jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۴۱۷۳۳   ۱۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۴۶

طنز در روزنامه های کشور کم پیدا می شود و این یعنی روزنامه ها کم لبخند می‌زنند و آنها که روزنامه می‌خوانند هم به تبعیت از رسانه محبوب شان کمتر می خندند. حکمت ستون روزنامه خندان، در این است که طنز همه روزنامه های کشور را جمع کنیم و در جام جم آنلاین برسانیم به دست تان تا هر صبح، دستکم در اینترنت گردی روزانه، لبخندی روی لب تان بنشیند.

حمایت از اشخاص غیرقابل حمایت

سیاست روز : حمایت از اشخاص غیرقابل حمایت

معاون محیط زیست: روز به روز به تعداد شهرهای آلوده کشور اضافه شده و اگر با این روند پیش برویم همه شهرهای کشور دچار آلودگی می‌شود.

به نظر شما متولی اصلی آلودگی هوا کدام یک از سازمان های زیر است؟

الف ) سازمان آرد و نان

ب) سازمان دامپزشکی

ج) سازمان سینمایی

د) همه موارد

نجفی – رییس سابق سازمان گردشگری -: علت این استعفای من بیماری قلبی بود و ان‌شاءالله در جای دیگری که حجم کار کمتر است، در خدمت دولت خواهم بود.

به نظر شما در کدام یک از گزینه های زیر "حجم کار" کمتر است و ایشان می تواند در خدمت دولت باشد؟

الف) مدیرکل نظارت بر عملکرد زنبورهای عسل

ب) رییس کل سازمان حمایت از اشخاص غیرقابل حمایت

ج) مدیر ساماندهی کوچ پرستوهای شمال کشور

د) مشاور ارشد رییس جمهور در امور مرتبط با پهن کردن دانه های گندم بر روی بند رخت!

با توجه به اظهار نظر زیر به نظر شما تیراندازی در کدام یک از مناطق زیر باید در "دسترس" مردم باشد؟

برادر نقدی: تیراندازی باید ورزش اول کشور شده و در دسترس مردم باشد، چون ضمن تفریح بنیه دفاعی کشور را بالا می برد.

الف) منزل مسکونی

ب) کوچه

ج) خیابان

د) اتوبان

شرق : امروز، روز پانزدهم است

بعد از آتش‌سوزی در خیابان جمهوری، سخنگوی آتش‌نشانی گفت علت مرگ دو زن کارگر «ناتوانی در استقرار مستحکم خود لب پنجره» بوده و معصومه‌آباد شورای شهر هم گفت: «این حوادث مثل بازنشدن چرخ هواپیما «طبیعی» است.» در نهایت هم نردبان مقصر شد.

اینکه چیزی نیست: بعد از چهار، پنج‌روز هم شهردار تهران آمد وسط و زد زیر توپ و توپ را انداخت توی زمین دیگران و با توپ پر گفت: «در حادثه برخورد دو قطار در نیشابور و فرود هواپیما در خارج از باند در اصفهان یا به‌خصوص در تصادف جاده قم که «تعداد کثیری» از مردم «در جریان آتش‌سوزی» کشته شدند، مقرر شد که این حوادث به‌سرعت رسیدگی شود اما در آخر متوجه نشدیم که چه اتفاقی افتاد.»به عقل ما، خلاصه این حرف یعنی در جاده قم 40نفر از بین رفتند، اینجا توی خیابان جمهوری دونفر. و دونفر در مقابل 40نفر که چیزی نیست.

عذرخواهی 40 قربانی از برخی آقایان:شاید باورتان نشود، اما برخلاف نظر شهردار، جانشین فرمانده «ناجا» حادثه جاده قم را رسیدگی کرده و گفته بود: «از جاهای مختلف تماس می‌گیرند و می‌گویند چرا اطلاع‌رسانی شده و برخی آقایان کار را به جایی رسانده‌اند که به نظر می‌رسد ما باید به نمایندگی از 40 قربانی حادثه از آنها عذرخواهی کنیم.» یعنی ببینید قضیه چه بوده و کدام «برخی آقایان» در بازار خودرو، کار را به‌جایی رسانده‌اند که صدای سردار رادان هم درآمده است.

پانزده‌روز که چیزی نیست: پانزده‌روز پیش، شهردار تهران بعد از انداختن توپ در نیشابور و اصفهان و جاده قم گفته بود: «حداکثر ظرف 15روز آینده علل حادثه آتش‌سوزی خیابان جمهوری را به اطلاع مردم خواهیم رساند.» ما خیلی مزاحم نمی‌شویم. فقط آمدیم یادآوری کنیم امروز روز پانزدهم بود و پانزده‌روز که چیزی نیست.

تهران امروز : قبرنوشته یک مدیر!

ای مدیران که در این دنیایید

«یا از این بعد به دنیا آیید»

«این که خفته‌ست در این خاک منم»

از مدیران قدیمِ وطنم!

یاد آن دوره بشکوه، به‌خیر!

یاد آن لذت انبوه، به‌خیر!

جان‌نثاران همگی دورم جمع

جمله پروانه و من همچون شمع

پاچه‌ام تا که کمی می‌خارید

پاچه‌خار از همه سو می‌بارید!

چونکه از زحمت امضا کردن

خسته می‌گشت مرا گاهی تن -

بود کاناپه و بالش، حاضر!

شانه‌مالان پی مالش، حاضر!

لیک طرحی دگر آورد فلک

بخت ‌بد پای مرا کرد فلک

چون ورق نیز چو بختم برگشت

داخل حجله عروسم نر گشت!

از مدیریت خود عزل شدم

مایه لودگی و هزل شدم

پاچه‌خاران همه دلسخت شدند

پاچه‌گیرِ من بدبخت شدند!

تو نپندار بسی غم خوردم

صبح معزول شدم،شب مردم!

پند گیرید از این قصه من

گر توانید، نمیرید اصلا!

حالیا غمزده توی گورم

سوژه طنز «سلیمان‌پور»م!

شده جانی که ندارم بر لب

پاچه‌خارم شده مور و عقرب

لیکن آن وسوسه و شور و شرم

به‌خدا هیچ نرفته ز سرم

گر چه این دخمه شده ماوایم

باز هم در طلب دنیایم

هر کجا پُستِ خوش و میزِ نکوست

مرده و زنده من طالب اوست!

کیهان : بدهی (گفت و شنود)

گفت: اعلام کردند که اولین قسط از 4/2 میلیارد دلار دارایی بلوکه شده ایران به حسابی در سوئیس واریز شده است.

گفت: اعلام کردند که اولین قسط از 4/2 میلیارد دلار دارایی بلوکه شده ایران به حسابی در سوئیس واریز شده است.

گفتم: 5+1 خیلی زحمت کشیده‌اند که می‌خواهند 4/2میلیارد دلار از 100 میلیارد دلاری که دزدیده‌اند را پس بدهند! آن هم با هزار شرط و شروط.

گفت: یک مقام بانکی اعلام کرده که این مبلغ به صورت چمدانی پرداخت خواهد شد! و بخشی از آن برای پرداخت تعهدات ایران به سازمان‌های بین‌المللی است!

گفتم: یعنی یک مبلغ ناچیز از پول خودمان را که دزدیده‌اند پس می‌دهند تا بدهی خود را به سازمان‌های بین‌المللی پرداخت کنیم!

گفت: چه عرض کنم؟!

گفتم: سارق مسلح وارد یکی از بانک‌های آمریکا شد و مشتریان را به صف کرده و گفت؛ هر چه در جیب‌هایتان دارید بیرون بیاورید. یکی از مشتریان یک 100 دلاری به بغل دستی داد و گفت؛ این بابت اون صد دلاری که بهت بدهکار بودم!

قدس : مش غضنفر و سارقان کوله ای

تو میلان چِفتیما یَک جِوونِ بود که هَم هَروَخت مو ایره مِدیدُم، ...

یَکدِنه اَزی خِلیطه ها که جِوونا مِندِزَن به پشتِشایُ بِزِش مِگَن کوله پشتی به پشتش بودُ بِِرِیِ خودِش ایوَر اووَر مِرفت. اَوَّلاش با خودُم مُگُفتُم یَره دَمِش گَرُم که ایقذَر بِچّه دَرسخونِ که هَمِّشه او کوله پشتیش دِلنگونِشِ یُ ایقذَرَم توش کتاب گُذیشته که دِره پَره مِره. تا ایکه هفته جولوتَر واز با هَمو کولَش دیدُمِش که دِره تو میلان مُدُوِ. هَم آمَدُم بِزِش بُگُم بِرِیچی دِری مُدُوی که دیدُم دوتا پاسِوونَم دُنبالسَرِشَنُ ایقذَر دُویدَن تا بِلَخَره تَیِ میلان یَخَنِش رِ گیریفتنُ انداختنِش به زِمین.

هَم افتاد، کوله پشتیش وِل رفت رو زِمینُ دَرِش واز رَفتُ یَک عالَم ضبط ماشینُ عاینک دودیُ کیف پولُ گوشی موبایل رِخت بیرون. تازه اونجه بود که فهمیدُم ای یَرِگه نه مَردِسه مِرِفته یُ نَیَم دانشگا، بَلکُم ای کیف رِ مِنداخته به پشتِشُ مِرِفتِ دَرِ ماشینایِ مردم رِ یِواشکی واز مِکِرده یُ هَم هرچی توشا بوده مُدُزدیده یُ مُگذاشته تو ای کولَش تا کِسی بِزِش شَک نَکِنه یُ نَگیرَنِش.

حالا مو یِ مَش غضنفر موندُم اگِر علم بِیتَر از ثروتِ پَس بِرِیچی تو شهرِما اینایی که تو کوله پشتیاشا کتاب دِرَنُ مِرَن به مَردِسه یُ دانشگا، کمتر اَزینایَن که تو کوله پشتیاشا ضبطِ ماشینُ اموال دزدی دِرَن؟!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها