jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۷۳۸۱   ۲۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۲:۴۵

بخشدار غیزانیه اهواز گفت: بررسی‌هایی که انجام دادیم نشان می‌دهد ظرف هشت سال گذشته تولد نوزادان ناقص‌الخلقه و معلول در منطقه برومی بیشتر شده است.

جام جم سرا: حسن جعفری در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر اهواز، آلودگی‌های صنعتی و دفن پسماند را علت اصلی افزایش تولد نوزادان معلول و ناقص الخلقه در منطقه برومی اهواز اعلام کرد.
وی افزود: بر اساس تحقیقات مرکز بهداشت شرق اهواز این مساله ژنتیکی نبوده و به دلیل آلودگی‌های صنعتی و دفن طولانی مدت زباله در این منطقه است.
جعفری با اشاره به قرار گرفتن سایت دفن زباله اهواز در منطقه برومی در ۲۰ سال گذشته اظهار کرد: شیرابه این زباله‌های دفن شده باعث آلودگی آب منطقه شده و سلامتی ساکنان را تحت تاثیر قرار داده است.
بخشدار غیزانیه همچنین با انتقاد از نحوه خدمات رسانی به منطقه برومی، الحاق این منطقه را به عنوان ناحیه منفصل به شهرداری خواستار شد.
وی گفت: با وجودی که منطقه برومی یکی از ورودی‌های اصلی اهواز و دارای جاده ترانزیتی و مملو از واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک است اما شهرداری حتی به عنوان منطقه حاشیه نیز آن را در نظر نمی‌گیرد. جمعیت هفت هزار نفری برومی با احتساب شاغلان به ۱۳ هزار نفر می‌رسد و ۲۵ واحد صنعتی ملی در این منطقه فعال هستند با این حال هیچکدام از خیابان‌های این منطقه آسفالت نیست و لوله کشی مناسب آب شرب بی‌بهره است. عوارضی که شهرداری از صنایع برومی دریافت می‌کند چندین برابر درخواست ساکنان است و انتظار می‌رود شورای شهر تصمیم مناسبی برای خدمات رسانی به منطقه اتخاذ کند.|انتخاب

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر