بیماری‌هایی نظیر تیروئید، کم‌خونی و بیماری‌های عفونی باعث آسیب در بخشی از پوست می‌شود که با ایجاد عفونت‌های ویروسی و قارچی همراه شده و ریزش مو را به دنبال دارد.
کد خبر: ۶۰۴۶۳۳

یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: بهترین راه‌حل برای برطرف کردن ریزش موی مقطعی، برطرف کردن عاملی است که باعث ریزش موی بیمار در یک برهه زمانی شده است.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- دکتر خلیل صداقت‌پیشه افزود: بیماری‌هایی نظیر تیروئید، کم‌خونی و بیماری‌های عفونی باعث آسیب در بخشی از پوست می‌شود که با ایجاد عفونت‌های ویروسی و قارچی همراه شده و ریزش مو را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: بیماری‌هایی که با تب همراه است و به بستری شدن منجر می‌شود همچون آبله مرغان، سرخک و... نیز از سری دیگر بیماری‌هایی است که به ریزش موی مقطعی دامن می‌زند.
این متخصص پوست، مو و زیبایی زایمان را یکی از علل شایع ریزش موی مقطعی در زنان دانست و افزود: پروتئین‌سازی در بدن فرد مختل می‌شود و باید برای ترمیم ریزش مو از داروهای پروتئین و محرک رشد مو استفاده کرد. این روند ریزش مو تا شش ماه ادامه دارد و اگر درمان بیشتر شود تا ۹۰ درصد موی از دست رفته جایگزین می‌شود ولی در غیر این صورت حداکثر تا ۵۰ درصد موهای سر بازگشت دارد.
صداقت‌پیشه با اشاره به بیماری لوپوس، ‌ اظهار کرد: این بیماری با ایجاد اختلال در سیستم بافت‌های بدن، باعث ریزش مو به میزان قابل توجهی می‌شود. ریزش موی مقطعی اغلب به دنبال ابتلا به بیماری‌های گوناگون است. با درمان بیماری پایه‌ای که باعث ریزش مو شده است و مصرف داروهای محرک رشد مو در کنار رفع کمبودهای تغذیه فولیکول مو تقویت می‌شود.
این متخصص پوست، مو و زیبایی در رابطه با بیهوشی‌های اعمال جراحی گفت: تا سه ماه بعد از عمل جراحی موی بیمار به شدت می‌ریزد که به دلیل ناتوانی و اختلال در تغذیه وی است و با تقویت تغذیه و مصرف داروهای درمانی تا مدتی پس از بیهوشی ریزش مو برطرف می‌شود.
به گفته وی، سنگ کلیه و عفونت‌های شدید کلیه به طوری که به بستری شدن بیماران منجر شود نیز می‌تواند در بروز ریزش مو تاثیر زیادی داشته باشد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها