شاید برای شما هم این سوال مطرح شده باشد که پزشکان و متخصصان با مشکلات مربوط به سلامت خود چگونه کنار می‌آیند؟ خواندن ترجمۀ مطلبی از «نیوزویک» ممکن است شما را به جواب این سوال رهنمون کند.
کد خبر: ۶۲۶۰۷۳

از دست ندادن حافظه:
روز در میان غذای سبک بخورید. دکتر سندرین تیورت، سرپرست بخش سلامت ذهنی و اعصاب از کالج لندن می‌گوید: برای هوشیار نگه داشتن حافظه، باید تغییراتی در شیوه زندگی به وجود بیاوریم. نتایج بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد، تولید نورون‌های بیشتر در بزرگسالی امری امکان پذیر است و رژیم غذایی تاثیر زیادی در آن دارد. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر فرد سالم کالری دریافتی خود را کاهش دهد و فاصله زمانی وعده‌های غذایی را بیشتر کند نورون‌های بیشتری تولید می‌شود. مصرف روز در میان اسید چرب امگا۳ موجود در ماهی سالمون برای حافظه مفید است. ورزش نیز تاثیر چشمگیری بر عملکرد نورون‌ها دارد.

گرفتگی عضله پا:
شست پا را بکشید. «سامی مارگو»، فیزیوتراپ برای رهایی از درد شدید گرفتگی عضله پا، شست پای خود را می‌کشد. اگر چه علت دقیق این گرفتگی مشخص نیست اما ممکن است با گردش خون ارتباط داشته باشد. از آنجا که پا در انتهای بدن قرار دارد، خون باید مسافت زیادی را طی کند و در نتیجه این قسمت از پا به گرفتگی عضلات مستعد‌تر است. «سامی مارگو»، شست پا را محکم به سمت خود به مدت ۱۵ثانیه می‌کشد. سپس برای اطمینان یافتن از اینکه درد برطرف شده است، وزن خود را روی یک پا منتقل می‌کند و تا وقتی که درد بهبود نیافته است این کار را ادامه می‌دهد.

نفخ:
از مصرف کافئین بپرهیزید. نفخ که بیشتر خانم‌ها قبل یا هنگام قاعدگی دچار آن می‌شوند در دوران بارداری نیز افزایش می‌یابد. زیرا میزان هورمون پروژسترون نیز بالا‌تر است. یک متخصص زنان می‌گوید: با افزودن مصرف فیبر موجود در سبزیجات، روده‌ها به کار می‌افتد. در حالی که کافئین کم آبی و کندی روده‌ها را ایجاد می‌کند.

خرابی دندان:
از ۲ مسواک استفاده کنید. دکتر ایدر که ۶ دندان پر شده دارد طی ۱۵سال اخیر به پر کردن دندان‌ها نیازی پیدا نکرده است. وی برای محافظت از دندان و لثه روزی یک بار از مسواک معمولی و بار دیگر از مسواک برقی استفاده می‌کند.

میخچه:
از پوشیدن کفش با کف چرمی خودداری کنید: یک متخصص پا می‌گوید: چرم می‌تواند باعث سفت شدن پوست، درد و ایجاد میخچه در کف پا شود. بنابراین بهتر است از کفی نرم استفاده کنید. افرادی که دچار میخچه شده‌اند برای محافظت از پا نباید از دمپایی‌های لاانگشتی استفاده کنند.

کمردرد:
زانوی خود را بغل کنید: یک جراح و ارتوپد از آمریکا می‌گوید، سالی حدود ۳ بار دچار دردکمر می‌شوم. علت آن نیز فرسودگی مفصل‌ها و دیسک‌ها با بالا رفتن سن است. برای تسکین درد، چند روز مسکن مصرف می‌کنم و تمرینات ساده یوگا انجام می‌دهم. روی زمین به پشت دراز می‌کشم، زانو‌ها را در بغل می‌گیرم و از چپ به راست غلت می‌زنم تا کمرم خوب شود. یا اینکه روی شکم می‌خوابم و کمرم را خم می‌کنم. از تشک جنس فوم استفاده می‌کنم تا فشار دور آن را کم کند.

موهای شکسته:
موهایتان را هر روز بشویید؛ یک متخصص بازسازی مو از لندن می‌گوید: بیشتر مردم تصور می‌کنند که شست وشوی روزانه مو باعث ریزش مو خواهد شد اما واقعیت بر خلاف آن است. نشستن مو، وضعیت مو را بد‌تر می‌کند. دکتر فارجو ۴۹ ساله ادامه می‌دهد: در اواخر دهه ۲۰ دچار طاسی شدم و تمامی موهای خود را به جز پشت و کنار سر از دست دادم. برای حفظ باقی مانده مو‌هایم هر روز آن را با شامپو و نرم کننده شست وشو می‌دهم و به آرامی با حوله خشک می‌کنم تا دچار شکستگی نشود.

سرماخوردگی:
ورزش کنید؛ دکتر لانگ هرست، ایمونولوژیست از انگلستان سالی یک یا ۲ بار سرما می‌خورد. وی با اولین گرفتگی بینی به ورزش می‌پردازد. ورزش‌های آرام، گرفتگی بینی را کاهش می‌دهد. ورزش در باز کردن مجرای تنفسی بسیار موثر است؛ افزون بر این هورمون‌های آندروفین را نیز‌‌ رها می‌کند که خستگی مربوط به سرماخوردگی را از بین می‌برد. اما اگر تب دارید که نشانه شیوع عفونت است بهتر است خود را با ورزش خسته نکنید تا سیستم ایمنی بتواند با ویروس مقابله کند. برای پیشگیری از سرماخوردگی پرتقال تازه میل کنید. این میوه حاوی ماده شیمیایی است که ویروس شایع سرماخوردگی را از بین می‌برد.
>> خراسان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
دریا بیات ترك
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
۰
۰
دستتون درد نكنه ، عالی بود

نیازمندی ها