یک نماینده مجلس از تدوین پیش نویس تشکیل سازمان یا وزارت ازدواج و طلاق خبر داد و گفت: با توجه به اینکه وزارت ورزش و جوانان نقش قابل توجهی در حل مشکلات اجتماعی و ازدواج جوانان نداشته است طرحی با عنوان تشکیل وزارت ازدواج و طلاق تدوین شده که این وزارتخانه می‌تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد.
کد خبر: ۶۴۵۲۸۳

جام جم سرا: ابراهیم نکو با بیان این مطلب گفت: طرح تشکیل وزارت ازدواج و طلاق از سوی عده‌ای از نمایندگان مجلس تدوین شده است و پس از بررسی بودجه، هفته آینده به هیات رئیسه مجلس اهدا می‌شود تا در صورت موافقت، این طرح برای بررسی به کمیسیون اجتماعی مجلس برود.
وی در پاسخ به اینکه آیا تشکیل این وزارتخانه به نوعی موازی کاری با وزارت جوانان نیست، گفت: وزارت ورزش و جوانان از زمان ادغام تبدیل به وزارت ورزش شده و در حوزه جوانان اقدام قابل توجهی برای حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی جوانان انجام نداده است. تمرکز عمده فعالیت آن‌ها بر روی ورزش است و جوانان مغفول واقع شده‌اند. این وزارتخانه می‌بایست در این سال‌ها طرح‌هایی را برای اشتغال و ازدواج آسان جوانان ارائه می‌داد اما نه تنها اقدام خاصی انجام نداده است بلکه در یک سال اخیر پرداخت وام ازدواج نیز متوقف شده است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه وزارت ازدواج و طلاق به نوعی جایگزین وزارت جوانان خواهد شد، تصریح کرد: در صورت تایید هیات رئیسه مجلس و بررسی تشکیل این وزاتخانه در کمیسیون اجتماعی مجلس، می‌بایست وزارت جوانان از ورزش جدا شود و به جای آن وزارت ازدواج و طلاق ایجاد شود.
وی درباره دلایل تشکیل این وزارتخانه توضیح داد: تاکنون هیچ دستگاه و ارگانی به صورت مستقل نتوانسته مشکلات و آسیبهای اجتماعی جوانان را که منتهی به طلاق می‌شود حل کند. از سوی دیگر هر روز شاهد افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج در میان نسل جوان کشور هستیم که این مغایر با توصیه‌های مسئولان نظام برای افزایش جمعیت کشور است.
نکو ادامه داد: با تشکیل وزارت ازدواج و طلاق قطعاً راهکارهای لازم برای تشویق جوانان به ازدواج، پرداخت وام‌های قرض الحسنه به جوانان، بررسی علل افزایش طلاق، راهکارهای پیشگیری از طلاق و... مورد توجه قرار خواهد گرفت.|مهر|

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
اسلام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
۰
۰
عدم درك دولتها باعث مشكلات خانواده و بالاخره بروز مشكلات اجتماعی شد . اگر از همان اول تشكیل وزراتخانه ها , یك وزرات خانواده ( ازدواج و طلاق و سرپرست خانواده و... ) تشكیل می شد و به مسایل خانواده مستقلا رسیدگی میكرد شاید این معضلات ومشكلات خانوادگی را نداشتیم .چون كار و تخصص وزارتخانه ها باهم فرق میكرد رسیدگی به مسایل خانواده از حوزه انها جداست و یك كار تخصصی است . حالا هم دیر نشده بسیار ایده خوبی هست . بالاخره متولی برای خانواده پیدا میشود و مسایل خانواده را بصورت كارشناسی و تخصصی پیگیری میكند و متخصصان این رشته برای حل مشكل این مهم دست بكار میشوند صددرصد تاثیر گذار خواهد بود .

نیازمندی ها