jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۴۷۵۶ ۲۲ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۴۹

نتایج یک مطالعه تازه نشان می‌دهد ستاره‌های دریایی به درمان بیماری‌های خطرناک از جمله سکته مغزی کمک می‌کنند.

به گزارش ایرنا از هلث، محققان انستیتو اقیانوس آرام آکادمی علوم روسیه با انجام این تحقیق متوجه شدند که مواد بیولوژیکی موجود در بدن ستاره‌های دریایی به پیشگیری و درمان سکته مغزی در انسان‌ها کمک می‌کند.
محققان گفتند که مواد موجود در بدن این موجودات دریایی نه تنها موجب تقویت فرآیندهای عصبی می‌شود بلکه از سلول‌های عصبی در برابر کمبود اکسیژن و تغذیه ناکافی حفاظت می‌کند و به این ترتیب از مرگ سلول‌های مغز و در نتیجه بروز سکته مغزی جلوگیری می‌شود.
براساس نتایج این تحقیق محققان می‌توانند از موادی که از ستاره‌های دریایی به دست می‌آورند برای ساخت دارو‌های جدید به منظور پیشگیری و درمان سکته مغزی استفاده کنند.
ستاره‌های دریایی تنها موجودات ساکن اعماق آب‌ها نیستند که خواص زیادی دارند و می‌توانند در پیشگیری از بیماری‌های خطرناک به انسان کمک کنند.
پروفسور «آندری آدریانف» مدیر انستیتو بیولوژی دریا وابسته به بخش خاور دور آکادمی علوم روسیه ماه اکتبر در این مورد گفت: دانشمندان در سفرهای علمی بیش از ۳۰۰ نوع جدید از موجودات ساکن آبهای عمیق را در دریای ژاپن کشف کردند که دارای مواد بیولوژیکی هستند و می‌توان با استفاده از آن‌ها داروهای جدید ساخت.
بیشتر مواد بیولوژیکی موجود در بدن این حیوانات خاصیت ضد سرطان دارد و خواص دارویی آن‌ها از مواد موجود در بدن موجودات ساکن آبهای کم عمق بیشتر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر