jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۷۳۸۱ ۲۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۲:۴۵

بخشدار غیزانیه اهواز گفت: بررسی‌هایی که انجام دادیم نشان می‌دهد ظرف هشت سال گذشته تولد نوزادان ناقص‌الخلقه و معلول در منطقه برومی بیشتر شده است.

جام جم سرا: حسن جعفری در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر اهواز، آلودگی‌های صنعتی و دفن پسماند را علت اصلی افزایش تولد نوزادان معلول و ناقص الخلقه در منطقه برومی اهواز اعلام کرد.
وی افزود: بر اساس تحقیقات مرکز بهداشت شرق اهواز این مساله ژنتیکی نبوده و به دلیل آلودگی‌های صنعتی و دفن طولانی مدت زباله در این منطقه است.
جعفری با اشاره به قرار گرفتن سایت دفن زباله اهواز در منطقه برومی در ۲۰ سال گذشته اظهار کرد: شیرابه این زباله‌های دفن شده باعث آلودگی آب منطقه شده و سلامتی ساکنان را تحت تاثیر قرار داده است.
بخشدار غیزانیه همچنین با انتقاد از نحوه خدمات رسانی به منطقه برومی، الحاق این منطقه را به عنوان ناحیه منفصل به شهرداری خواستار شد.
وی گفت: با وجودی که منطقه برومی یکی از ورودی‌های اصلی اهواز و دارای جاده ترانزیتی و مملو از واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک است اما شهرداری حتی به عنوان منطقه حاشیه نیز آن را در نظر نمی‌گیرد. جمعیت هفت هزار نفری برومی با احتساب شاغلان به ۱۳ هزار نفر می‌رسد و ۲۵ واحد صنعتی ملی در این منطقه فعال هستند با این حال هیچکدام از خیابان‌های این منطقه آسفالت نیست و لوله کشی مناسب آب شرب بی‌بهره است. عوارضی که شهرداری از صنایع برومی دریافت می‌کند چندین برابر درخواست ساکنان است و انتظار می‌رود شورای شهر تصمیم مناسبی برای خدمات رسانی به منطقه اتخاذ کند.|انتخاب

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر