jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۴۷۵۵   ۲۲ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۸

یک دکتر شکاک در هوستون تگزاس که پس از طلاق، تمامی مکالمات همسرش را ضبط می‌کرد بازداشت شد تا به اتهام تجاوز به حریم خصوصی محاکمه شود.

به گزارش پلیس می‌سوری، دکتر «استیون کورلی»، یکی از پیشگامان درمان سرطان، پس از آن‌که همسرش از وی جدا شد با خرید دستگاه‌های جاسوسی و کامپیوتری، دست به ضبط مکالمات تلفنی همسر سابق خود زد تا او را رسوا کند اما همسرش پس از اطلاع از موضوع از وی شکایت کرد.
به گفته دادستان پرونده، این دکتر شکاک به خاطر ردیابی و شنود تماس‌های تلفنی و تعقیب ارتباطات کامپیوتری همسرش و به خاطر ورود به حریم خصوصی وی با ۲۰ سال زندان روبه‌رو است.
این پزشک سر‌شناس در حال حاضر بازداشت شده و در دادگاهی در نزدیکی هوستون تگزاس محاکمه خواهد شد.
به گزارش جام جم سرا به نقل از روزنامه ایران، پلیس گفته دستگاه شنود و ردیابی که این دکتر خریداری کرده حدود ۱۰۰ دلار قیمت دارد و بیشتر برای جاسوسی یا پیگیری پدران و مادران از طریق اینترنت برای کنترل فرزندانشان و جلوگیری از خطرات احتمالی که آن‌ها را تهدید می‌کند مورد استفاده قرار می‌گیرد. وکیل این دکتر سر‌شناس و سرطان‌شناس معروف بیان کرده که موکلش بسیار نگران است این موضوع زندگی حرفه‌ای او را تحت تأثیر قرار دهد و وضعیت را برایش دشوار کند. دادستان پرونده نیز گفته استفاده از چنین دستگاه‌هایی برای پدران و مادران کاری قانونی است اما هرگز زنان و مردان نمی‌توانند از این وسیله برای ردیابی یا شنود مکالمات شریک زندگی خود استفاده کنند و در صورت استفاده، بدون شک با ۲۰ سال زندان روبه‌رو خواهند بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر