jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۲۱۵۹۸   ۱۱ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۴:۵۴

سونی با ثبت اختراع موی مصنوعی یا smartwig‌ پتانسیل استفاده از چیزی شبیه کلاه گیس مصنوعی برای ناوبری جاده‌ای، چک کردن فشار خون با اتصالات بی‌سیم را برای خود هموار ساخت. آنچه سونی خواهد ساخت در واقع نوعی کشنده برنامه‌های کاربردی خواهد بود که زندگی را هوشمند‌تر ساخته و باعث می‌شود تا ابزار الکترونیک پوشیدنی یک گام به جلو روند.

قرار است ابزارهایی که با این فناوری نویت ساخته می‌شوند، جزیی از سر و یا چسبان به موی کاربر تعریف شود که از طریق اتصالات بی‌سیم به بخشهای پزشکی و سلامت و... کمک کند.
تاکنون ابزاری مانند عینک گوگل و ساعتهای هوشمند در این راه گام برداشته‌اند اما بدلیل وابستگی به اپ‌های روی گوشی و اتصال به گوشی هوشمند انسان را راضی نکرده‌اند و توسعه آن‌ها در پرده‌ای از ابهام فرو رفته است.
موی حاوی اطلاعات یا موی هوشمند که داخل خود همه چیز داشته باشد، ایده‌ای است که به گفته تاکویا کوزی و هیروکا توبیتا از توسعه دهندگان موی هوشمند یا smartwig سونی، دنبال ان است.
یک حسگر، یک سی پی یو، رابط ارتباطاتی با کامپیو‌تر ثانویه و البته یک کلاه گیس یا موی مصنوعی جاسازی شده روی سر فاکتورهای تشکیل دهنده smartwig است که کارهایی مانند نظارت بر محیط اطراف، نظارت بر سلامت کاربر، رابط کاربری EEG را بر عهده خواهد داشت.

در ثبت اختراع مذکور صحبت از یک اشاره گر لیزر روی سر که توسط ابرو هدایت می‌شود، آمده است که به درستی مفهوم نبوده و پنهان کردن ابزار مذکور روی سر نیز به خوبی مشخص نشده است.
>> خبرآنلاین

*نظرتان چیست؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید*
*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر