jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۲۶۴۷۰   ۲۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۸:۲۱

یافته‌های تازه نشان می‌دهد میزان خشونت علیه زنان در کشورهای مختلف بسیار بیشتر از آمارهای منتشر شده است.

افزایش نگران کننده خشونت علیه زنان

به گزارش جام جم سرا به نقل از سلامانه، محققان با بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات بیش از ۹۳ هزار زن در ۲۴ کشور جهان که آزار و اذیت جسمی و جنسی شده‌اند دریافتند که تنها ۷ درصد از افراد آزاد دیده، خشونت ورزی علیه خود را به صورت قانونی پیگیری کرده‌اند و از حمایت‌های اجتماعی و پزشکی بهره‌مند شده‌اند. همچنین، ۳۷ درصد قربانیان، تجربه‌شان را با خانواده، دوستان و همسایگان در میان گذاشته‌اند اما زنان قربانی ۲۰ کشور، جزئیات آزار دیدنشان را به مراجع قانونی و اعضای خانواده، دوستان و... اطلاع نداده‌اند.
دکتر تیا پالرمو، استاد رشته بهداشت عمومی دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک گفت: «یافته‌های ما نشان می‌دهند، اکثریت قریب به اتفاق زنان، خشونت علیه خود را اعلام نمی‌کنند و از خدمات اجتماعی، پزشکی و خانوادگی بی‌بهره می‌مانند.»
او افزود: «برای جلوگیری از افزایش خشونت ورزی باید زنان را آموزش داد و برنامه‌های ویژه‌ای برای ارائه خدمات مختلف اجتماعی و پزشکی طراحی و اجرا کرد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها