jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۸۲۳۱   ۳۰ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۵:۴۹

تلویزیون ازجمله رسانه‌هایی است که بیشتر مردم با آن خو گرفته‌اند و از تماشای آن لذت می‌برند و هر کسی بنا به سلیقه خود، برنامه‌ای را انتخاب و نگاه می‌کند. در چند سال اخیر هم با افزایش کانال‌های مختلف و تولید هزاران برنامه مخاطبان انتخاب‌های بیشتری دارند، اگرچه ممکن است تولیدات زیاد برنامه‌ها کمی انتخاب را دشوار کند.

در این میان سریال‌های تلویزیونی معمولا طرفداران بیشتری دارند، چراکه اساسا دنبال کردن قصه و روایت برای مخاطب ایرانی دلپذیرتر است و برایش حس بهتری به دنبال دارد، اما این را هم باید در نظر داشت که کیفیت همیشه مهم‌تر از کمیت است، اگرچه گاهی ما به هزار و یک دلیل کیفیت را نادیده می‌گیریم و کمیت برایمان باارزش‌تر می‌شود، اما مخاطب امروز آنقدر آگاه است که بتواند برنامه خوب و بد را از هم تمیز دهد.

چند سالی است صدا و سیما جشنواره‌ای برگزار می‌کند که در ،آن آثار مختلف خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و از بین هزاران برنامه، بهترین‌ها را انتخاب و از آنها تقدیر می‌کند و جالب است که در این میان مخاطبان صدا و سیما نیز مشارکت دارند و قطعا برنامه‌ای که بیشترین مخاطب را داشته، مورد تقدیر قرار می‌گیرد. به هر روی، برگزاری چنین جشنواره‌هایی نه‌تنها برای تولید‌کنندگان برنامه‌های صدا و سیما باعث دلگرمی است و بین آنها رقابتی صمیمانه ایجاد می‌شود، بلکه از این نظر می‌توان کیفیت برنامه‌ها را نیز به لحاظ کیفی افزایش داد.

در ضمن باید گفت با برگزاری چنین جشنواره‌هایی بازیگران، کارگردانان و تهیه‌کننده‌های سیما می‌کوشند بهترین‌ها را به نمایش بگذارند و مطمئن خواهند بود، کار‌های آنها قضاوت خواهد شد.

به هر روی جشنواره سیما در راه است و امید می‌رود داوران جشنواره با نگاه دقیقی که دارند، بهترین‌ها را انتخاب کنند تا از این نظر، همدلی دست‌اندر‌کاران و مخاطبان سیما بیش از پیش صمیمانه‌ و محکم‌ شود و هر روز شاهد پخش برنامه‌ها با استاندارد‌های بیشتری باشیم.

محبوبه ریاستی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر