jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۴۴۱۹ ۲۰ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۰:۳۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه متاسفانه سیاستهای اقتصادی دولت گذشته کرامت انسان‌ها را زیر پا گذاشت، گفت: آمار اعتیاد در کشورنگران کننده است.

جام جم سرا: علی ربیعی در مراسم افتاحییه مرکز هماهنگی فوریت‌های بهزیستی گفت: زمان در جامعه امروز روز به روز فشرده‌تر می‌شود چرا که در عصر آشفتگی ذهن زندگی می‌کنیم و به شدت نیازمند سنت‌هایی هستیم که در گذشته وجود داشته است.
وی با تاکید بر اینکه جامعه ایران در حال گذار است، گفت: سبک زندگی امروزی تغییر کرده و سبک زندگی آپارتمانی نمی‌گذارد پدربزرگ‌ها و نوه‌ها در کنار یکدیگر باشند. امروزه فرزندانمان در اتاق‌هایشان با کسانی صحبت می‌کنند که ما آن‌ها را نمی‌شناسیم. سیاست‌های اقتصادی دولت‌ها یکی از عواملی است که در مسائل اجتماعی تاثیر بسیاری دارد. امروزه باید ارتباط دولت و جامعه و گروه‌های اجتماعی مختلف با یکدیگر عمیق‌تر شود.
ربیعی با بیان اینکه محیط‌‌های کاری امروزی محیط‌های پرتنشی هستند بیان کرد: در گذشته کار‌شناسان بر این عقیده بودند که بیکاری یکی از عوامل اصلی اعتیاد است اما اکنون میزان اعتیاد در افراد شاغل نیز زیاد شده و این نشان می‌دهد ناامنی در اجتماع وجود دارد، لذا راه‌اندازی مرکز خدمات اورژانس اجتماعی و خدمات مشاوره و سلامت روان به جامعه کار و تولید می‌تواند با بکارگیری مشاوره‌ها و افراد متخصص در این زمینه ناامنی اجتماعی را کاهش دهد.|مهر|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر