jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۳۱۷۶۸ ۱۴ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۸

اگر خودرو شما دچار لرزش فرمان شده باشد به احتمال فراوان چرخ‌های خودرو احتیاج به هم‌ترازی دارند. داشتن یک تراز مطمئن در چرخ‌ها می‌تواند بخش مهمی‌ از هزینه‌های تعمیر و نگاهداری وسیله نقلیه را کاهش دهد و عمر مفید خودرو و تجهیزاتش را نیز بیشتر کند. در صورتی که خودرویی زیر پایتان دارید، خواندن این مطلب کوتاه را از دست ندهید.

هم ترازی چرخ چیست؟
ترازی شامل تنظیم ۳ زاویه اصلی لاستیک‌های خودرو برای اطمینان از طی مسیر درست توسط خودرو یا رانندگی در مسیر چرخش فرمان است زیرا با گذشت زمان سیستم تعلیق خودرو با توجه به عوارض جاده‌ای و این سو و آن سو حرکت کردن دچار نوسان و انحراف از تراز اصلی و صد درصدی خود می‌شود.
با گذشت زمان ممکن است این عدم دقت در تراز چرخ سبب اتفاقات ناگوار و از کنترل خارج شدن خودرو شود که بدیهی است راندن با خودرو مورد نظر بسیار نا امن و خطرناک است.
برای پی بردن به این نقص اگر فرمان خود را در در خارج ار مرکز به حرکت در آورید ولی خودرو در حال حرکت مستقیم باشد و البته اگر در حال حرکت مستقم باشید و خودرو دچار نوسان به راست و چپ باشد به طور یقین سیستم تراز خودرو شما دچار اشکال بوده و بسیار ناایمن است و در نهایت اگر خودرو ار یک سمت جادذه به سمت دیگر جاده با وجود عدم چرخش فرمان در حرکت باشد احتمال بروز یک واقعه ناگوار بسیار بسیار جدی است.


لاسیتک‌ها
اگر هم‌ترازی وسیله نقلیه شما درست نباشد به هر حال در دراز مدت سبب آسیب دیدن سیستم تعلیق فرمان و سایر اجزای خودرو خواهد شد. علاوه بر این موارد، طول عمر لاستیک‌های خودرو نیز میتواند به شدت از هم ترازی ضعیف آسیب ببیند و همان طور که می‌دانیم تمامی‌لاستیک‌ها برای تماس با یک بخش خاص از جاده طراحی شده اند و عدم تراز صحیح می‌تواند سیستم سایش صحیح لاستیک‌ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد و باعث نامنظمی‌در این سیستم شده و باعث از بین رفتن استاندارد لاستیک‌های شما زودتر از موعد می‌شوند که در صورت تراز بودن صحیح باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شما می‌شوند.
به هر حال نمی‌توان منکر این موضوع شد که اقتصاد سوخت یکی از دلایل عمده برای بدست آوردن تراز خودرو است که علاوه بر وادار شدن مصرف کننده به خرید لاستیک تایر خودرو در دفعات بیشتر باعث فشار آمدن به خودرو و در نتیجه مصرف سوخت بیشتر خواهد شد.
گرفتن تراز دلخواه  یا همان ریگلاژ چرخ‌ها به زبان ایرانی یک راه عالی برای اطمینان از ایمنی و بهره برداری مناسب از خودرو است و با صرف هزینه کمی‌هم می‌توانید در مصرف سوخت خود صرفه جویی کنید و هم یک راه مناسب برای صرف هزینه‌های صرفه جویی شده در سایر مسائل اقتصادی خود بیابید|خودروسازی|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
lp
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
ممنون
خوب بود
۰
۰

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر