jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۴۷۵۵ ۲۲ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۸

یک دکتر شکاک در هوستون تگزاس که پس از طلاق، تمامی مکالمات همسرش را ضبط می‌کرد بازداشت شد تا به اتهام تجاوز به حریم خصوصی محاکمه شود.

به گزارش پلیس می‌سوری، دکتر «استیون کورلی»، یکی از پیشگامان درمان سرطان، پس از آن‌که همسرش از وی جدا شد با خرید دستگاه‌های جاسوسی و کامپیوتری، دست به ضبط مکالمات تلفنی همسر سابق خود زد تا او را رسوا کند اما همسرش پس از اطلاع از موضوع از وی شکایت کرد.
به گفته دادستان پرونده، این دکتر شکاک به خاطر ردیابی و شنود تماس‌های تلفنی و تعقیب ارتباطات کامپیوتری همسرش و به خاطر ورود به حریم خصوصی وی با ۲۰ سال زندان روبه‌رو است.
این پزشک سر‌شناس در حال حاضر بازداشت شده و در دادگاهی در نزدیکی هوستون تگزاس محاکمه خواهد شد.
به گزارش جام جم سرا به نقل از روزنامه ایران، پلیس گفته دستگاه شنود و ردیابی که این دکتر خریداری کرده حدود ۱۰۰ دلار قیمت دارد و بیشتر برای جاسوسی یا پیگیری پدران و مادران از طریق اینترنت برای کنترل فرزندانشان و جلوگیری از خطرات احتمالی که آن‌ها را تهدید می‌کند مورد استفاده قرار می‌گیرد. وکیل این دکتر سر‌شناس و سرطان‌شناس معروف بیان کرده که موکلش بسیار نگران است این موضوع زندگی حرفه‌ای او را تحت تأثیر قرار دهد و وضعیت را برایش دشوار کند. دادستان پرونده نیز گفته استفاده از چنین دستگاه‌هایی برای پدران و مادران کاری قانونی است اما هرگز زنان و مردان نمی‌توانند از این وسیله برای ردیابی یا شنود مکالمات شریک زندگی خود استفاده کنند و در صورت استفاده، بدون شک با ۲۰ سال زندان روبه‌رو خواهند بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر