jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۳۱۳۹۳ ۱۱ دی ۱۳۹۲  |  ۱۴:۲۹

قبل از اینکه یخچال و فریزرتان بسوزد، توصیه می‌کنیم ادامه این مطلب را بخوانید تا با ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش طول عمر یخچال و فریزر آشنا شوید.

راحت‌ترین راه افزایش عمر یخچال و فریزر

۱- هیچ وقت یخ را در کنار آتش قرار ندهید! اگر این جمله را قبول دارید پس همیشه مراقب باشید یخچال و فریزر منزلتان در کنار دستگاه‌های تولیدکننده گرما مثل اجاق گاز، پکیج آب گرمکن، شوفاژ و... نباشد. گرمای این وسایل علاوه بر هدر رفتن انرژی موجب خرابی موتور آن هم می‌شود.
۲- اگر شما هم کودک یا همسری دارید که عاشق باز کردن بی‌دلیل در یخچال است، به آن‌ها بگویید که این کار موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال شده و طول عمر دستگاه را به شدت کاهش می‌دهد.
۳- فاصله یخچال و فریزر با دیوار حداقل باید ۲۰ سانتی متر باشد تا هوای پشت دستگاه به راحتی رد و بدل شود. اینجابه جایی جریان هوا به پیشگیری از گرم شدن موتور دستگاه کمک زیادی می‌کند.
۴- مطمئن شوید که یخچال و فریزر روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته است تا برای توزیع یکنواخت گاز موجود در لوله‌های دیواره یخچال و فریزرتان مشکلی به وجود نیاید.
۵- هر ۲ ماه یک بار، لاستیک‌ها و درزگیرهای اطراف در یخچال و فریزرتان را چک کنید. پارگی این لاستیک‌ها موجب هدر رفتن انرژی و استهلاک موتور دستگاه می‌شود |خراسان|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر