jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۴۱۷۵۱   ۱۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۴۸

جوانی ۲۶ساله هستم. ۲سال و نیم پیش ازدواج کردم. با خانمم ۷سال اختلاف سنی دارم و خیلی دعوا داریم. او اعتقاد دارد اگر بچه دار شویم دعواهایمان حل می شود. لطفا کمکم کنید.

جام جم سرا: اگر مسئله‌ای که میان شما دلخوری ایجاد می‌کند مسئله فرزند است و هر دوی شما از لحاظ روحی در شرایط مساعدی قرار دارید می‌توانید در باره بچه‌دار شدن تصمیم مناسبی بگیرید. اما چنانچه بچه‌دار شدن را صرفا به عنوان راه حلی برای برطرف کردن مشکلات و مسائل زندگیتان انتخاب کرده‌اید باید بدانید که این تصمیم بسیار خطرناک است، چرا که وقتی زوجین هنوز نتوانسته‌اند مسئولیت اشتباهات و اعمال خود را در زندگی به عهده بگیرند، نمی‌توانند از پس مسئولیت بزرگتر «پدر شدن و مادر شدن» برآیند.
همان طور که گفتید، ۲سال و نیم است که ازدواج کرده‌اید. اگر می‌بینید که طی این مدت هنوز نتوانسته‌اید زبان مشترکی برای رفع مشکلاتتان با یکدیگر بیابید، توصیه من به شما این است که به مشاور مراجعه کنید و اول از هر چیز به رفع مشکلات میان خود و همسرتان بپردازید.
درباره ۷سال اختلاف سنی که به آن اشاره کردید، در زوجینی که با یکدیگر به تفاهم رسیده باشند این میزان اختلاف سنی نمی‌تواند مشکل آفرین باشد.|خراسان|پریسا غفوریان - کارشناس ارشد روان شناسی بالینی|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر