jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۲۶۴۷۰ ۲۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۸:۲۱

یافته‌های تازه نشان می‌دهد میزان خشونت علیه زنان در کشورهای مختلف بسیار بیشتر از آمارهای منتشر شده است.

افزایش نگران کننده خشونت علیه زنان

به گزارش جام جم سرا به نقل از سلامانه، محققان با بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات بیش از ۹۳ هزار زن در ۲۴ کشور جهان که آزار و اذیت جسمی و جنسی شده‌اند دریافتند که تنها ۷ درصد از افراد آزاد دیده، خشونت ورزی علیه خود را به صورت قانونی پیگیری کرده‌اند و از حمایت‌های اجتماعی و پزشکی بهره‌مند شده‌اند. همچنین، ۳۷ درصد قربانیان، تجربه‌شان را با خانواده، دوستان و همسایگان در میان گذاشته‌اند اما زنان قربانی ۲۰ کشور، جزئیات آزار دیدنشان را به مراجع قانونی و اعضای خانواده، دوستان و... اطلاع نداده‌اند.
دکتر تیا پالرمو، استاد رشته بهداشت عمومی دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک گفت: «یافته‌های ما نشان می‌دهند، اکثریت قریب به اتفاق زنان، خشونت علیه خود را اعلام نمی‌کنند و از خدمات اجتماعی، پزشکی و خانوادگی بی‌بهره می‌مانند.»
او افزود: «برای جلوگیری از افزایش خشونت ورزی باید زنان را آموزش داد و برنامه‌های ویژه‌ای برای ارائه خدمات مختلف اجتماعی و پزشکی طراحی و اجرا کرد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر