jamejamsima
سیما چهره کد خبر: ۶۱۷۸۵۴   ۰۱ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۱:۵۲

مسعود رایگان گفت: معتقدم بازیگر برای درک درست نقش و بالطبع اجرای صحیح آن، باید نقش را تئوریزه کند.

مسعود رایگان:  پیشنهاد کار خوب، کم شده است

مسعود رایگان گفت: آنقدر فیلمنامه‌ها ضغیف شده‌اند که مجبوریم یکی یکی آن‌ها را رد کنیم.

وی در ادامه افزود: ما سال‌ها عمرمان را در این راه گذاشته ایم و نمی‌توانیم هر کاری را قبول کنیم.

رایگان همچنین گفت: نمی ‍‌‌دانم چرا برخی فیلمنامه نویسان اصرار دارند خاطراتشان را در قالب فیلم درآورند و نمی دانند که فقر فیلمنامه از همین جا آغاز می شود.

بازیگر سریال«داوران» خاطرنشان کرد: من معتقدم هر کسی دنبال کار خودش باشد و در کار دیگری دخالت نکند بهتر است.

وی همچنین گفت:آخرین کاری که از من روی آنتن رفت سریال «داوران» بود که خوشبختانه بازخورد خوبی هم از آن گرفتم. این روزها هم به مطالعه فیلمنامه هایی که پیشنهاد می شود می پردازم که بهترین را برگزینم. متاسفانه پیشنهاد خوب هم کم شده است .

رایگان ادامه داد: به نظرم اینکه منِ بازیگر به سراغ کارگردانی بروم و هم بازیگری کنم هم کارگردانی، زیاد درست نیست؛ چون اگر حوزه ها را تفکیک کنیم و بازیگر کار خودش را بکند و فیلمنامه نویس کار خودش را و از آن طرف کارگردان هم کار خودش را، همه چیز تخصصی تر پیش می رود. از این شاخه به آن شاخه پریدن باعث ایجاد مشکلاتی می شود که اکنون می بینیم. یعنی هم می خواهیم بازیگری کنیم هم طراحی صحنه و هم کارگردانی و اگر شد تهیه کنندگی. البته انجام چند کار تخصصی با هم غیرممکن نیست، اما نیاز دارد به آدم هایی که واقعا نابغه باشند.

وی با بیان اینکه بازیگری یک نوع بازنمایی واقعیت‌های بیرونی است نه نمایش صرف آن، توضیح داد: یک بازیگر هر نوع شخصیت بیرونی را باید در درون خود بازپرداخت کرده و از روح خود در آن بدمد. حس، تکنیک و تجربه، ابزارهایی است که به کمک بازیگر می‌آید تا او بتواند به نقش جان داده و آن را دراماتیزه کند وگرنه صرف به نمایش گذاشتن یک شخصیت تقلید و شبیه‌سازی است نه بازیگری. معتقدم بازیگر برای درک درست نقش و بالطبع اجرای صحیح آن، باید نقش را تئوریزه کند.

 

برنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها