jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۱۲۴۶۰   ۱۳ آبان ۱۳۹۲  |  ۰۹:۰۰

یک گروه تحقیقاتی با بررسی تعدادی زن و مرد مزدوج به نتایج جالبی درباره ازدواج زنها و مردها رسید. در گزارش این تحقیق ذکر شده که مرد‌ها حساسیت زیادی به زیبایی خانم‌ها دارند، در حالی که زن‌ها بیشتر به قد و درآمد مرد‌ها اهمیت می‌دهند!

به گزارش جام جم سرا به نقل از جوان ایرانی- از آنجا که خانم‌ها دنبال مردی برای زندگی هستند ممکن است کسی را انتخاب کنند که از نظر ظاهری پایین‌تر از آن‌ها باشد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ازدواج‌هایی که در آن زن از نظر ظاهری بهتر از مرد است، بسیار پردوام‌تر و مثبت‌تر است.
تصور محققان از دلیل آن این است که مرد‌ها اهمیت زیادی به زیبایی می‌دهند درحالیکه خانم‌ها بیشتر می‌خواهند همسری داشته باشند که به خوبی از آن‌ها حمایت کند.
محققان قبول دارند که مسئله زیبایی بسیار شخصی و نسبی است اما تحقیقات نشان می‌دهد که استانداردهای عمومی برای زیبایی وجود دارد مثل چشمان درشت، داشتن صورت متقارن، و بیبی فیس بودن و یک نسبت خاص برای دورسینه و دور لگن.
تحقیقات گذشته نشان داده است که افراد با ظاهر بسیار زیبا به سمت هم جذب می‌شوند و وقتی با هم رابطه برقرار می‌کنند، رابطه‌شان بسیار عالی خواهد شد. اما این تحقیقات عموماً مبنی بر زوج‌های جوان است و نشان می‌دهد که زیبایی مطلق در مراحل اولیه رابطه اهمیت دارد. اما نقش جذابیت ظاهری در ارتباطات رسمی‌تر و باقاعده‌تر مثل ازدواج تقریباً یک راز است.
یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که ظاهر بعد از آن جذب شدن اولیه هم همچنان دارای اهمیت است اما به طریقی متفاوت.
این تیم تحقیقاتی ۸۲ زوج که طی شش ماه قبل ازدواج کرده بودند اما از حدود ۳ سال قبل از ازدواج مراوده داشتند را ارزیابی کرد. شرکت کننده‌های تحقیق بین ۲۰ تا ۲۵ سال سن داشتند. محققان گفتگوی هر زوج درمورد یک مشکل شخصی را به مدت ۱۰ دقیقه فیلمبرداری کردند. فیلم‌ها بعداً از این جهت ارزیابی شد که آیا زوج‌ها درمورد مشکلشان یکدیگر را حمایت می‌کردند و پشت هم را داشتند یا نه. این مشکلات مسائلی از قبیل تصمیم به داشتن تغذیه سالم‌تر، شروع یک کار جدید و ورزش بیشتر را شامل می‌شد.
یک شوهر منفی احتمالاً در چنین موقعیتی می‌گوید، «این مشکل توست و خودت باید حلش کنی». اما یک شوهر مثبت خواهد گفت، «من با توام، کاری از دستم برمیاد برات انجام بدم؟»
یک گروه از محققان جذابیت‌های ظاهری هر زوج را بین ۱ تا ۱۰ کدگذاری کردند که عدد ۱۰ بهترین و کامل‌ترین ظاهر را نشان می‌داد. تقریباً در یک سوم زوج‌ها، زیبایی زن‌ها بیشتر بوده، در یک سوم جذابیت مرد بیشتر بوده و سایر زو ج‌ها ظاهری تقریباً هم ردیف داشتند. به طور کل، در مواردی که زن ظاهر بهتری نسبت به مرد داشت، زن و مرد مثبت‌تر رفتار می‌کردند.
نتیجه این تحقیق بسیار منطقی به نظر می‌رسد. مرد‌ها حساسیت زیادی به زیبایی خانم‌ها دارند. زن‌ها بیشتر به قد و درآمد مرد‌ها اهمیت می‌دهند.
در زوج‌هایی که مرد ظاهر بهتری نسبت به زن داشت، هر دو طرف چندان حمایت کننده نبودند. یکی از محققان این تحقیق می‌گوید که زن‌ها معمولاً درجه حمایتی که از طرف مرد دریافت می‌کنند را به خود او منعکس می‌کنند. مردی که ظاهر پایینتری نسبت به زن خود دارد، چیزی بیشتر از آنچه که انتظارش را داشته در اختیار دارد به همین خاطر همه تلاشش را می‌کند تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد.
مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خود دارد، طبیعتاً به زن‌هایی زیبا‌تر از همسر کنونیشان دسترسی دارند و ایده مرغ همسایه غازه ممکن است باعث کمتر کردن تعهد آن‌ها نسبت به ازدواجشان شود.
محققان عقیده دارند که جذابیت ظاهری شوهر‌ها برای خانم‌ها اهمیت چندانی ندارد، درعوض زن‌ها به دنبال مردهایی هستند که بتوانند به خوبی از آن‌ها حمایت کنند. پس به نظر می‌رسد که آن ازدواج ناجور و نابرابر ازدواج عالی باشد.

* شما چه نظری دارید؟ تجربه‌ها و نظراتتان را در این زمینه، با ما در میان بگذارید *

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
بیشتر خانمها به تیپ آقایان اهمیت میدهند تا زیبایی فرد مخصوصا اگر مرد قدبلند باشد یك خانم احساس امنیت بیشتری را به دست می آورد
۱
۰
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۶
مینا خانم مردقد بلند بی عرضه زیاد داریم قد بلندی مرد امنیت برای خانم نمی اورد من هرمرد قد بلند دیدم همشون بی عرضه بودند
۰
۰
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
فكر كنم این آقا سعید ما خیلی قد كوتاهه
۱
۰
نسیم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
قد بلند باعث میشه زن احساس حمایت بیشتری(چه بسا ظاهری) داشته باشد.
به همین دلیل بانوان آقایانی را كه اندام ورزیده دارند بیشتر میپسندند ( بیشتر در برخوردهای اول حائز اهمیت است )
۱
۰
آتوسا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
یعنی مردا فقط زیبایی زن رو میبینن؟ پس شخصیت چی؟؟؟ پس یه باره بگین زنایی كه زشتن شوهر نكنن والا ........
۰
۰
نیوشا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
اره باید مرد خوش تیپ باشه ولی قدش بلند باشه زیاد چیز خاصی نیست
۰
۰
nadia
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
تیپ وشخصیت حرف اولو میزنه.... من همیشه دوس اشتم ازشوهرم زیباترباشم تا راضی باشه و حالا هردو راضی هستیم
۰
۰
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
میگن مردای زیبا زن زشت گیرشون میاد این درسته؟
من چیكار كنم پس خدا منو خوشگل افریده!!!!!!
۰
۰
sh
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
كاملاً قبول دارم.
۰
۰
رویا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
احساس امنیت باآقایون قدبلندبیشترتجربه میشه به این دلیل خانوما بیشتربه تیپ اهمیت میدن آقایون باچشم ها عاشق میشن وخانوماباگوش وحمایت
۱
۰
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
والا چی بگم حرف بالا منطقی میاد حالا ما ك قد بلند هستیم و ورزشكار < قیافمون از متوسط رو به بالاس چیكار كنیم زن زیبا گیرمون نیاد زندگیمون میپاشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
سبحان
United Kingdom
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
man ghadam 193 hast kholase dame bakhtam hastam dige khodetoon midoonid :d:d :D
۰
۰
هانیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
قبول ندارم باید تو ازدواج تناسب باشه تو قد ظاهر وحتی ثروت و علم چون اگه زن زیبا باشه و مرد زشت زن همیشه احساس خجالت و مرد احساس كوچكی میكنه خودم یكبار ازدواج با یك مرد زشت رو تجربه كردم الان بعد از گذشت بیست سال از جداییم هنوز از به‌خاطر اوردن چهره اون مرد احساس افسوس برای خودم میكنم
۰
۰

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر