jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۷۸۷۹ ۲۷ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۵۵

در شرایطی که مسئولان وزارت ورزش و جوانان تاکید‌دارند مجامع انتخاباتی فدراسیون‌ها را به سمت و سوی برنامه محوری سوق خواهند داد، به نظر می‌رسد کار ورزش باید از ریشه درست شود.

دیروز مجمع انتخابات فدراسیون شنا در شرایطی برگزار شد که با وجود تمام وعده‌ها، در بر همان پاشنه همیشگی چرخید و با این‌که 34 نفر در مجمع حق رای داشتند، در رقابتی یکسویه و بی‌دردسر، سرپرست فدراسیون با کسب 33 رای اعضای مجمع و بدون آن‌که برنامه‌اش از سوی حاضران نقد شود، به ریاست این فدراسیون انتخاب شد، اما این رویه چشم‌انداز روشنی را پیش روی ورزش قرار نمی‌دهد. دیروز گرچه سه نفر دیگر نیز در صحنه حاضر بودند، اما خود آنان نیز اعتماد به نفس لازم را برای تصدی این مسئولیت نداشتند و این‌گونه بود که محسن رضوانی برای چهار سال رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو شد؛ رشته‌ای پایه که به لحاظ آموزشی و قهرمانی دارای اهمیت زیادی است و نمی‌توان نسبت به آن بی‌توجه بود؛ رشته‌ای جذاب که متاسفانه در ورزش ایران با بی‌توجهی تاریخی روبه‌روست. علاوه بر تاکید اسلام به آموختن این رشته که نشان از اهمیت آن از گذشته تا امروز دارد، مدال‌های زیادی نیز در شنا و شیرجه در عرصه بازی‌های آسیایی، جهانی و المپیک توزیع می‌شود اما ورزشکاران کشورمان در این دو رشته، از این مدال‌ها سهمی ندارند. با توجه به این‌که اکنون 13 هزار هیات ورزشی در سطح کشور فعال است، باید کار ورزش را به گونه‌ای پیش‌برد که فعالیت این هیات‌ها با تخصص و کارآمدی همراه باشد. هر چند تخصصی شدن هیات‌ها برای ورزش ایران بار مالی درپی خواهد داشت، اما اگر به دنبال حرکتی اساسی در ورزش ایران هستیم، اولین گام، تخصصی شدن هیات‌های ورزشی است. بی‌شک اگر رئیس هیاتی اهل فن بوده و تخصصی روی کار آمده باشد، مجامع انتخاباتی فدراسیون‌ها جایگاه و هویت حقیقی خود را بازخواهند یافت و شرایط به‌گونه‌ای نخواهد بود که روسای هیات‌ها در مجامع انتخاباتی فدراسیون‌ها نقشی منفعل ایفا کنند. خدای ناکرده قصدمان بی‌احترامی به روسای هیات‌های استانی نیست؛ زیرا آنها نیز با تمام تنگناهای مالی در تلاشند چراغ هیات‌هایشان را روشن نگه دارند، اما حرف این است که آنها باید در مجامع انتخاباتی فدراسیون‌ها حضوری پررنگ داشته باشند، یعنی برنامه‌های ارائه شده از سوی نامزدها را نقد کنند و به بهترین برنامه عملیاتی ارائه‌شده رای دهند که اگر چنین شود، ورزش همیشه روی ریل خود به جلو حرکت خواهد کرد.

حجت اله اکبرآبادی / دبیرگروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر