jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۷۳۸۱   ۲۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۲:۴۵

بخشدار غیزانیه اهواز گفت: بررسی‌هایی که انجام دادیم نشان می‌دهد ظرف هشت سال گذشته تولد نوزادان ناقص‌الخلقه و معلول در منطقه برومی بیشتر شده است.

جام جم سرا: حسن جعفری در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر اهواز، آلودگی‌های صنعتی و دفن پسماند را علت اصلی افزایش تولد نوزادان معلول و ناقص الخلقه در منطقه برومی اهواز اعلام کرد.
وی افزود: بر اساس تحقیقات مرکز بهداشت شرق اهواز این مساله ژنتیکی نبوده و به دلیل آلودگی‌های صنعتی و دفن طولانی مدت زباله در این منطقه است.
جعفری با اشاره به قرار گرفتن سایت دفن زباله اهواز در منطقه برومی در ۲۰ سال گذشته اظهار کرد: شیرابه این زباله‌های دفن شده باعث آلودگی آب منطقه شده و سلامتی ساکنان را تحت تاثیر قرار داده است.
بخشدار غیزانیه همچنین با انتقاد از نحوه خدمات رسانی به منطقه برومی، الحاق این منطقه را به عنوان ناحیه منفصل به شهرداری خواستار شد.
وی گفت: با وجودی که منطقه برومی یکی از ورودی‌های اصلی اهواز و دارای جاده ترانزیتی و مملو از واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک است اما شهرداری حتی به عنوان منطقه حاشیه نیز آن را در نظر نمی‌گیرد. جمعیت هفت هزار نفری برومی با احتساب شاغلان به ۱۳ هزار نفر می‌رسد و ۲۵ واحد صنعتی ملی در این منطقه فعال هستند با این حال هیچکدام از خیابان‌های این منطقه آسفالت نیست و لوله کشی مناسب آب شرب بی‌بهره است. عوارضی که شهرداری از صنایع برومی دریافت می‌کند چندین برابر درخواست ساکنان است و انتظار می‌رود شورای شهر تصمیم مناسبی برای خدمات رسانی به منطقه اتخاذ کند.|انتخاب

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها