jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۱۶۵۵۵   ۲۷ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۰:۰۸

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید « کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

ورود 2 تیم اروپایی برای ترمیم کارون4

نتانیاهو: امیدوارم آمریکا و غرب به توافق خیلی بهتری با ایران برسند

روزنامه کیهان نوشت:رایزنی فرانسه و آمریکا با رژیم صهیونیستی مقارن با دور جدید مذاکرات ژنو گسترش می‌یابد. در حالی که دیروز فرانسوا اولاند رئیس‌جمهور فرانسه در تل‌آویو با نتانیاهو ملاقات کرد، جان‌کری نیز اواخر این هفته به تل‌آویو می‌رود. این چهارمین سفر کری به فلسطین اشغالی در کمتر از یک ماه خواهد بود.نکته جالب اظهارات دیروز نتانیاهو در نشست کابینه صهیونیستی پیش از ملاقات با اولاند است. در حالی که به غلط گفته می‌شود او مخالف توافق آمریکا با ایران است، خبرگزاری فرانسه به نقل از نتانیاهو نوشت: امیدوارم بتوانیم دوستان‌مان را متقاعد کنیم تا به توافق خیلی بهتری با ایران برسند. این امر امکانپذیر است زیرا ایران تحت فشار قرار دارد و ادامه این فشارها و حتی افزودن بر آن می‌تواند نتایج دیپلماتیک خیلی بهتری را به همراه داشته باشد.

گزارش رویتر نیز حاکی است که نتانیاهو در جلسه دیروز کابینه گفته است: من امیدوارم قدرت‌های جهانی به توافق خوبی با ایران دست پیدا کنند و من به آنها اطمینان می‌دهم که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از یک توافق بد به کار خواهیم گرفت.در همین حال فرانسوا اولاند پس از ورود به تل‌آویو مدعی شد فرانسه در برابر تکثیر سلاح‌های اتمی در جهان تسلیم نخواهد شد.در حالی که هم فرانسه و هم رژیم نامشروع صهیونیستی دارای تسلیحات اتمی هستند، اولاند مدعی شده «درباره پرونده هسته‌ای ایران معتقدیم گسترش سلاح اتمی یک خطر و یک تهدید است و به ویژه درباره ایران یک خطر برای اسرائیل است.»

از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی از سفر آخر هفته وزیر خارجه آمریکا به تل‌آویو خبر داد و نوشت: جان‌کری به تل‌آویو خواهد رفت تا درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران به مقامات اسرائیل گزارش دهد.هاآرتص افزود: مقامات اسرائیلی اعلام کرده‌اند کری در اسرائیل آماده خواهد بود تا در صورت نیل به توافق به ژنو پرواز کرده و در آنجا توافقنامه‌ای را با ایران به امضا برساند.کری در مذاکرات یک هفته پیش ژنو نیز، از تل‌آویو به ژنو رفت!برخلاف برخی تحرکات تبلیغاتی برای القای اختلاف میان آمریکا و اسرائیل، نتانیاهو دیروز گفت: جان کری وزیر خارجه آمریکا دوست قدیمی اسرائیل است.

همچنین به گزارش خبرگزاری قطر جن پساکی سخنگوی کاخ سفید گفت: آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران اختلاف تاکتیکی دارد و این اختلاف اندک است. ما بر این باوریم برای گام اول لازم است برنامه هسته‌ای ایران متوقف شود تا بتوانیم وقت برای مذاکره جهت توافق درازمدت داشته باشیم. سران اسرائیل اعتقاد دارند باید فشار بر ایران را افزایش دهیم تا آنها وادار شوند تماماً تسلیم یک توافق درازمدت شوند. واضح است که ما فکر نمی‌کنیم این راه امکان‌پذیر باشد.یادآور می‌شود نتانیاهو دیروز ضمن مصاحبه با روزنامه فیگارو و در پاسخ این سؤال که با توجه به مذاکرات ژنو آیا شما مایلید که فرانسه برای اسرائیل به متحدی قابل اطمینان‌تر از آمریکا تبدیل شود؟ گفت:‌ آمریکا برای ما یک متحد مهم به شمار می‌رود و حتی مهم‌ترین متحد. اما روابط با فرانسه نیز خیلی ویژه است. در زمینه پرونده هسته‌ای ایران، فرانسه و اسرائیل در سال‌‌های اخیر از مواضع مشترک خود دفاع کرده‌اند. ایران نباید سانتریفیوژ و رآکتور آب سنگین در اختیار داشته باشد.

او درباره نپیوستن رژیم صهیونیستی به معاهده منع گسترش سلاح‌های شیمیایی و عدم امضای آن مدعی شد: این پیمان نشان داده در خاورمیانه هیچ کارکردی ندارد و مشکل از سوی دولت‌هایی نیست که این پیمان را امضا نکرده‌اند.

ننگ آن بود که در مقابل جفا به امام و انقلاب سکوت کردید!

کیهان نوشت:فرزندان دو تن از سران فتنه با هاشمی رفسنجانی و همسر و فرزندان وی ملاقات کردند.در حالی که این ملاقات پنهانی از سوی دفتر هاشمی رسانه‌ای نشده و در محاق پنهانکاری مانده اما محمد حسین کروبی پسر مهدی کروبی ضمن تهیه خبری آن را در اختیار رسانه‌های ضد انقلاب قرار داد. برخی فرزندان هاشمی در فتنه نفش‌آفرین بودند و نقش مهمی در تحریک وی ایفا کردند.موسوی و کروبی که به خاطر جاه‌طلبی از سوی برخی مشاوران خائن و آلوده به سرویس‌های جاسوسی به بازی گرفته شدند، تا آنجا در فتنه پیش رفتند که از حرمت‌شکنان روز عاشورای حسینی با تعابیری نظیر مردمان خداجو حمایت کردند حال آن که در میان دستگیرشدگان عناصر بهایی و اعضای سازمان منافقین حضور داشتند. این دو به همراه خاتمی و طیفی از اصلاح‌طلبان، شرایط را برای حمله به ارگان انقلاب و جمهوری اسلامی فراهم کردند و زمینه‌ساز تحرک کم‌سابقه گروهک‌های برانداز شدند تا آنجا که علناً از سوی مقامات آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی مورد حمایت قرار گرفتند و حتی سران اسرائیل از فتنه سبز به عنوان سرمایه بزرگ و پیاده نظام رژیم صهیونیستی در جنگ با ایران یاد کردند. 8 ماه تداوم آن فتنه دشمن را به طمع انداخت که فشارها علیه ایران برای تشدید و اختلاف میان ملت ایران را شدت بخشد.

به نقل از پسر کروبی، هاشمی در ملاقات مذکور مدعی شده که حصر موسوی و کروبی برای نظام اسلامی ننگ است و این در حالی است که نقطه سیاه همراهی با فتنه‌گران هم‌پیمان با گروه‌های ضد انقلاب از کارنامه هاشمی پاک نخواهد شد. آقای هاشمی در حالی برای موسوی و کروبی ابراز تأسف کرده که حتی یک بار هم در طول فتنه سال 88 و جسارت علنی به امام حسین علیه‌السلام، امام و رهبری و اصل اسلام و انقلاب نسبت به این خیانت و ظلم بزرگ ابراز تأسف نکرد هیچ، که هیزم‌کش فتنه‌گری فتنه‌گران بود.گفته می‌شود هاشمی در تلاش است با این ملاقات ادعای محافل فعال در فتنه را مبنی بر اینکه موسوی و کروبی را تنها گذاشته کمرنگ کند. این عناصر می‌گویند موسوی و کروبی با طناب هاشمی و اصلاح‌طلبان به چاه رفته‌اند، بنابراین باید تا آخر از این دو حمایت کنند!

مشاور کروبی: گریبان موسوی 40 سال دیگر هم گیر است

روزنامه کیهان آورده:«آقای موسوی شما اسیر حصر خودساخته‌ای هستید که دیوارهایش بر شالوده توهم و لجاجت بالا رفت. شما گرانیگاه جماعتی شدید که به قول خاتمی سالهاست در حال خودکشی‌اند. تاریخ هرگز گریبان شما را برای تقلب مدعایی رها نخواهد کرد.»این جملات را داریوش سجادی از مشاوران کروبی عنوان کرد و با اشاره به برخی مظلوم‌نمایی‌های گاه به گاه رندان فرصت‌طلب عالم سیاست نوشت: «اینک بعد از سپری شدن هزار روز از انزوای گریزناپذیر، همه شواهد و قرائن نشان از آن دارد که با وضعیت موجود نباید و نمی‌توان چشم انتظار اتفاق جدیدی برای شما (موسوی) بود. در عین حال بر این باورم که شما قبل از آن که در حصر حکومت باشید، اسیر حصر ذهنی خود شده‌اید.آری میرحسین موسوی محصور و اسیر و زندانی و گروگان حصر خودساخته‌ای شده که دیوارهایش بر شالوده‌های توهم و تعصب و لجاجت بالا رفته و ضخامت گرفته و استوار گشته و قوام یافته است».

وی می‌افزاید: این عزلت تحمیلی هرگز به خاطر ادعای تقلب نبوده و نیست. اجازه دهید خودتان و خودمان را گول نزنیم! این حصر از هرج و مرج‌طلبی و به آشوب‌ کشیدن شهر ناشی شد و الا تا پیش از آن جنابعالی بیش از یک سال آزاد بودید و پشت به پشت با کوبیدن بر طبل تقلب، بیانه صادر کردید اما انصافا صبر حکومت را زمانی لبریز کردید که اسباب ناامنی و آشوب را فراهم کردید که آخرین آن فراخوان روز والنتاین در 25 بهمن 89 به بهانه انقلاب مصری بود که متحیرانه تا چند ماه پیش‌تر امت‌تان در روز قدس با شعار «نه غزه - نه لبنان» برخلاف ادعای والنتاین 89 لاقیدانه خواستار بی‌وقعی به دغدغه‌ها و رنج و ستم و مبارزات ملت‌های عرب منطقه شده بودند!

همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه موسوی اسیر حصارهای ذهنی شد می‌نویسد: چهار سال گذشت و مطمئنا 40 سال هم که از افسانه تقلب بگذرد، تاریخ گریبان موسوی را برای مستندات آن ادعا رها نخواهد کرد. متاسفانه صحنه‌آرایی صحنه‌آرایان امر را به موسوی مشتبه کرد. شما نه آنگ سان سوچی بودید و نه ماندلا، (بگذریم که آن پیرزن نیز با افتخار قلاده نوبل و اثبات خبث طینتش از طریق صحه گذاشتن بر کشتار مسلمانان توسط هم‌وطنان بودایی‌اش ثابت کرد «آنگ سان سوچی» بودن قبل از افتخار اسباب ابتذال است).سجادی ادامه می‌دهد: هر چند پذیرش این واقعیت سخت است اما شوربختانه گریزی از آن نیست و «شما بازی خوردید» و بازیگردان و بازیگردانان اصلی مدت‌هاست در خلوت آسایش و ساحل عافیت‌شان، بردند و خوردند و چهار پای مرادشان را در چمن تنش‌های 88 چراندند و پروراندند و سهم و عایدی جنابعالی از آن غائله تنها بلاگردانی بابت زیاده‌خواهی و قدرت‌طلبی و شرارت و مطامع سیاسی ایشان شد!

وی می‌افزاید: به قول خاتمی «کنار کشیدن از انقلاب یا تظاهر به مخالفت کردن با آن هنر نیست. خودکشی است!» آقای موسوی! اکنون چشم خود را باز کنید و ببینید چه کسانی به بهانه «دفاع از شما» و شکستن «حصر شما» برای شما کمپین دفاع و حمایت راه انداخته‌اند؟! شوربختانه خواسته یا ناخواسته جنابعالی گرانیگاه جماعتی شده‌اید که بنا به بیان ظریف «خاتمی ارشاد» سالهاست در حال «خودکشی‌اند»!مشاور کروبی می‌نویسد: تجربه 20 سال سکوت‌تان نشان داده اگر حرف زدن در سیاست را نامتبحرید حرف نزدن در سیاست را ماهرید. فقط کافی است به لاک سکوت و تنهایی خود مطابق قبل از 88 بازگردید و سیاست را سه طلاقه کنید. با توجه به روحیات شاعرانه و شخصیت هنری و طبع ساده‌اندیشانه‌تان تصور آن است که تجربه 4 سال گذشته توانسته به جنابعالی اثبات کند مرد میدان پیچیده سیاست نیستید و دیگران می‌توانند مدیریت‌تان کنند.وی همچنین موسوی را به بی‌مبالاتی و ورود پرهزینه در فتنه 88 متهم کرد و نوشت: گره‌ کار به دست خودتان باز می‌شود. شما مرد میدان سیاست و کیاست نیستید. در این عرصه عرض خود می‌برید و زحمت دیگران می‌دارید.

خرازی: مردم ایران از رفتار وزیر خارجه فرانسه رنجیده‌اند

روزنامه ایران درخبر اول نوشت: سید محمد صادق خرازی با انتقاد از عملکرد فرانسه در دور قبلی مذاکرات ایران و 1+5 خطاب به اروپایی‌ها نوشته: فرصت را در مقابل ایران از دست ندهید و بدانید فرسایش در مذاکرات و طولانی شدن مذاکرات به نفع دو طرف نیست البته شما بیشتر متضرر خواهید شد. سفیر پیشین ایران در فرانسه در یادداشتی در صفحه فیس‌بوکش افزوده: «قرار است جواد عزیزمان سه‌شنبه، برای ادامه مذاکرات عازم ژنو شود. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم که توفیق او نصرت ملت و نظام اسلامی است. اما من به دلیل آن که مدتی در فرانسه مأموریت داشتم با روحیات دولتمردان این کشور به‌خوبی آگاه هستم. فرانسه بی‌تردید ایدئولوژیک‌ترین کشور اروپا و کشورهای موسوم به غرب است. خرازی در بخش دیگری از این مطلب نوشته: قلب آحاد مردم ایران از رفتار وزیر خارجه فرانسه رنجیده است، سؤال بزرگ این است که فرانسه شیراک و ژوسپن و دوویلپن کجا و فرانسه آقای فابیوس کجا؟ امیدوارم آقای اولاند نیز واقع‌بینانه‌تر مسائل را رصد کنند!

کاریکاتور معنی‌دار از کمر درد ظریف

ایران درخبر دیگری آورده:محمد جواد ظریف کاریکاتوری که از وی کشیده شده را در صفحه فیس‌بوکش گذاشت. این کاریکاتور که با عنوان «در حاشیه کمر درد وزیر خارجه» کشیده شده عکس پزشک معالج ظریف را نشان می‌دهد که بعد از نگاه کردن به عکس کمر او توصیه می‌کند که دیگر کارهای سنگین مثل مذاکرات با امریکا و اتحادیه اروپا انجام ندهد و فقط می‌تواند کارهای سبک مثل مذاکره با «گامبولا فاسو» انجام دهد.

استعلام توفیقی و میلی منفرد مشکلی نداشت

ایران نوشت:شنیدیم درحالی که برخی سایت‌ها و رسانه‌ها از تلاش برخی از نمایندگان برای جمع‌آوری امضا به منظور استیضاح فرجی دانا وزیر علوم خبر داده‌اند، سعدالله نصیری معاون پارلمانی وزارت علوم و تحقیقات در این خصوص با بیان این‌که بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری وزیر حق دارد تیم کاری خود را انتخاب کند، بیان داشته: زمانی که آقای میلی منفرد برای وزارت علوم از جانب رئیس جمهور به مجلس معرفی شد، تمامی مراحل استعلام انجام گرفت. وی ادامه داد: یا به‌طور مثال آقای توفیقی که به عنوان مشاور دکتر فرجی دانا انتخاب شده‌اند، زمانی که قرار بود به عنوان وزیر معرفی شوند، مورد همه گونه استعلام از دستگاه‌های ذی ربط قرار گرفتند و صلاحیت این افراد تأیید شده بود.

تذکر دفتر مقام معظم رهبری درباره زمین خواری

روزنامه ایران آورده:با خبر شدیم که دفتر مقام معظم رهبری درباره زمین‌‌خواری در شمال تهران به استانداری تهران تذکر داد.حسین هاشمی استاندار تهران ضمن تأیید تذکر دفتر مقام معظم رهبری درباره زمین‌خواری در شمال تهران اظهار داشته: از دفتر ایشان درباره موضوعات مختلف متذکر می‌شوند و در گذشته نیز تذکراتی درباره موضوعات مختلف داده بودند. وی ادامه داده: طبیعتاً هرکجا که احساس کنند مقداری به منابع طبیعی تجاوز شده، از دفتر ایشان تذکر می‌آید و مطمئناً مورد اقدام و پیگیری استانداری تهران قرار می‌گیرد.

ساختمان لادن همچنان خبرساز است

ایران دست آخرنوشت:حمید بقایی معاون رئیس جمهور در دولت پیشین و حمید‌رضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم از تخلیه ساختمان لادن خبر داده‌اند. بقایی که از سوی احمدی‌نژاد به عنوان معاون پشتیبانی دانشگاه ایرانیان منصوب شده در این باره با اشاره به درخواست وزارت دادگستری مبنی بر تخلیه ساختمان لادن گفته: هم‌اکنون در حال تخلیه ساختمان لادن هستیم. وی بدون اشاره به محل جدید استقرار محمود احمدی‌نژاد و محل جدید دفتر دانشگاه ایرانیان گفته: 3 مکان مدنظر ماست که در نهایت مشخص خواهیم کرد که دفتر دانشگاه را در کجا مستقر می کنیم. حمید‌رضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم نیز در پاسخ به این سؤال که آیا در این جلسات حضور داشته‌اید یا خیر گفته: الان که دارند تخلیه می‌کنند و خبر آن هم منتشر شده؛ ما همه را دوست داریم اما جلسه نمی‌رویم.

آمادگی پرواز همای ایران بر فراز آمریکا

روزنامه قدس به نقل از بی بی سی نوشت: مدیرعامل هما گفت: دولت ایران از شرکتهای هواپیمایی خواسته است برای راه‌اندازی پرواز مستقیم ایران-آمریکا اعلام آمادگی کنند و شرکت هما نیز در پاسخ، از تمایل خود برای برقراری این پرواز خبر داده است.

ورود 2 تیم اروپایی برای ترمیم کارون4

قدس از قول فرارو آورده: بنا به اعلام یکی از مسؤولان وزارت نیرو، از 6 ماه گذشته دو تیم متخصص اروپایی برای حل مشکل کارون4 وارد ایران شدند تا به ترمیم ترکهای آن کمک کنند.

اوج پلیدی یک مفتی سعودی

قدس از قول سایت مشرق نوشت: عمر بن عبدالعزیز آل شیخ، فرزند مفتی اعظم عربستان سعودی در اقدامی ضد شیعی در روز عاشورای حسینی مراسم ازدواج خود را برگزار کرد. وی یکی از کسانی است که فتوای تخریب قبور ائمه اهل بیت (ع) در عراق را صادر کرده‌ است..

دستمزد صهیونیستها برای اولاند

قدس به نقل از سایت الف آورده: خبرگزاری آلمان، (د.پ.آ) در گزارشی درمورد سفر اولاند رییس جمهوری فرانسه به تل آویو،نوشت: اولاند برای دریافت پاداش از رژیم صهیونیستی به خاطر اتخاذ مواضع ضد ایرانی و همچنین برهم زدن توافق هسته ای به تل آویو سفر کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها