jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۳۱۳۹۳   ۱۱ دی ۱۳۹۲  |  ۱۴:۲۹

قبل از اینکه یخچال و فریزرتان بسوزد، توصیه می‌کنیم ادامه این مطلب را بخوانید تا با ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش طول عمر یخچال و فریزر آشنا شوید.

راحت‌ترین راه افزایش عمر یخچال و فریزر

۱- هیچ وقت یخ را در کنار آتش قرار ندهید! اگر این جمله را قبول دارید پس همیشه مراقب باشید یخچال و فریزر منزلتان در کنار دستگاه‌های تولیدکننده گرما مثل اجاق گاز، پکیج آب گرمکن، شوفاژ و... نباشد. گرمای این وسایل علاوه بر هدر رفتن انرژی موجب خرابی موتور آن هم می‌شود.
۲- اگر شما هم کودک یا همسری دارید که عاشق باز کردن بی‌دلیل در یخچال است، به آن‌ها بگویید که این کار موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال شده و طول عمر دستگاه را به شدت کاهش می‌دهد.
۳- فاصله یخچال و فریزر با دیوار حداقل باید ۲۰ سانتی متر باشد تا هوای پشت دستگاه به راحتی رد و بدل شود. اینجابه جایی جریان هوا به پیشگیری از گرم شدن موتور دستگاه کمک زیادی می‌کند.
۴- مطمئن شوید که یخچال و فریزر روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته است تا برای توزیع یکنواخت گاز موجود در لوله‌های دیواره یخچال و فریزرتان مشکلی به وجود نیاید.
۵- هر ۲ ماه یک بار، لاستیک‌ها و درزگیرهای اطراف در یخچال و فریزرتان را چک کنید. پارگی این لاستیک‌ها موجب هدر رفتن انرژی و استهلاک موتور دستگاه می‌شود |خراسان|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها