمشان را به شکلی کرم پودر یا سایه بزنند که این چروک‌ها مشخص‌تر شوند. بنابراین استفاده از سایه‌های زیر و بالای پلک که رنگشان خیلی روشن و شاخص است، مناسب نیست. این رنگ‌ها باعث مشخص‌تر شدن چروک‌های دور چشم می‌شود.|هایپرکلاپز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سی سی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۴
استفاده از رژ های تیره رو به خانوم هایی ك لبای درشت دارن توصیه میكنم
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها