jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۴۷۵۶ ۲۲ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۴۹

نتایج یک مطالعه تازه نشان می‌دهد ستاره‌های دریایی به درمان بیماری‌های خطرناک از جمله سکته مغزی کمک می‌کنند.

به گزارش ایرنا از هلث، محققان انستیتو اقیانوس آرام آکادمی علوم روسیه با انجام این تحقیق متوجه شدند که مواد بیولوژیکی موجود در بدن ستاره‌های دریایی به پیشگیری و درمان سکته مغزی در انسان‌ها کمک می‌کند.
محققان گفتند که مواد موجود در بدن این موجودات دریایی نه تنها موجب تقویت فرآیندهای عصبی می‌شود بلکه از سلول‌های عصبی در برابر کمبود اکسیژن و تغذیه ناکافی حفاظت می‌کند و به این ترتیب از مرگ سلول‌های مغز و در نتیجه بروز سکته مغزی جلوگیری می‌شود.
براساس نتایج این تحقیق محققان می‌توانند از موادی که از ستاره‌های دریایی به دست می‌آورند برای ساخت دارو‌های جدید به منظور پیشگیری و درمان سکته مغزی استفاده کنند.
ستاره‌های دریایی تنها موجودات ساکن اعماق آب‌ها نیستند که خواص زیادی دارند و می‌توانند در پیشگیری از بیماری‌های خطرناک به انسان کمک کنند.
پروفسور «آندری آدریانف» مدیر انستیتو بیولوژی دریا وابسته به بخش خاور دور آکادمی علوم روسیه ماه اکتبر در این مورد گفت: دانشمندان در سفرهای علمی بیش از ۳۰۰ نوع جدید از موجودات ساکن آبهای عمیق را در دریای ژاپن کشف کردند که دارای مواد بیولوژیکی هستند و می‌توان با استفاده از آن‌ها داروهای جدید ساخت.
بیشتر مواد بیولوژیکی موجود در بدن این حیوانات خاصیت ضد سرطان دارد و خواص دارویی آن‌ها از مواد موجود در بدن موجودات ساکن آبهای کم عمق بیشتر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر