نتایج یک مطالعه تازه نشان می‌دهد ستاره‌های دریایی به درمان بیماری‌های خطرناک از جمله سکته مغزی کمک می‌کنند.
کد خبر: ۶۳۴۷۵۶

به گزارش ایرنا از هلث، محققان انستیتو اقیانوس آرام آکادمی علوم روسیه با انجام این تحقیق متوجه شدند که مواد بیولوژیکی موجود در بدن ستاره‌های دریایی به پیشگیری و درمان سکته مغزی در انسان‌ها کمک می‌کند.
محققان گفتند که مواد موجود در بدن این موجودات دریایی نه تنها موجب تقویت فرآیندهای عصبی می‌شود بلکه از سلول‌های عصبی در برابر کمبود اکسیژن و تغذیه ناکافی حفاظت می‌کند و به این ترتیب از مرگ سلول‌های مغز و در نتیجه بروز سکته مغزی جلوگیری می‌شود.
براساس نتایج این تحقیق محققان می‌توانند از موادی که از ستاره‌های دریایی به دست می‌آورند برای ساخت دارو‌های جدید به منظور پیشگیری و درمان سکته مغزی استفاده کنند.
ستاره‌های دریایی تنها موجودات ساکن اعماق آب‌ها نیستند که خواص زیادی دارند و می‌توانند در پیشگیری از بیماری‌های خطرناک به انسان کمک کنند.
پروفسور «آندری آدریانف» مدیر انستیتو بیولوژی دریا وابسته به بخش خاور دور آکادمی علوم روسیه ماه اکتبر در این مورد گفت: دانشمندان در سفرهای علمی بیش از ۳۰۰ نوع جدید از موجودات ساکن آبهای عمیق را در دریای ژاپن کشف کردند که دارای مواد بیولوژیکی هستند و می‌توان با استفاده از آن‌ها داروهای جدید ساخت.
بیشتر مواد بیولوژیکی موجود در بدن این حیوانات خاصیت ضد سرطان دارد و خواص دارویی آن‌ها از مواد موجود در بدن موجودات ساکن آبهای کم عمق بیشتر است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها