از روز شنبه 26 بهمن آغاز می‌شود

پیش‌فروش اینترنتی بلیت قطارهای نوروزی

آغاز دور جدید پیش فروش بلیت قطار از فردا

معاون مسافری راه آهن از آغاز دور جدید پیش فروش بلیت قطار از فردا پنج‌شنبه خبر داد و گفت: برنامه پیش فروش بلیت قطارهای داخلی و بین المللی برای بازده زمانی یک بهمن ماه 1392 تا 24 اسفندماه از فردا پنجشنبه ساعت 9 صبح در تمامی آژانس های مسافرتی آغاز می‌شود.
کد خبر: ۶۳۵۸۶۲
آغاز دور جدید پیش فروش بلیت قطار از فردا

سید محمد راشدی با اشاره به برنامه پیش فروش بلیت قطار، اظهار داشت: برنامه پیش فروش بعدی بلیت قطار برای بازده زمانی یک بهمن ماه 1392 تا 24 اسفند از فردا پنج‌شنبه ساعت 9 صبح در سطح تمامی آژانس های مسافرتی آغاز می‌شود.

وی افزود: پیش فروش بلیت قطارهای بین المللی هم از فردا ساعت 11 صبح آغاز می‌شود و در واقع در یک روز فروش بلیت داخلی و بین المللی انجام می‌گیرد.

معاون مسافری شرکت راه آهن تصریح کرد: با توجه به اجرای قانون دسترسی آزاد به شبکه حمل و نقل ریلی، شرکت راه آهن شرکت ها را موظف کرده است که در سامانه های مشخص مورد تایید راه آهن و شرایط مشخص شده، بلیت را به فروش برسانند.

راشدی با بیان اینکه در یکسال گذشته نارضایتی زیادی در خصوص وضعیت خرید بلیت در مسیرهای مختلف و به خصوص مسیرهای پرتردد وجود داشت، گفت: براین اساس مردم برای تهیه بلیت باید به آژانس های مختلف مراجعه می کردند بنابراین با تصمیم هیئت مدیره راه آهن از اوایل امسال، همه شرکت ها موظف هستند که بصورت یکسان و از سامانه مورد تایید راه آهن بلیت ها را به فروش برسانند.

وی با اشاره به اجرای سیستم یکپارچه فروش بلیت راه‌آهن، اظهار داشت: این سامانه با نرم افزارهای مختلف در سطح شبکه به اجرا رسیده است و بخش آی تی هم مطالعات گسترده ای را دراین خصوص انجام داده است.

معاون مسافری شرکت راه آهن با تاکید بر اینکه پیش فروش فردا 5 شنبه برروی این سامانه انجام می گیرد، بیان کرد: در آینده نزدیک پیش فروش بلیت های نوروزی را هم از این سامانه انجام می دهیم و مردم می توانند با مراجعه به آژانس ها بلیت تهیه کنند.

راشدی با بیان اینکه شرایط خرید اینترنتی هم فراهم است، اظهار داشت: مسافران می توانند از طریق اینترنت هم بلیت ها را خریداری کنند و نیازی به مراجعه به آژانس برای چاپ بلیت ندارند بلکه می توانند با پرینت بلیت به ایستگاه های راه آهن مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه بلیت ها بارکد دار  در سامانه های اینترنتی عرضه می شود، گفت: در سامانه یکپارچه آنلاین هم بلیت ها متحدالشکل هستند و بارکد دارند ضمن آنکه در آینده نزدیک ایستگاه ها را مجهز به دستگاه های کنترل بارکد میکنیم.

معاون مسافری راه آهن با اشاره به اینکه در سال های گذشته حداقل 20 درصد از سهمیه بلیت ها را بصورت اینترنتی به فروش می رساندیم، بیان کرد: امسال نیز حدود 20 تا 30 درصد را از طریق اینترنت به فروش می رسانیم.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها