jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۳۶۷۱۱ ۳۰ دی ۱۳۹۲  |  ۱۵:۲۸

نتایج تحلیل موج مغزی مردان نشان می‌دهد عواطف آن‌ها با تماشای یک خودروی لوکس و زیبا بیش از دیدن یک نوزاد گریان تحریک می‌شود ،حال آنکه گریه نوزاد بوضوح غرایز مادری زنان را بیشتر برمی‌انگیزاند و پاسخ عاطفی آنها به گریه نوزاد دو برابر فعالیت مغزی مشاهده‌ شده به هنگام تماشای یک خودرو است.

به گزارش جام جم سرا؛ این تحقیق که با همکاری شرکت ولوو انجام شد، مدعی است مردان از لحاظ ژنتیکی برای واکنش‌نشان‌دادن به یک خودروی براق برنامه‌ریزی‌ شده‌اند.
تعدادی بر این باورند این نتایج به سود ولوو است، اما فناوری پیشرفته در این مطالعه دخیل بود.
به نوشته ایسنا، در این پژوهش مردان و زنان به خودروهای متخصصی مرتبط شدند که بر تکان‌های الکتریکی در مغز آن‌ها نظارت می‌کرد. این پالس‌ها پاسخ‌های عاطفی مغز را نشان می‌دهد وهر چه این پالس‌ها قوی‌تر باشد، عواطف بیشتری احساس می‌شود. به داوطلبان سپس تصاویر بصری از مدل‌های خودروهای معمولی، زشت و زیبای دهه ۱۹۵۰ نشان داده شد. همچنین به آن‌ها تصاویری از زنان و مردان و نوزادان گریان نشان داده شد.
این مطالعه نشان می‌دهد قوی‌ترین پالس‌های مغزی در مردان حین دیدن تصویر یک زن زیبا، سپس طراحی مفهومی یک خودرو کوپه و در ‌‌نهایت تصویر نوزاد گریان ایجاد شد. با این حال، زنان قوی‌ترین واکنش را به نوزاد گریان، سپس تصویر یک مرد جذاب و در ‌‌نهایت یک خودروی زیبا نشان دادند.
وولو مدعی است این نخستین آزمایش در نوع خود است و نشان می‌دهد که چگونه طراحی یک خودرو، احساسات قوی ایجاد می‌کند. این شرکت سوئدی در تلاش برای طراحی مدل‌هایی بود که ارتباط عاطفی با مالکان خودرو ایجاد می‌کند.
در تحقیقی جداگانه بر روی دو هزار فرد بزرگسال از هر ۱۰ مرد، چهار تن بر این باور بودند که طراحی یک خودرو بسیار مهم‌تر از احساسات درونی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر