jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۳۶۱۲ ۱۶ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۳

پزشکان تماشای طولانی مدت تلویزیون را با خوردن غذاهای «چاق» کننده توسط کودکان دارای اضافه وزن برابر می‌دانند و به والدین در این خصوص هشدار می‌دهند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از زیست آنلاین- بر اساس جدید‌ترین یافته‌های علم پزشکی، کودکانی که دارای اضافه وزن هستند باید زمان کمتری را صرف دیدن تلویزیون در روز نمایند.
پدر و مادرهای کودکان چاق باید آن‌ها را تشویق به انجام فعالیت‌های فیزیکی به عوض نشستن و تماشای تلویزیون نمایند. بررسی‌ها نشان می‌دهند: والدین باید تعداد ساعات محدودی را برای بازی با رایانه و یا تماشای تلویزیون توسط کودکان خود در نظر بگیرند و در کنار آن کودکان خود را تشویق به انجام فعالیت‌های ورزشی گروهی نمایند تا کودک آن‌ها کالری بیشتری بسوزاند. اضافه وزن کودک در سنین پایین سبب ابتلا به بسیاری از بیماری‌های قلبی -عروقی و نارسایی‌های کلیوی در سال‌های بزرگسالی می‌شود.
پزشکان توصیه می‌کنند والدین از طریق فعالیت‌های تشویقی و حمایتی کودکان خود را به انجام فعالیت‌های فیزیکی سوق دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر